Anasayfa Sektörel Ülke, Binance Yasağı için Geri Sayıma Başladı! Üç Ay Var...

Ülke, Binance Yasağı için Geri Sayıma Başladı! Üç Ay Var...

Sektörel

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun, Binance yasağı için geri sayıma başladığı bildirildi.

Ülke, Binance Yasağı için Geri Sayıma Başladı! Üç Ay Var...

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Kelvin Lee, 13 Aralık'ta düzenlenen bir panelde Binance'e yönelik yasağın, uyarının yayınlanmasından üç ay sonra yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Yerel haber BitPinas'ın haberine göre; Lee, düzenleyicilerin 28 Kasım'da kripto para borsası için lisanssız faaliyet gösterdiği gerekçesiyle uyarı yayınlamasının ardından internette yasakla ilgili birçok kafa karışıklığı yaşandığını söyledi.

Söz konusu isimden konuyu açıklığa kavuşturması istendi. Yasağın, 29 Kasım'da verildiğini söylediği uyarının yayın tarihinden itibaren üç ay olması gerekiyordu.

Geri bildirimin nasıl olduğuna bağlı olarak bunu uzatabiliriz ancak şu anda üç ay konusunda kendimizi şanslı hissediyoruz.

Orijinal tavsiyenin bir ay, hatta "bir haftalık geçiş dönemi" olduğunu ancak Noel tatili nedeniyle daha fazla süreye karar verdiğini kaydeden Lee, "Bu süre zarfında Filipinli yatırımcıların işini zorlaştırmak istemiyoruz." dedi.

Ülke, Binance Yasağı için Geri Sayıma Başladı! Üç Ay Var...

Diğer Borsalar da Yasaklarla Karşılaşacak 

Lee, Binance'in yanı sıra yakın zamanda kayıt dışı işlemlere yönelik uyarı yayınladığı diğer iki borsa olan OctaFX ve MiTrade'in de üç ay sonra yasak ile karşı karşıya kalacağını söyledi.

Filipinler SEC, yavaş yavaş ortaya çıkacak oldukça büyük bir kayıt dışı borsa listesine sahip olduğunu söyledi. Fakat SEC, Binance'e karşı yapılan işlemi gördükten sonra borsaların kayıt olup olmayacağı konusunda "bekle-gör" yaklaşımını deniyor.

Raporda, Lee'nin, diğer kayıtlı borsalardan "daha ucuz" olduğu için Binance yasağına ilişkin eleştiriler aldığı belirtildi.

Lee, "Elbette daha ucuz çünkü Filipinler'de kayıt olma ve uyum sağlama zahmetine girmediler." ifadelerini kullandı. Yerel yatırımcıları "kayıtlı kuruluşlara yatırım yapmaları" konusunda uyaran Lee, şu anda ülkede fiat-to-crypto (itibari parayla kripto para satın alma) hizmetleri sunan kayıtlı 17 sanal varlık hizmet sağlayıcısının bulunduğunu söyledi.

Lee, "Günün sonunda mesele kayıtla ilgili. Sonuçta konu tüketicinin korunmasıyla ilgili. Kayıtlı kuruluşlarla çalışın." uyarısında bulundu. 

Ülke, Binance Yasağı için Geri Sayıma Başladı! Üç Ay Var... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik