Anasayfa Sektörel Uniswap, Önde Gelen DEX'e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak!

Uniswap, Önde Gelen DEX'e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak!

Sektörel

Uniswap DAO, merkeziyetsiz borsa Ekubo'ya 12 milyon dolarlık UNI yatırımı yapacak.

Uniswap, Önde Gelen DEX'e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak!

Uniswap DAO, yönetişim tokeninin yüzde 20'lik payı karşılığında hazinesinden merkeziyetsiz borsa Ekubo'ya 3 milyon UNI (12 milyon dolar) yatırım yapma önerisini destekledi.

DefiLlama'ya göre; Ekubo, Starknet'te akıllı sözleşmelerine kilitlenmiş 2,5 milyon dolarlık bir değere sahip merkeziyetsiz bir borsadır.

Ekubo kurucusu Moody Salem, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Ekubo, Inc. olarak bunun Uniswap protokol gelişiminin merkeziyetsiz hale getirilmesinde hayati derecede önemli bir adım olduğuna ve Ekubo ekibinin çekirdek geliştiriciler olarak etkin bir şekilde işe alındığına inanıyoruz.

Oylamada kararın lehine 21 milyon UNI token ve karara karşı 12 milyon UNI token yer aldı. Bu nedenle oylama tokenlerinin yüzde 63'ü bu hareketi destekledi. Beş token sahibi, bu kararın lehine oyların yüzde 97'sini aldı. Toplamda 3.500'den fazla oy kullanıldı.

Uniswap, Önde Gelen DEX'e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak!

Uniswap Protokolüne Katkıda Bulunulacak

Salem'e göre; teklif uygun oylamayı geçerse 3 milyon token, Ekubo'nun operasyonlarını finanse etmek ve Uniswap protokolüne katkıda bulunmak için kullanılacak.

Buna ek olarak Ekubo, teklifin kabul edilmesinden sonraki bir ay içinde bir yönetişim tokeni yaratacak ve arzının yüzde 20'si Uniswap DAO hazinesine gidecek. Ekubo, kalan tokenleri ve olası dağıtımları kontrol edecek. Token, Starknet'e özgü olacak. Teklif, ayrıca Ekubo'ya Uniswap v4'ün sınırsız kullanımı için bir hibe verecek olan bir Uniswap lisans yükseltmesi gerektirecek.

Daha önce kripto para borsası Uniswap, web uygulaması ve cüzdanındaki takaslar için yüzde 0,15'lik bir komisyon uyguladı. Geliştiriciler, tüm gelirleri platformun geliştirilmesi için kullanacaklarına söz verdi.

Buna ek olarak Uniswap kullanıcıları, site güncellemesinin dördüncü sürümünde uygulanabilecek yeni bir KYC işlevi keşfettiler.

Uniswap, Önde Gelen DEX'e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik