Analizler

Ünlü analist açıkladı: Ethereum 640 dolara gidiyor!

ABONE OL:

Lider altcoin Ethereum’un fiyatı bugün %7’den daha fazla değer kazanarak 500 doların üzerine çıktı. Bu seviye en son 2018 Temmuz ayında görülmüştü. ETH’de bu boğa hareketi fiyatın 2 gün önce 456 dolara düşmesinden sonra geldi. 2 gün içinde Ethereum %10 değer kazandı ve 500 doların üzerine çıkarak 2 yıllık en yüksek seviye rekorunu kırdı.

Ethereum rallisinin neden kaynaklandığı hakkında birkaç tane iddia var. Bu iddialardan en güçlüleri merkezi olmayan finansın (DeFi) ve DeFi tokenlerinin toparlanması ve kaçınılmaz Ethereum 2.0 güncellemesi.

Ethereum 640 dolara gidiyor…

Şu anda 505 dolardan işlem gören ETH son 24 saat içinde %7 oranında değer kazandı. Analistler ETH’deki bu yükselişin toparlanan DeFi sektörü ve yaklaşan ETH 2.0 güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyor. Anonim bir analist; “ETH şu anda hedefini 640 dolar olarak belirledi.” dedi.

Analist Ethereum’da paralel kanal orta hattında (465 dolar) doğrulama olduğunu ve böylece yukarı yönlü hareketin başladığını söyledi. Aşağıdaki grafiğe bakacak olursak ETH’nin yükselen kanal içinde durması durumunda 640 dolara çıkması muhtemeldir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP Hepsinin Düşüş Sebebi Ne?

TradingView ETH/USD: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ethereum’un 640 dolarlık hedefine ulaşamaması için en önemli destek seviyesi olan 465 doların altına düşmesi gerekiyor. Böyle bir düşüşten önce ETH grafiklerinde sırasıyla; 500 dolar, 495 dolar, 490 dolar, 480 dolar ve 472 dolarda sağlam destek seviyeleri vardır. Ana destek 465 dolarda bulunmaktadır. Bu destek seviyelerinin altına bir düşüş hareketi gelmez ise Ethereum büyük ihtimalle 640 dolara doğru yavaş ve sağlam bir şekilde yükselecektir.

DeFi toparlanması ve ETH 2.0 destekli ralli

Geçtiğimiz hafta içinde Yearn.Finance (YFI) ve Aave gibi büyük DeFi coinleri hem ETH karşısında hem de dolar karşısında değer kazandı. DeFi tokenlerinin tekrardan piyasada güç kazanması yatırımcıların Ethereum ve altcoin duyarlılığını arttırdı.

DeFi tokenlerinin dip seviyelerinden yükselişe geçmesi ve yaklaşan Ethereum 2.0 güncellemesi yatırımcıların Ethereum konusunda olumlu yönde adım atmalarına neden oldu. Özellikle Ethereum 2.0’da kripto para madenciliği olan staking için son 32 ETH yatırma tarihi yaklaşıyor. Bu yüzden kripto para borsalarında bulunan ETH miktarı büyük oranda azalacaktır. Bu borsaların elinde bulunan ETH miktarının sürekli azalacağı ve böylece ETH satış baskısının ortadan kalkacağı düşünülmektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitMEX, Eylül’de Bazı Kullanıcılarını Engelleyecek

Bitcoin mi? Ethereum mu? DeFi tokenleri mi?

Kripto para piyasalarındaki son trendlere göre yatırımcılar yıl sonu yaklaşırken sağlam bir boğa koşusuna hazırlanıyor. DTCCapital yöneticisi Spencer Noon, yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve DeFi tokenleri arasında kararsız kaldıklarını söyledi.

Spencer Noon:

Sahne arkasında çok az yatırımcı BTC’ye mi, ETH’ye mi yoksa DeFi tokenlerine mi yatırım yapmak istediğini biliyor. Bu belirsizlikten dolayı bu 3 çeşit kripto paraya da yatırım yapmak en mantıklı hareket olabilir.

Artan belirsizlik Bitcoin’in işine yaradığı gibi Ethereum’unda işine yarayabilir. BTC şu anda 20,000 dolarlık en yüksek seviyesinden sadece 1,700 dolar geridedir. Şu anda çoğu analist Bitcoin 20,000 doları geçeceğini ve bu seviyeden yükselişine devam edeceğini iddia ediyor. Bitcoin böyle bir hareket ile en yüksek seviye tazelemesi yaparsa BTC, fiyat keşif dönemine girecektir. Bu lider kripto para için yeni bir en yüksek seviyede demektir.

Bitcoin yeni bir en yüksek seviyeye çıkana kadar yatırımcıların DeFi coinlerini ve Ethereum’u tercih etme olasılığı yüksektir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu