Ethereum HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü analist açıkladı! Ethereum 2.0 fiyatı nasıl etkileyecek?

Ethereum kripto para tarihine geçecek en büyük güncellemelerden biri ile ETH 2.0’a geçmeye hazırlanıyor. Ethereum blockchaini, iş kanıtlarından hisse kanıtlarına geçecek. Peki, ETH fiyatı bu gelişmeden nasıl etkilenecek?Ethereum 2.0

Ethereum 2.0’ın fiyata etkisi nasıl olacak?

Yeni sistem altında Ethereum blokchaininin açılması için 24 Kasım’a kadar Ethereum Vakfı tarafından paylaşılan ETH staking adresinde 524,288 ETH bulunması gerekiyor. Şu anda Ethereum staking adresinde 22,787,804,13 milyar dolar değerinde 50,401 adet ETH bulunuyor. Bu ETH’lerin içinde toplam gerekli miktarın %10’undan daha az olan 3,200 ETH ise Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e aittir.

Ethereum ağının hisse kanıtlarına geçme süreci bu kez yereli ETH miktarı staking adresine gönderilmezse ertelenebilir. Böyle bir durumda ETH fiyatı daha önceki ertelemelerde olduğu gibi keskin bir şekilde düşebilir. Ethereum madenciliği yapmak isteyen kişiler son zamanlarda yükselişe geçen ETH fiyatı yüzünden hala staking ağına katılmamış olabilir. Ayrıca Ethereum ağında bulunan DeFi projelerinde kilitli toplam ETH değeri kısa süre önce 8,5 milyar dolara ulaştı.

Şu anda yatırımcılar ve tüccarlar Ethereum yükseliş trendindeyken ETH/USD bazında kâr elde etmek istiyor.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum-2.0-Eth-4H

Overbit ETH/USD: https://overbit.com/en/contracts/ethusd

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi ETH/USD simetrik üçgen modeli oluşturdu. Genel bir kural olarak fiyat hareketi izlenilmeli ve üçgenin iki ucunda bir kırılma beklenilmelidir. Fiyat şu anda üçgen direncine doğru yaklaştığından dolayı her an Ethereum üçgen direncinin üstüne çıkarak keskin bir şekilde yükselebilir.

Ethereum-2.0-Eth-15m

Ethereum fiyatı genel olarak ETH 2.0 tarafından desteklenmemektedir. Bu yeni güncelleme fiyat hareketine destek çıkmış olsa da ETH aslında, doların güç kaybetmesi ve ABD seçimleri ile piyasalarda artan belirsizlik ETH fiyatı yükselişe geçmiştir. ABD seçimleri hala tam olarak bitmedi ve Trump’ın seçim davaları ve Biden’ın destek paketi planları gibi hala belirsizlikler bulunuyor. Bu yüzden Ethereum fiyatı yükseliyor.

Dikkat edilmesi gereken seviyeler:

Ethereum 2.0 tekrardan ertelenirse ETH fiyat büyük darbe alacaktır. Ethereum grafiklerinde yükselen kanal direnci kırılırsa dikkat edilmesi gereken seviyeler 477-500 dolar aralığıdır. Ethereum tam tersi bir hareketle yükselen kanal desteğinin altına gerilerse fiyat ilk olarak 431 dolara ve daha sonra 416 dolara düşebilir.

“Son dakika: Bu hafta patlama yapması beklenen 4 Altcoin açıklandı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-bu-hafta-patlama-yapmasi-beklenen-4-altcoin-aciklandi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu