Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü analist açıkladı: ABD seçim sonuçları için 3 ayrı düşüş teorisi…

Bitcoin dün gece tekrardan 14,000 doların üzerine çıktı. Lider kripto paranın bu yükselişi ABD başkanlık seçimleri oy sayımı sırasında geldi.  İlk verilere göre şu anda korona virüs salgınından ülkede hükumet harcamalarını arttırmayı hedefleyen demokrat lider Joe Biden önce görünüyor.

ABD dolarının dün gece güç kaybetmesi ile Bitcoin %6,38 oranında değer kazanarak 14,081 dolara yükseldi. Asya marketi açıldığında Bitcoin tüccarları kârlarını alarak BTC’den çıkış yaptı. 14,081 dolarda başlayan satışlar fiyatı 13,756 dolara kadar çekti. Bu düşüş Donald Trump’ın itirazları sırasında geldi. Şu anda Donald Trump 38 eyalet delegesi daha kazansa da Joe Biden Trump’ın 213-225 eyalet delegesi önünde. ABD başkanı seçilmek için bir adayın 270 eyalet delegesine sahip olması gerekiyor.

Belirsizlik artarken Bitcoin bir sonraki hareketini belirlemek için dikkatli davranıyor. Bitcoin uzun vadeli olarak ne kadar boğa yanlısı görülse de ünlü analist Yahu Gola ABD seçimleri ışığında Bitcoin fiyatının 3 şekilde nasıl düşebileceğini listeledi:

Bitcoin

Seçime İtiraz ve Bitcoin…

Donald Trump, Joe Biden’ın önünde olduğunu iddia etse de Trump seçimi kaybederse bu Bitcoin için hiç de iyi olmayacaktır. Şu anki ABD başkanı Donald Trump hala seçimlere itiraz etmedi. Trump birkaç saat önce bazı eyaletlerde yapılan oy sahteciliği hakkında iddialarda bulundu.

Trump seçimleri kaybeder ve itiraz hakkını kullanırsa ABD’de sosyal gerilim artabilir. Dahası, bu durum Bitcoin’de boğa hareketi olacak koronavirüs destek paketinin gecikmesine neden olabilir. Ünlü psikolog Brett Steenbarger’a göre seçimlere itiraz olursa Bitcoin S&P 500 ile ilişkili olduğundan dolayı düşüşe geçebilir.

Brett Steenbarger:

ABD seçimlerine en son 2000’de itiraz edilmişti. Seçimler ve yıl sonu arasındaki dönemde S&P 500 %7,8 değer kaybetti.

Hisse senetleri marketinde satış olursa Bitcoin gibi risk varlıkları büyük darbe alabilir. Bitcoin’de yüksek kaldıraçlı longlar yanabilir ve böylece tekrarda mart ayı düşüşü gibi bir düşüş başlayabilir.

Joe Biden’ın Vergi Planı

Hisse senedi piyasası Joe Biden kazansa bile Bitcoin’i etkilemeye devam edebilir. Yatırımcılar Biden’ın vergi planının hisse marketinde oynaklığı artıracağını düşünüyor. Böyle bir oynaklıkta Wall Street satışları görebiliriz ve bu ayı hareketi Bitcoin piyasasında yeni bir düşüşe neden olabilir.

Bitcoin (BTC) ABD

ABD’de Cumhuriyetçi Senato

Şimdiye kadar ABD kongresi demokratlar liderliğinde ikinci bir koronavirüs destek paketi çıkaramadı. Joe Biden’ın hükümdarlığını ilan etmesi senatoda en az 51 koltuk kazanması gerekiyor. Böyle bir durum olursa bir sonraki destek paketi çok hızlı bir şekilde çıkacaktır. Tam tersi bir durumda ikinci destek paketi konuşmaları ertelenecektir.

ABD’den ikinci koronavirüs destek paketi geç gelirse Bitcoin fiyatı aşağı yönde hareket edebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu