Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü analist açıkladı! 3 adımda Bitcoin, Biden’a nasıl tepki verebilir

Bütün medya kuruluşları ABD başkanlık seçimlerinin kazanını Joe Biden ilan etti. Ünlü analist Jake Chervinsky ABD başkanı Biden olması hakkında yorumlarını paylaştı.

4 günlük oy sayım süresinden sonra Joe Biden Amerika’nın 46. başkanı olarak ilan edildi. Seçimlerin piyasalara olan etkileri azalmaya başlayınca analistler Biden’ın başkan olmasının Bitcoin’i nasıl etkileyebileceğini açıkladı. Bitcoin’i etkileyecek 3 şey, korona virüs destek paketi, güç kazanan ABD doları ve olası hisse senedi piyasası rallisi olarak listelendi.

Bitcoin

Destek paketi Bitcoin’de ralli demektir

Başkanlık seçimlerinden önce Donald Trump seçimler bitene kadar ikinci korona virüs destek paketini ertelemişti. Bunun bir sonucu olarak Demokratlar ve Cumhuriyetçiler anlaşmaya varamamıştı. Joe Biden’ın başkanlık koltuğuna oturması bir destek paketinin yıl sonuna kadar gelme ihtimalini artırıyor. Demokratlar geçen ay 2,2 trilyon dolar destek paketi önerisi yaptığından dolayı Joe Biden’ın ilerleyen günlerde 2,2 trilyon dolarlık destek paketini duyurması olasıdır.

Yeni bir destek paketi Bitcoin’i derinden etkileyecektir. Kısaca, 2. korona virüs destek paketi ABD’de ekonomik durumu yumuşatacağından ve ABD ekonomisi güçlendireceğinden dolayı yatırımcılar yüksek riskli varlıklara yönelecektir. Son aylarda Bitcoin riskli bir varlık olmaktan çıkıp güvenli liman varlığı olmuştur. Yine de Bitcoin fiyatı hisse senetleri marketini izleyecektir.

ABD dolara güçlenebilir

Biden yönetimi destek paketini onaylarsa dolar güçlenecektir. Örneğin Avrupa bölgesinde benzer bir destek paketi çıktığında Euro keskin bir şekilde yükselmiştir. Mart ayından beri ABD doları işlem gördüğü diğer varlıklar karşısında kötü performans sergilemektedir. Bunun bir sonucu olarak Altın, Bitcoin ve diğer alternatif değer saklama araçları dolar karşısında yükselmiştir.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı ikinci destek paketi ile artan yatırımcı güveni Bitcoin fiyatında olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Yine de dolar güç kazanacağından dolayı Bitcoin ve Altın’da satış baskısı artabilir.

ABD, Bitcoin

Hisse senedi piyasaları ralli yapabilir

Analistler ABD seçimlerinin sona ermesi ile hisse senedi piyasalarının ralli yapabileceğini düşünüyor. Yine de analistler Biden’ın vergi ve çevre yaptırımlarını artırmasıyla uzun vadede düşeceğine inanıyor. Kısa vadede ABD hisse senetler keskin bir şekilde yükselebilir.

Hisse senedi piyasası seçimlerden dolayı ağustos ve eylül aylarında keskin bir şekilde düşmüştür. ABD seçimleri çevreleyen bu dönemde riskli varlıklarda büyük oranda satış görüldü. Bu yüzden bir başkan seçildiğinden dolayı belirsizlik azalmıştır ve fiyatlar yükselişe geçecektir.

Kripto para düzenlemeleri açısından Compound Finance genel danışmanı Jake Chervinsky:

Başkan seçilen Biden hala kripto paralar hakkında görüşlerini açıklamadı. Şimdilik, bu çok büyük bir sorun değil. Önümüzdeki 4 yılda ABD’nin kripto politikası Biden’ın düşünceleri etrafında gelişecektir.

Büyük haber kanalları ve diğer medya Joe Biden’ı başkan olarak seçse de Donald Turmp şu anda seçimlere itiraz etme yolundadır. Donald Trump seçimleri tekrardan sayılmasına yol açarsa piyasalarda korku ve oynaklık artacak ve hem hisse senetleri hem de kripto paralar keskin bir şekilde düşecektir.

“Ünlü analist: Bitcoin, 20.000 dolardan önceki en büyük dirence yaklaşıyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-bitcoin-20-000-dolardan-onceki-en-buyuk-dirence-yaklasiyor/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu