Analizler

Uniswap, yatırımcılarına para kazandırmaya devam ediyor! Bir sonraki hedefi…

Uniswap, Aralık ayının başından bu yana 3.4 dolardan 6.5 doların üzerine çıktı ve şu anda dolardan işlem görüyor. Uniswap, son haftalarda kripto para piyasasında en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu. UNI fiyatı 5 doların üzerinde olduğu sürece yükseliş hareketi devam edecek gibi duruyor.

Temel analiz: Uniswap, DeFi alanında çok başarılı

Uniswap, 100.000’e yakın haftalık kullanıcısı olan Ethereum ağında bulunan otomatik likidite yapıcısı ve merkezi olmayan bir protokoldür. Uniswap, 2018’de Hayden Adams tarafından oluşturulmuştur ama Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Uniswap’a ilham veren teknolojiyi açıklayan ilk kişidir.

Uniswap kullanıcıları Ethereum alım ve satımı yapabilir. Ayrıca şu anda Uniswap Ethereum ağındaki toplam işlem miktarı açısından lider konumdadır. Uniswap, ticareti kolaylaştırmak için aracılar veya saklama görevlileri gerektirmeyen merkezi olmayan borsaların öncülerinden biridir.

Uniswap, kullanıcıların bir sipariş defterine ihtiyaç duymadan ERC tokenlerini birbirleri arasında değiş tokuş yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir fiyatlandırma mekanizmasına sahiptir. Bu, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hareketinin bir parçası olarak Uniswap şu anda çok başarılı bir proje olarak görülmektedir.

Pantera Capital Management Paul Veradittakit:

Uniswap, bankalar gibi aracılar kullanmadan insanların birbirleri arasında doğrudan ticaret yapmalarına izin verecek şekilde tasarlandı. Bu yüzden Uniswap’in NI tokenine yatırım yapmayı düşünüyoruz. Merkezi olmayan borsaların piyasalardan öncü olacağını ve potansiyel olarak merkezi borsaları geride bırakacağını düşünüyoruz.

Uniswap fiyatı Aralık ayının başından beri patladı ve şimdilik trendin tersine döndüğüne dair tek bir işaret yok. Uniswap günümüz boğa piyasasında daha da yükselebilir, ancak Bitcoin düzeltme dönemine girerse bu Uniswap fiyatını olumsuz yönde etkileyecektir.

Teknik analiz: Uniswap fiyatı Aralık ayının başından bu yana patladı

Uniswap-UNI

Uniswap, son haftalarda kripto para piyasasında en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olsa da UNI fiyatı önümüzdeki günlerde düşebilir. Bu kripto para kısa bir sürede büyük bir sıçrama yaparsa eninde sonunda düzeltme yapacaktır.

UNI fiyatından şu anki direnç seviyeleri 6.5 dolar ve 7 dolarda bulunuyor. UNI fiyatı bu seviyelerin üzerine üzerine çıkarsa Uniswap satın keskin bir şekilde yükselebilir. UNI’nin bir sonraki fiyat hedefi yaklaşık 7 dolar civarındadır. Öte yandan UNI fiyatı 5 doların altına düşerse bu düşüş satış baskısı yaratacağından dolayı UNI trendin tersine dönebilir. Yine de UNI fiyatı 5 doların üzerinde kaldığı sürece korkulması gereken bir şey yoktur.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu