Anasayfa Sektörel Ülkede Kripto Para Yasağı Kalktı! İlk Lisans Başvurusu Yolda

Ülkede Kripto Para Yasağı Kalktı! İlk Lisans Başvurusu Yolda

Sektörel

Nijerya'da kripto yasağının kaldırılmasının ardından kripto para borsası Yellow Card Financial, ülkede lisans başvurusunda bulunmayı planladığını ifade etti.

Ülkede Kripto Para Yasağı Kalktı! İlk Lisans Başvurusu Yolda

Kripto para borsası Yellow Card Financial, Nijerya'da kripto para yasağının kısa bir süre önce kaldırılmasının ardından ülkede lisans başvurusunda bulunmayı planladığını açıkladı.

2021'de getirilen yasak, finans kurumlarının kripto para borsalarında işlem yapmasını veya kripto para borsalarını işletmesini yasaklıyordu.

Yasağın kalkmasıyla birlikte Yellow Card, bu fırsatı değerlendirmeyi ve Nijerya'da düzenlenmiş bir varlık oluşturmayı hedefliyor.

Yellow Card'ın ürün yönetimi direktörü Ogochukwu Umeokafor, Bloomberg'e verdiği bir demeçte, "Bir şeyi beklediniz ve o gerçekleşti. Biz de hemen harekete geçeceğiz." dedi. 

Umeokafor, ticari faaliyetleri geliştireceği ve müşteriler arasında daha fazla güveni teşvik edeceği için düzenlenmiş bir ortamda faaliyet göstermenin önemini vurguladı.

Şu anda Yellow Card, Nijerya'da sınırlı kripto para hizmetleri sunmakta ve kullanıcıların naira ile Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alıp satmalarına olanak sağlamaktadır.

Platform, ayrıca diğer finansal işlemleri de mümkün kılıyor. Lisans başvurusu ile Yellow Card, hizmetlerini genişletmeyi ve kurumsal yatırımcıları çekmeyi hedefliyor.

Nijerya, Kripto Para Yasağını Kaldırdı

Ülkede Kripto Para Yasağı Kalktı! İlk Lisans Başvurusu Yolda

Şu anda Nijerya'da ve 15'in üzerinde diğer Afrika ülkesinde faaliyet gösteren Yellow Card, bir kripto para borsası işletmek üzere Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile görüşmelere başlamıştı. SEC; ihraççılardan, dijital varlık emanetçilerinden ve borsalardan lisans başvurularını davet etmişti.

Fakat Yellow Card, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı lisansına başvurmak için banka hesabına ihtiyaç duyması gibi bir engelle karşılaşmıştı. Bu, önceki yasak kapsamında mümkün değildi.

Cuma günü yayınlanan bir genelgeyle Nijerya Merkez Bankası, bankaları kripto firmalarına hesap açmaya yönlendirdi ve kripto para birimleriyle ilişkili hesapların kapatılmasını zorunlu kılan önceki talimatı kaldırdı. 

İlk yasak, merkez bankası tarafından kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele etmek için uygulanmış ancak belirsizlikler yaratmış ve ülkedeki kripto işletmelerinin faaliyetlerini engellemişti.

Umeokafor, yasak sırasında Yellow Card'ın karşılaştığı zorlukları kabul etti:

Çok fazla belirsizlik getirdi. İşimize nasıl devam edeceğimizi bilmiyorduk. Hala ayakta olup olamayacağımızı bilmiyorduk.

Banka hesaplarına erişememek; şirketi, faaliyetlerini sürdürmek için alternatif yollar aramaya zorlamıştı. 

Kaynak: Cryptonews

Ülkede Kripto Para Yasağı Kalktı! İlk Lisans Başvurusu Yolda içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar