Anasayfa Altcoin Uniswap CEO'su Altcoinin %99'unu Yaktı: Tam 650 Milyar Dolar...

Uniswap CEO'su Altcoinin %99'unu Yaktı: Tam 650 Milyar Dolar...

Altcoin

Uniswap kurucusu Hayden Adams, 650 milyar dolar değerindeki meme coin'in %99,99'unu yakarak ilişiğini kesti. İşte tüm detaylar...

Uniswap CEO'su Altcoinin %99'unu Yaktı: Tam 650 Milyar Dolar...
  • Uniswap (UNI) kurucusu Hayden Adams, 650 milyar dolar değerindeki HayCoin'in %99,99'unu yaktı.
  • HayCoin beklenmedik bir şekilde bir test tokeninden bir meme sansasyonuna yükseldi.

HayCoin, kripto piyasası katılımcılarının büyük ilgisini çeken en son sansasyonel kripto para birimlerinden biri haline geldi. Bununla birlikte, token yaratıcısının, piyasaya sürülmesinin arkasında, kripto meraklılarının meme coin'de bulduğu spekülatif çekicilikten farklı bir motivasyonu vardı.

Önde gelen merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap'in kurucusu Hayden Adams, yakın zamanda attığı bir tweet'te HayCoin ile olan ilişkisini açıkladı. Esas olarak kökenlerine ve şaşırtıcı bir şekilde %99,99 olan HayCoin portföyünün tamamını ortadan kaldırma kararına ışık tuttu.

Adams, HayCoin'i yaklaşık beş yıl önce, hatta Uniswap v1'in piyasaya sürülmesinden önce bile test amacıyla kullandığını açıkladı. Ona göre, gas (işlem ücreti) ücretleri o zamanlar önemli ölçüde düşüktü ve bu da ana ağın bir test ağı olarak hizmet etmesine olanak tanıyordu.

Uniswap v1'in piyasaya sürülmesinin ardından toplam HayCoin arzının bir kısmını kullanarak küçük bir likidite havuzu oluşturdu ve geri kalanını cüzdanında tuttu. Adams, rezervin Uniswap v1'den v2'ye geçiş sözleşmesi için bir test alanı olduğunu belirtti.

HayCoin'i Çevreleyen İlgi Adams'ı Şaşkına Çevirdi!

Bu arada, HayCoin'in yıllar içinde onu şaka olsun diye veya yenilik değeri nedeniyle satın alan birkaç kişinin dikkatini çektiğini açıkladı. Ancak HayCoin'i çevreleyen ticaret faaliyetlerindeki son artış onu şaşırttı.

Uniswap CEO'su Altcoinin %99'unu Yaktı: Tam 650 Milyar Dolar...

Bu durumla karşı karşıya kalan Adams, HayCoin arzının neredeyse tamamına (yaklaşık %99,99) sahip olmaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirirken, meme coin'lerin ve spekülasyonların konusu olmaya başladı. Buna cevaben, 650 milyar dolar civarındaki saçma görünen değerlemesine rağmen cüzdanındaki HayCoin bakiyesinin tamamını yakmaya karar verdi.

Ayrıca Adams, HayCoin ile gelecekte hiçbir bağının olmayacağını ilan etti. Ayrıca Uniswap (UNI) CEO'su, HayCoin için profil resmini (PFP) içermeyen yeni bir logo tercih ettiğini belirtti.

Uniswap CEO'su Altcoinin %99'unu Yaktı: Tam 650 Milyar Dolar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik