Anasayfa Sektörel Üniversiteden Flaş Hamle: FTX'ten Aldığı Hediyeleri İade Ediyor!

Üniversiteden Flaş Hamle: FTX'ten Aldığı Hediyeleri İade Ediyor!

Sektörel

Stanford Üniversitesi, FTX'ten aldığı milyonlarca doları iade etmeyi planlıyor.

Üniversiteden Flaş Hamle: FTX'ten Aldığı Hediyeleri İade Ediyor!

Bloomberg'e göre; Stanford Üniversitesi, iflas eden kripto borsası FTX ve bağlı şirketlerinden aldığı milyonlarca doları iade etmeyi planlıyor.

Bu karar; FTX danışmanlarının, borsanın müşterilerine borçlu olduğu fonları geri almak için açtığı bir davanın ortasında geldi.

Davada FTX'in kurucu ortağı ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in ebeveynleri Allan Joseph Bankman ve Barbara Fried'in, milyonlarca dolar elde ederek zenginleşmek için FTX üzerindeki nüfuzlarını doğrudan ve dolaylı olarak kullandıkları iddia ediliyor.

Hukuk akademisyenleri olan Bankman ve Fried, Stanford Hukuk Fakültesi'nde uzun süredir profesör olarak görev yapmaktadırlar. Davada Stanford Üniversitesinin, Kasım 2021 ve Mayıs 2022 tarihleri arasında FTX ile ilgili kuruluşlardan toplamda yaklaşık 5,5 milyon dolar tutarında hediye aldığı açıkça iddia ediliyor.

Üniversiteden Flaş Hamle: FTX'ten Aldığı Hediyeleri İade Ediyor!

Stanford Üniversitesi, FTX'ten Neden Hediye Aldı?

Bir üniversite sözcüsü, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, "Stanford; FTX Vakfı ve FTX ile ilgili şirketlerden büyük ölçüde pandemiyle ilgili önlemler ve araştırmalar için hediyeler aldı." dedi. 

Bankman ve Fried'in yasal temsilcileri ise iddiaları kesin bir dille reddederek "tamamen yanlış" olarak nitelendirdi. Joe Bankman'ın avukatı Sean Hecker ve Barbara Fried'in avukatı Michael Tremonte, şunları söyledi:

Bu iddialar tamamen yanlıştır. Bay Ray ve FTX müvekkillerine nispeten daha az getiri sağlarken milyonlarca dolar ücret toplayan devasa avukat ekibi daha iyi biliyor.

Avukatlar, ayrıca davanın, SBF'nin ebeveynlerini "sindirmeye yönelik tehlikeli bir girişim" olduğunu ve "çocuklarının duruşmasının başlamasına günler kala jüri sürecini baltaladığını" belirttiler.

Stanford Üniversitesi'nin davada bahsi geçen bağışlanan fonları iade etme hamlesi, çalkantılı bir ortamda etik standartları koruma çabasını temsil ediyor.

Üniversiteden Flaş Hamle: FTX'ten Aldığı Hediyeleri İade Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar