Anasayfa Altcoin Ünlü Altcoin Projesi, Dev Enerji Şirketi ile Eğitim Ortaklığı Kurdu!

Ünlü Altcoin Projesi, Dev Enerji Şirketi ile Eğitim Ortaklığı Kurdu!

Altcoin

Cardano, enerji şirketi Petrobras ile ortaklık kurdu. Şirket çalışanlarına blockchain eğitimi verilecek.

Ünlü Altcoin Projesi, Dev Enerji Şirketi ile Eğitim Ortaklığı Kurdu!

Kripto para projesi Cardano, Brezilya'nın devlete ait enerji şirketi Petrobras ile ortaklık kurdu. İş birliğinin bir sonucu olarak ilk proje, şirket çalışanları için blockchain eğitim atölyelerine öncülük edecek.

Programa katılanlar; kripto para sektörünün özellikleri hakkında bilgi edinme, blockchain'in potansiyelini tartışma ve ilgili konularda "interaktif sınavları" tamamlama şansına sahip olacaklar.

Cardano Vakfı, Metaverse'de halihazırda iki atölye çalışması gerçekleştirmiş olup bunlardan biri küresel açıdan ve Brezilya bölgesindeki düzenlemelere odaklanmıştır.

Merkezi Rio de Janeiro'da bulunan Petrobras, 45.000'den fazla çalışanı ve yaklaşık 125 milyar dolarlık yıllık geliri ile (2022 yılı için) Latin Amerika'nın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Cardano'nun eğitim programını tamamlayan çalışanlar özel bir sertifika alırken, ilk 500 katılımcıya başarılarını vurgulayan NFT'ler verilecek.

Anlaşma hakkında konuşan Cardano Vakfı CEO'su Frederik Gregaard; eğitim yoluyla güçlendirmenin, projenin amacının merkezi bir parçası olduğunu belirtti.

Gregaard, şunları söyledi:

Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük kamu şirketlerinden biri olan Petrobras ile ortaklığımız, hem işletmelerin blockchain eğitimine olan iştahını hem de Cardano Vakfı'nın ve misyonunun büyüyen erişimini vurgulamaktadır.

Brezilyalı şirket de ortaklığın altını çizerek bunu "enerji sektöründe yeni kullanım alanları için blockchain'in gücünden yararlanma misyonunda ileriye doğru atılmış önemli bir adım" olarak tanımladı.

Cardano'nun Afrika'daki Girişimleri

Ünlü Altcoin Projesi, Dev Enerji Şirketi ile Eğitim Ortaklığı Kurdu!

Cardano, Brezilya'da eğitim programları sunmanın yanı sıra daha önce Afrika kıtasında da bu tür hizmetleri hayata geçirdi.

Proje; 3.500 okul, 5 milyon öğrenci ve 750.000 öğretmene ulaşması beklenen blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi oluşturmak için Nisan 2021'de Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurdu.

Kısa bir süre sonra Input Output ve World Mobile Group, Cardano blockchain aracılığıyla Tanzanya'da sosyal, dijital ve finansal hizmetlere daha iyi erişim sağlamayı amaçlayan bir iş birliğini açıkladı.

Ünlü Altcoin Projesi, Dev Enerji Şirketi ile Eğitim Ortaklığı Kurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan