Anasayfa Sektörel Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum için En Kötüsü...

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum için En Kötüsü...

Sektörel

Ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için en kötü durum senaryolarını ortaya koydu.

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum için En Kötüsü...

Yaygın olarak takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, önde gelen iki dijital varlık için en kötü durum senaryolarının ortaya çıkabileceğine yönelik inancını dile getirdi. 

Cowen tarafından yapılan açıklamaya göre; Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), makroekonomik dalgalanmalar tarafından yeni ayı piyasası diplerine çekilebilir. 

Ethereum (ETH) fiyatının mevcut 1.175 dolarlık fiyatına göre yüzde 65 değer kaybedebileceğini tahmin eden Cowen, şu ifadeleri kullandı:

En kötü durum senaryosu, bu potansiyel durgunluğun ne kadar kötü sonuçlanacağına bağlı olacaktır. Bunun kriptoyu tam olarak nasıl etkileyeceğini bilmek zor. Fakat Ethereum (ETH) için takip ettiğim ana seviyelerin 400-600 dolar aralığı olduğunu söyleyebilirim.

400 dolara kadar düşecek mi bilmiyorum ama 600 dolarlık bir Ethereum (ETH) potansiyel olarak karşımızda olabilir çünkü bunun volatilite bakımından Bitcoin'in (BTC) yaklaşık bir döngü gerisinde olduğunu gösteren pek çok kanıt olduğunu düşünüyorum.

Ethereum'un (ETH) ilk döngüsü yüzde 95'lik sağlam bir ayı piyasasıydı ve Bitcoin'in (BTC) ilk ayı piyasası yüzde 94'tü. Bitcoin'in ikinci ayı piyasası yüzde 87 civarındaydı. Yani Ethereum (ETH) bu kez tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 87 hatta yüzde 88 düşerse 600 doların biraz altına inecek. Bu yüzden Ethereum'un (ETH) son kapitülasyonu 400-600 dolar aralığına indirebileceği bir durum ortaya çıkabileceğine inanıyorum.

Cowen: Bitcoin, Altcoinler Kadar Sert Bir Darbe Almayabilir

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum için En Kötüsü...

Cowen, piyasa değeri bakımından en iyi kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için en kötü durum senaryosunu açıklarken bunun altcoinler kadar sert bir darbe alacağını düşünmediğini dile getirdi. Analist, şunları söyledi:

Bitcoin'in (BTC) dibi bulmak için bu altcoinlerden bazıları kadar düşmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bitcoin'in (BTC) normalde günlük kapanışının dengeli fiyatının altında olması gerekiyor. Şu anda dengeli fiyat 15.000 dolarda görünüyor. Bu da bir noktada 15.000 doların altına inmemiz gerektiğini düşündürüyor.

Bitcoin'in (BTC) dengeli fiyatı, kripto para biriminin gerçekleşen fiyatı ile aktarılan fiyatı arasındaki farkı ölçerek varlığın gerçeğe uygun değerini yakalamaya çalışan bir modeldir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saatte yüzde 2,54 düşüş yaşadı ve yazının hazırlandığı sırada 16.154 dolardan işlem görüyor. 

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum için En Kötüsü... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik