Kripto Para Haberleri

Ülkemizdeki Kripto Para Borsalarının Tek Tek Patlaması, Dünya Basınında Geniş Yer Aldı

Kripto para meraklıları Türkiye’de büyük bir darbe aldı. Bir hafta içinde iki borsa kapandı.

Türkiye’de Thodex’in kurucusu müşterilerine ödeme yapmayı bırakarak ülke dışına kaçtı. Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Thodex’in kurucusu için uluslararası bir insan avı başlatıldı. Bir diğer Türk kripto para borsası ise Vebitcoin bildirdiğimiz gibi bundan günler sonra kapandı ve Vebitcoin CEO’su gözaltına alındı.

Türk kripto para borsaları aşırı enflasyondan ve istikrarsız bir itibari para biriminden korunmak isteyen kişilerin kullandığı borsalardı. Ayrıca kripto para patlamasının da bu borsa kullanım oranlarını artırdığını belirtmek gerekiyor. Türkiye’de enflasyon, Mart ayında merkez bankasının hedefinin üç katından fazla bir seviye olan %16,2’ye çıktı.

Kötü düzenlenmiş kripto para piyasasının tehlikeleri, Bitcoin’deki kargaşanın ortasında gelen olaylardan daha iyi gösterilemezdi. Türk yetkililer, merkez bankasının kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak yasaklamasından sonra piyasanın hızlı bir şekilde düzenlenmesini istiyorlar.

Yine de Dünya genelinde kripto para birimi yatırımcılarını neşelendirecek gelişmelerde var. Kanada’lı 3iQ firması, Bitcoin borsa yatırım fonunu Dubai’de listelemeyi planlıyor. Bu adım ile 3iQ, Orta Doğu’da halka açılan ilk kripto para birimi fonu olacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bithumb Ortadoğu bölgesinde çalışmak istiyor

BAE, Şubat ayında ABD Hazinelerinin en büyük ikinci alıcısıydı ve ABD borç piyasalarının en kötü aylarından birinde Çin’den daha fazla güvenli liman varlığı satın aldı. BAE, stoklarını yaklaşık 17 milyar dolar artırarak 50.6 milyar dolara yükseltti ve varlıklarını, küresel salgın ve petrol fiyatlarındaki keskin düşüşten önceki görülen en son 2019’da görülen seviyelere taşıdı.

CoinDesk, Thodex dolandırıcılığı hakkında uyarı almıştı!

17 Nisan 2021’de bir Twitter kullanıcısı Thodex’in Dogecoin’i market fiyatının %30 altında sattığını tespit etti. Bu Dogecoin’in piyasa değeri ile en büyük 4. kripto para olmasından sadece birkaç gün önceydi. 19 Nisan’da ise Thodex Dogecoin ticari işlemlerinde kısa vadeli bir bakım yaptığını söyledi.

Thodex kapanmadan önce ise borsanın 585 milyon dolarlık ticaret hacminin %53’ünü Dogecoin içeriyordu.

 17 Nisan 2021’de bir Twitter kullanıcısının Coindesk’i uyardığı tweet ise aşağıdaki gibidir:

Cedric Gerard adlı Twitter kullanıcısı Coindesk’i şu şekilde uyardı:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yatırımcılarını Zengin Yapması Beklenen 6 Kripto Para Birimi

Türk borsa Thodex’e baktınız mı? Doge’u market fiyatının %30 altından satıyorlar ve Doge çekmek istersen çekime izin vermiyorlar. Bir kaçış stratejisi gibi duruyor? Tüm bunlar Doge pompası ile çelişiyor? Son 24 saat içinde 500 milyon dolarlık Doge işlemi yaptılar.

Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu