Bitcoin Haberleri

Ünlü analist, Bitcoin’in 3.000 dolar daha düşeceğini açıkladı

Tecrübeli analist Peter Brandt dün Bitcoin’in 19,500 dolarlık 3 yıllık rekor seviyesinden %16,31 düşmesinden sonra kripto paranın aşağı yönde düzeltmesini 14,000 dolara kadar uzatabileceğini söyledi. Analist bu yorumunu 2015-2017 arasındaki boğa koşusuna dayandırdı.

Şu anda Bitcoin grafiklerinde fiyatın düşeceğini gösteren tarihi olarak kanıtlanmış fraktallar var.

Peter Brandt:

2015-2017 Bitcoin boğa marketinde 9 adet düzeltme oldu:

  • Yüksek bir seviyeden düşük bir seviyeye %37’lik düzeltme
  • En yüksek seviyeden bir sonraki en yüksek seviye arasındaki 14 hafta

Eylül başından beri sadece %10’luk düzeltme oldu.

Peter Brandt’in Bitcoin yorumu

Son 6 hafta boyunca Bitcoin neredeyse %100 oranında değer kazandı, BTC pazartesi günü 3 yıldır görünmeye bir seviye olan 19,500 dolara çıktı. Kurumsal ilginin artması, ABD dolarının makro ekonomik nedenlerden dolayı güç kaybetmesi ve olumsuz kar getiren tahviller Bitcoin’in alternatif bir korunma varlığı olarak büyümesine neden oldu.

Bitcoin bu rallisinde aşırı fazla alındığından dolayı fiyatın yükselmesi ile bir düzeltme gelme ihtimali her dakika artıyordu. Bu düzeltme bu hafta 3,000 dolarlık düşüş ile geldi. Aşağıdaki grafiği paylaşan Peter Brandt, Bitcoin’de satışların bitmediğini ve Bitcoin’in tekrardan tarihine uyacağını ve boğa koşularından sonra daha fazla düşeceğini söyledi.

Peter Brandt:

Yerel en yüksek seviyeden %37’lik bir düzeltme gelirse Bitcoin 14,235 dolara düşecektir. Bitcoin 19,000 doların üzerindeyken çoğu tüccar dip seviyelerden BTC alacağını söyledi ama bu kişiler fiyat 15,000 doların altına indiğinde satış yapacaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu