Coin Fiyatı

Uniswap (UNI) Fiyatı ve Grafiği – 1 Uniswap (UNI) Kaç TL Kaç Dolar?

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap (UNI), merkezi olmayan bir protokoldür. Haliyle tek bir kırılma noktasına dayalı değildir. Diğer yandan, borsaların çoğunun “merkezi borsalar” olarak hareket ettikleri biliniyor. Yani Coinbase gibi bir platform kullanıp kripto para alım-satımı yaptığınız zaman işlemlerinizi gerçekleştirmesi için bir aracı olarak Coinbase’e güvenirsiniz. Bu durum size hızlı ve makul bir değişim sağlar, fakat piyasa oranlarının üstünde olsun veya olmasın borsanın sizden istediği ücretleri ödemeniz gerekir. Öte yandan, borsaya yönelik bir hacklenme teşebbüssünde borsada bulunan cüzdanınız tek bir kırılma noktasına maruz kalır.

Uniswap (UNI) merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. Bu sayede ticaretle uğraşan kişilere ve yatırımcılara herhangi bir ERC-20 tokenini başka bir ERC-20 tokeni ya da Ethereum ile takas etmeleri için kolay bir yöntem sunar. Ethereum ağını koruyan teknolojinin üzerine inşa edilen Uniswap (UNI), kendi tokenini Ethereum’u destekleyen cüzdanlarda saklanabilen bir ERC-20 tokeni haline getirir. Cüzdanınızda Ethereum ya da farklı bir ERC-20 tokeni olan kişiler, Uniswap’ı (UNI) şu anda kendi uygulaması aracılığıyla deneyebilirler.

UNISWAP (UNI), merkezi borsalara kıyasla sizlere çok sayıda avantaj sağlar. Garantili swap oranına sahip olan Uniswap (UNI), aleyhinize bir fiyat hareketiyle karşılaşılması durumunda ödeme emrinizi yerine getirmez. Merkeziyetsiz bir değişim sistemi ile yatırımcılar daha büyük bir likidite havuzuna erişim sağlar. Böylece ERC-20 tokeninizi yüzlerce farklı teklifle takas edebilme imkânına sahip olursunuz. Merkezi olmayan Uniswap’ta (UNI), mevcut piyasa şartları tarafından belirlenmiş olan ücretler veya sipariş defterleri yoktur. Söz konusu ücretler, Uniswap (UNI) sisteminin gelişimini teşvik eden borsada likidite sağlamak üzere çalışan ağdaki kullanıcılara doğrudan geri döner.

Uniswap (UNI) Hangi Borsalarda Bulunur?

Uniswap (UNI) tokenlerini bulmak için çok sayıda yöntem var. Fakat yine de Uniswap (UNI) tokenlerini güvenilir bir global borsa aracılığıyla satın almak daha doğru olacaktır. Söz konusu borsalar şu şekilde:

• Huobi Global
• Gate.io
• KuCoin
• Binance
• OKEx
• Kraken

Bu borsalar, size daha iyi bir güvenlik ve daha düşük işlem ücretleri sunar. Uniswap (UNI), yalnızca 4 adımda satın alınabilir. Yukarıda belirtilen borsalardan birinde e-posta ve şifre işlemleriyle kayıt sürecinizi tamamlayın. Kimliğinize dair yasal belgeleri sunun ve KYC (Know Your Customer) sürecini halledin. Doğrulama işlemlerinin ardından itibari parayı yatırın. İtibari paranız orada yoksa, söz konusu itibari parayı destekleyen başka borsalar bulmanız gerekir. İtibari para çiftlerinizle Uniswap (UNI) satın alabilirsiniz. Bunun için UNI/ETH, UNI/BTC, UNI/BUSD veya UNI/USDT almaya gidebilirsiniz.

Son Dakika Uniswap (UNI) Fiyatı 2021

Uniswap (UNI) fiyatı, şu anda dolar seviyesinde. Yani Uniswap (UNI), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Uniswap (UNI), tüm zamanların en yüksek seviyesine 3 Mayıs 2021 tarihinde 44,97 dolar ile ulaştı. Uniswap (UNI), tüm zamanların en düşük seviyesini ise 17 Eylül 2020 tarihinde 0,419 dolar ile kaydetti.

Uniswap (UNI) Piyasa Değeri

Uniswap (UNI) piyasa değeri dolar. Uniswap (UNI), piyasada üst sıralarda yer alıyor. Uniswap (UNI) toplam arzı 1,000,000,000 UNI. Şu anda dolaşımda 575,171,000 UNI bulunuyor.

Uniswap (UNI) Hacmi

24 saatlik Uniswap (UNI) işlem hacmi dolar. 2021 senesinin başında Uniswap (UNI) işlem hacmi 863,223,552 dolar idi.

Uniswap (UNI) Fiyatı ve Grafiği – 1 Uniswap (UNI) Kaç TL Kaç Dolar?

Uniswap (UNI) Grafiği

Uniswap (UNI) grafiğine baktığımızda, 18 Eylül 2020 tarihinde 3,48 dolar seviyesinde işlem gören Uniswap’ın (UNI), 1 Aralık 2020 tarihinde ise 3,77 dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. 2021 senesine 5,15 dolar seviyesinde başlayan, 1,279,314,560 dolar piyasa değerine ve 863,223,552 dolar işlem hacmine sahip olan Uniswap’ın (UNI) 21 Şubat 2021 tarihinde 28,67 dolar seviyesine çıktığını, 3 Mayıs 2021 tarihinde ise en yüksek seviyesi olan 44,97 dolara kadar yükseldiğini fark ediyoruz. Uniswap (UNI) piyasa değeri şu anda iken, 24 saatlik işlem hacmi ise dolar.

Uniswap (UNI) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Uniswap (UNI) muhteşem bir uzun vadeli yatırım. İyi bir getiri sağlamak istiyorsanız, Uniswap (UNI) sizin için kârlı bir yatırım olacak. Wallet Investor, Uniswap (UNI) için uzun vadeli bir artış öngörüyor. 13 Haziran 2026 tarihine yönelik Uniswap (UNI) fiyat tahmini 286,073 dolar. 5 senelik bir yatırım ile gelirin yüzde 1464,95 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. 100 dolarlık bir yatırım yapmanız durumunda 2026 senesinde söz konusu yatırımınız 1564,95 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Uniswap (UNI) Madenciliği

Uniswap (UNI) madenciliği yapılmıyor. UNI tokenlerinin üretiminin belirli aralıklarla gerçekleştirildiği biliniyor. Piyasada toplam 1,000,000,000 UNI bulunuyor. Bunlar 4 sene boyunca kullanıma sunulacak. Şu anda 575,171,000 UNI dolaşımda yer alıyor. Uniswap şirketinin herhangi bir gelir elde etmediği çünkü merkezi olmayan protokolde kullanıcıların likidite sağlayıcıları oldukları ifade ediliyor. Yani ücretler de direkt olarak likidite sağlayıcılarına gidiyor. Uniswap (UNI) tarafından düşük işlem ücretleri sağlanıyor. Likidite sağlayıcısına ödenen işlem başı ücret yüzde 0,3. Söz konusu ücret otomatik bir şekilde likidite havuzuna gönderiliyor. Böylece istenildiği zaman geri yüklenebiliyor.

Token dağıtımı şöyle yapılıyor: Tokenlerin yüzde 60’ı Uniswap topluluk üyelerine yani kullanıcılara dağıtılırken, yüzde 21,51’i ekip üyelerine veriliyor. Yüzde 17,8’i yatırımcılara dağıtılan tokenlerin yüzde 0,69’u ise danışmanlara veriliyor. Ekip üyeleri, yatırımcılar ve danışmanlara yönelik dağıtım, 4 senelik bir hak ediş planı doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Uniswap (UNI) Yorumları

• Ethereum’un fee ve gas ücretleri bu şekilde devam ettiği sürece hiç kimsenin çok güvenerek girmemesi gereken kripto paralardan biri.
• Merkeziyetsiz borsaların kralıdır. Merkeziyetsiz borsalar Uniswap’tan sonra duyulmaya başlanmıştır. Şu anki hacmi coinbase’den bile fazladır ki bu oldukça takdire şayandır. Özellikle yaptıkları Uniswap Airdrop’u ile binlerce insana 2k-6k$ arası bedavadan para dağıtmıştır.
• Uniswap v3 ile gerçek anlamda bir market maker gibi hareket edebilirsiniz. Eski haliyle liquidity pooluna eklediğiniz assetler %50 %50 şeklinde olmak zorundaydı. v3 sürümüyle birlikte bu durum değişti ve swap curve mantığı eklendi. Buna göre, eklediğiniz liquidity için bir liquidity bound yani bir aralık belirleyebilirsiniz.

Uniswap (UNI) Geleceği 2021

Uniswap (UNI), 2021 senesinin Temmuz ayında 25,79 dolardan işlem görebilir. Ağustos ayında 23,84 dolardan işlem görmesi beklenen Uniswap (UNI), Eylül ayında 29,14 dolara ulaşabilir. Uniswap’ın (UNI) Ekim ayında 26,25 dolara gerileyeceği öngörülürken, Kasım ayında yeniden 30,33 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Uniswap (UNI) Aralık ayı fiyat tahmini ise 27,01 dolar.

Uniswap (UNI) Güvenilir midir?

Uniswap (UNI), merkezi olmayan bir protokol. ERC-20 tokeni olarak bilinen UNI, çalışmak için Ethereum’a gereksinim duyuyor. ERC-20 tarafından yalnızca tokenler için çok sayıda kural tanımlanır. Yani ERC-20, işlemlerin yapılması için gereken gas fiyatlarını (Ethereum platformunda kullanılan bir terim. Bir işlem için ödemeye hazır olduğunuz fiyatı gösterir.) artırabilir. Bu durumda bütün kullanıcılar, ciddi oranlarda işlem ücretlerine veya gecikmelere maruz kalabilir. Öte yandan, akıllı sözleşmeler güvenlik problemlerine yol açabilir. Bu nedenle DeFi yatırımcıları da paralarını kaybedebilir. Geçen senenin sonlarına doğru DeFi’leri zor durumda bırakan siber korsanların, yüklü miktarda dolar çaldıkları biliniyor.

Uniswap (UNI) Nereden Satın Alabiliriz?

Uniswap (UNI), KuCoin, Kraken, Gate.io, OKEx, Huobi Global ve Binance gibi borsalardan satın alınabilir. Uniswap (UNI) ile takas etmek için ERC-20 tokeniniz yok mu? UNI’yi direkt olarak merkezi borsaları kullanarak alıp satabilme imkânına sahipsiniz. Kripto para borsası, kripto satın almak ve satmak üzere emir göndermek için kullanabileceğiniz bir ticaret platformuna erişiminizi sağlıyor. Emirden sonra komisyoncunuz da söz konusu emri bir ücret ya da komisyon karşılığında ve talimatlarınız doğrultusunda yürütüyor.

Merkeziyetsiz bir protokol olan Uniswap (UNI) ile tokenlerinizi özel bir cüzdanda saklayarak hem kendinizi hem de yatırımınızı koruma imkânına sahip oluyorsunuz. Maksimum güvenlik için bir donanım cüzdanına yatırım yapabilirsiniz. Fakat ücretsiz bir seçenek istiyorsanız yazılım cüzdanı işinizi görür. Cüzdan kurulumundan sonra aracı kurumunuzun borsasında ilk satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak kaç tane UNI satın almak istediğinizi kararlaştırın. Mevcut piyasa fiyatlarına bakmayı ihmal etmeyin. Ne kadar token satın almak istediğinizi kararlaştırmanızın ardından aracınızın platformu ile emir vereceksiniz. Seçtiğiniz komisyoncuya göre hangi türde emir vermek istediğinizi belirtmeniz gerekli olabilir. Emri verdikten sonra bekleyin. Komisyoncunuz, kısa süre içerisinde emrinizi istediğiniz özellikler doğrultusunda dolduracak. Komisyoncunuz bunu yapmazsa emriniz süresiz olarak açık bırakılabilir ya da işlemleriniz gün bitiminde iptal edilebilir. Emrinizin durumu hakkında size e-posta ile bilgi verilebilir.

Uniswap (UNI) Fiyatı ve Grafiği – 1 Uniswap (UNI) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Uniswap (UNI) Kaç TL?

1 Uniswap (UNI), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Uniswap (UNI), şu ana kadar en yüksek 394,24 TL seviyesini gördü.

1 Uniswap (UNI) Kaç Dolar?

1 Uniswap (UNI), şu anda dolar seviyesinde. Uniswap (UNI), şu ana kadar en yüksek 44,97 dolar seviyesine ulaştı.

Uniswap (UNI) Yükselir mi?

Uniswap (UNI), 2021 senesini 27,06 dolar ile kapatabilir. 2022 senesini 29,6 dolar ile açması beklenen Uniswap’ın (UNI), aynı seneyi 33,94 dolar ile kapatacağı tahmin ediliyor. Uniswap (UNI) için 2023 sonu fiyat tahmini 31,69 dolar iken, 2024 sonu fiyat tahmini 41,66 dolar. 2025 senesinin sonunda 54,63 dolara kadar yükseleceği öngörülen Uniswap’ın (UNI), 2026 senesinin sonunda 61,56 dolara kadar çıkması bekleniyor. Uniswap (UNI) için 2027 sonu fiyat tahmini 61,56 dolar iken, 2028 sonu fiyat tahmini ise 81,48 dolar.

Uniswap (UNI) Ne Zaman Çıktı?

Uniswap (UNI) sistemi 2018 senesinde geliştirildi. UNI tokeni, bir yönetişim protokolü olarak tanımlanıyor. UNI’ye sahip olan kişiler, Uniswap hazinesinin kullanımı ve ağ yükseltmeleri hakkında gelecekteki meselelerde söz sahibi olacaklar. UNI, 16 Eylül 2020 tarihinde tanıtıldı. Söz konusu tarihten beri toplam piyasa değeri bakımından en büyük 13’üncü kripto para birimine dönüştü. UNI, ilk olarak airdrop kullanılarak dağıtıldı. Airdrop, yeni geliştirilen bir kripto para biriminin tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla ücretsiz bir şekilde cüzdanlara coin ya da para yollama stratejisi olarak tanımlanıyor. Şu anda UNI, herhangi bir ERC-20 tokeni ile aynı yöntem kullanılarak alınıp satılabilir.

İlginizi Çekebilir: Uniswap (UNI) Nedir, Nasıl Alınır?

Uniswap (UNI) Kurucusu Kim?

Uniswap (UNI), 2018 senesinde Ethereum geliştiricisi olan Hayden Adams tarafından kuruldu. Söz konusu protokol, herhangi bir kullanıcının havuza katılıp ödül kazanabileceği AMM (otomatik piyasa yapıcı) konsepti üzerine Uniswap V1 versiyonu ile kuruldu. Noah Zinsmeister ve Dan Robinson gibi isimler de söz konusu protokolü geliştirme sürecine katıldı. Ethereum kurucusu olarak bilinen Vitalik Buterin, Adams’a Uniswap (UNI) hakkında doğrudan bilgi verdi. 2020 senesinin Mayıs ayında Uniswap (UNI) v2 sürümü, daha iyi nitelikler ve optimizasyonlar ile piyasaya sürüldü. Uniswap (UNI), yalnızca bir sene içerisinde ERC-20 tokenleri için en büyük merkeziyetsiz protokol haline geldi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 8 Puan: 4.9]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bitcoin liderliğinde gelişimini sürdüren kripto para sektörüne dahil olan altcoinler de büyük ilgi görmeye devam ediyor.cok güzel bir site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu