Coin Rehberi

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

ABONE OL:

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? rehberimize hoş geldiniz. Bu rehberde ilk olarak Uniswap (UNI) Nasıl Nedir? konumuza bakacağız. Çok geçmeden; Uniswap (UNI) 2018 Kasım ayında çıkmış ve çok hızlı bir şekilde popülerleşen merkezi olmayan bir ticaret protokolüdür. Uniswap merkezi olmayan finans tokenlerinin (DeFi) otomatik olarak ticaretini kolaylaştırması ile tanınmaktadır.

Uniswap’ın kurucusu Ethereum geliştiricisi Hayden Adams’dır. Hayden Adams Uniswap’ı bitirmeden önce Ethereum yaratıcısı Vitalik Butrerin ile çalışmıştır. Hatta Uniswap’ı Vitalik Buterin adlandırmıştır. Bundan önce Uniswap’a Unipeg deniliyordu.

Hayden Adams Uniswap fikrini Vitalik Buterin’in blog postlarından bulmuştur. Bu ilhamı aldıktan sonra Hayden Adams Ethereum ağına odaklanarak Uniswap’ı yaratmıştır.

Uniswap (UNI) Ne İşe Yarar?

Uniswap’ın merkezi olmayan bir ticaret protokolü yani merkezi olmayan bir kripto para birimi borsası olduğundan bahsetmiştik. Uniswap şu anda milyonlarca kullanıcı ve yüzlerce Ethereum uygulaması için likidite garantisi veriyor. Uniswap bahsettiğimiz gibi bir merkezi olmayan borsadır ve Uniswap’ın yerel kripto para birimi ise UNI koindir.

Uniswap (UNI) Nereden Alınır?

Uniswap (UNI) şu anda Huobi Global, Binance, Coinbase Pro, Bithumb ve Bitfinex gibi kripto para birimi borsalarından alınabilir. Türkiye’de ise Uniswap (UNI) Paribu ve BtcTurk Pro’da bulunmaktadaır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Lisk Coin (LSK) Nedir, Nasıl Alınır?

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır?

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? başlığımızda hem dünya genelinde hem de Türkiye’de çok popüler olan 2 borsadan örnek vereceğiz. Bu borsalar Binance ve Paribu’dur. Aşağıdaki adımlara girmeden önce Paribu ve Binance hesabınız yoksa hesap açmanız gerekmektedir. Bu adımı sizin için özel olarak yazdığımız detaylı Paribu rehberini buradan okuyarak ya da detaylı Binance rehberimizi buradan okuyarak öğrenebilirsiniz.

Paribu Borsası Üzerinden Uniswap (UNI) Nasıl Alınır?

Türkiye’de en çok tercih edilen kripto para birimi borsalarından biri olan Paribu üzerinden Uniswap (UNI) çok kolay bir şekilde alınabilir ve satılabilir.

https://www.paribu.com/#/market/uni-tl

Paribu üzerinden Uniswap (UNI) almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Paribu hesabınıza girin.
 2. Paribu ana sayfasında yer alan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Sol üstte yer alan koin menüsünden Uniswap UNİ-TL çiftini bulun.
 4. UNİ-TL ticaret çiftini seçin.
 5. Yeni açılan ticaret ekranından Uniswap (UNI) satın alabilirsiniz.
 6. Uniswap (UNI) alırken Limit, piyasa ve koşul emirlerini kullanabilirsiniz.

Binance Borsası Üzerinden Uniswap (UNI) Nasıl Alınır?

Peki Binance borsası üzerinden Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? Türkiye’de giderek kullanıcıların kalbini çalan küresel kripto para birimi borsası TRBinance’dan şu anda Uniswap (UNI) alınamamaktadır. Yine de küresel Binance borsasından Uniswap (UNI) satın alabilirsiniz.

https://www.binance.com/tr/trade/UNI_USDT

Binance’dan Uniswap (UNI) satın almak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Binance hesabınıza giriş yapın.
 2. Üst menüden “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Aşağıdaki listeden Uniswap’ı (UNI) bulun. DeFi listesine tıklarsanız Uniswap (UNI) en üstte olacaktır.
 4. Uniswap’ı (UNI) seçtikten sonra yeni açılan sayfaya geçin.
 5. UNI/USDT sayfasından Tether (USDT) karşılığında Uniswap (UNI) satın alabilirsiniz.
 6. Uniswap (UNI) satın alırken Limit, Piyasa, Stop-limit ve OCO emirlerini kullanabilirsiniz.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Golem (GLM) Yorum ve Tahminleri 2021

Uniswap (UNI) Nasıl Saklanır?

Satın aldığınız Uniswap (UNI) koinlerini saklamak için karşınızda birkaç seçenek bulunuyor. Uniswap (UNI) koinlerinizi bir borsa hesabında saklayabilir, donanım cüzdanı ya da sıcak cüzdan kullanabilirsiniz. Uniswap (UNI) ticareti yapmaya devam edecekseniz en iyi seçenek borsa hesabınızdır. Uzun vadeli olarak Uniswap (UNI) saklamak istiyorsanız en iyi ve en güvenli seçenek bir donanım cüzdanı kullanmaktır.

Uniswap (UNI) Nasıl Çalışır?

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? konumuzu öğrendik, peki Uniswap (UNI) Nasıl Çalışır? Uniswap’ın otomatik piyasa yapıcısı (AMM) olduğundan bahsetmiştik. Bu konuya tekrardan gelecek olursak, Uniswap kripto para ve token ticaretini tamamen otomatik olarak tutmayı, token sahipleri için bu süreci tamamen şeffaf bir şekilde sürdürmeyi ve aynı zamanda geleneksel borsalarla karşılaştırıldığında verimliliği en yüksek seviyelerden tutmayı hedefliyor.

Uniswap (UNI) otomatik sorun çözücülerle likidite problemlerini çözerek verimliliği artırıyor ve bunu yaparken ilk merkezi olmayan borsaların ana sorunlarından birkaçını çözüyor.

2020 Eylül ayında Uniswap çok büyük bir adım attı. Borsa kendine ait UNI tokenini piyasa sürdü. Borsanın bu tarihten önceki kullanıcılarına Uniswap (UNI) dağıtıldı. Bu adım kullanıcıların borsanın geleceğini şekillendirmesine ve bunu yaparken kâr elde etmesine olanak sağladı.

1 Uniswap (UNI) Kaç TL?

1 Uniswap (UNI) şu anda: Türk lirasıdır. Güncel grafik için aşağıdaki kısma bakabilirsiniz.

Uniswap (UNI) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Uniswap (UNI) koinlerinizi hemen satıp paraya çevirebilirsiniz. Özellikle Binance borsasında işlem yapıyorsanız yüksek işlem hacmi nedeniyle Uniswap (UNI) satım işleminiz neredeyse anından gerçekleşecektir. Daha sonra borsadan çıkış yaparak paranızı alabilirsiniz. Binance’dan nasıl para çekimi yapılacağını bilmiyorsanız yukarıda yer alan Binance rehberimize bakmanız tavsiye olunur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?

Uniswap (UNI) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

En iyi Uniswap (UNI) cüzdanları listesi:

 1. Ledger Nano S ya da Ledger Nano X
 2. MyEtherWallet
 3. Metamask
 4. Fortmatic
 5. WalletConnect

Kredi Kartı ile Uniswap (UNI) Alabilir miyim?

Evet kredi kartı ile Uniswap (UNI) alabilirsiniz. Kullanmayı tercih ettiğiniz borsada sürekli olarak kullandığınız para yatırma işlemleri aracılığıyla kredi kartınız ile Uniswap (UNI) alabilirsiniz.

Uniswap (UNI) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Uniswap (UNI) cüzdanı açmak için ilk olarak hangi cüzdanı seçtiğiniz önemlidir. Bir borsa cüzdanı kullanıyorsanız herhangi ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bir donanım cüzdanı aldıysanız donanım cüzdanının kutusundan çıkan bilgilendirmeleri dikkatli okuyunuz ve uygulayınız. Bir sıcak kullanmayı seçtiyseniz ilk olarak cüzdanın ERC-20 desteğine sahip olduğundan emin olan ve daha sonra borsa adresinizden yeni cüzdan adresinize Uniswap (UNI) gönderin. Bu adımı gerçekleştirirken işlem sürecini en az 2 kez kontrol edin.

Uniswap (UNI) Geleceği

Uniswap şu anda en iyi merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biridir. Hem DeFi teknolojisinin hem de Uniswap’ın geçmişi çok büyük değildir. Yine de Uniswap 2-3 yıllık tarihinde başarılı adımlar atmıştır. Uniswap’ın UNI tokenini çıkarması ve tokenin çıktığı andan itibaren herhangi bir sorunla karşılaşmaması Uniswap’ın geleceğine ışık tutmaktadır.

Uniswap (UNI) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Uniswap (UNI) satın al işlemi son derece güvenlidir. Uniswap (UNI) satın almak için yukarıda listelenen borsalardan bir tanesini seçebilirsiniz. En yüksek Uniswap (UNI) hacmi olan borsalar Huobi Global ve Binance’tır. Bu borsalarda Uniswap (UNI) işlemleriniz çok hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik bu rehberde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize Telegram kanalımızdan ya da yorumlardan ulaşabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu