Analizler

Ünlü analist Cardano’yu bekleyen gelişmeleri ve bunların fiyata etkisini açıkladı

ABONE OL:

Ünlü analist Aziz Kenjaev Cardano’yu bekleyen gelişmeleri ve bunların fiyata etkisini açıkladı.

Aziz Kenjaev:

Cardano (ADA) merkezi olmayan finans ağına (DeFi) dönüşme yolunda ilerliyor. Bu değişimin 3. adımının Mart 2021’de yayınlanması bekleniyor. Bu sırada Cardano geliştiricileri ise ADA eko sistemini güncellemelere boğuyor.

Aralık ayında Cardano’yu birkaç tane önemli güncelleme bekliyor. Cardano ağı madencilik havuzlarına soft cap koyacak bir “k parametresi” güncellemesi yapacak. Cardano Vakfının’da dediği gibi “k parametresi” ile toplamda 500 küçük havuz olacak ve bu havuzlarda 64 milyon ADA bulunacak. Cardano Shelly döneminde bu oran 150 havuz ve 210 milyon ADA ile sınırlıydı. Bundan sonra Cardano ağı 2021 Mart ayında 500 küçük havuzu 1.000’e çıkaracak. Cardano geliştiricileri her bir madencilik havuzunun kârlılığını arttırmak için küçük havuzları tercih etmiştir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano ağı DeFi’ye geçişe hazırlanırken ADA/USD çifti çok büyük bir kırılma yaşadı. Dün ADA, MA100 ve MA200 arasında sıkıştı kaldı ve ADA bugün MA100’ün üzerine çıkarak 0,10800 doların üzerinde işlem gördü.

Overbit ADAUSD: https://www.overbit.com/en/contracts/adausd/

Cardano hala düzeltme evresinde gibi görünüyor. Bitcoin hakimiyetinin artması ile ADA’nın ilerleyen günlerde de düşüş trendine devam edeceği tahmin ediliyor. Yine de büyük bir düşüş gelmeden önce ADA fiyatı kısa vadede 0,12250 dolar – 0,12478 doların arasında yükselebilir. ADA bahsedilen bu seviyelerde çok önemli dirençlerle ve son düşüşün Fibonacci 0,618 seviyesi ile karşı karşıya kalacaktır.

Heyecanlanmadan önce Andrew Pitchfork’u ve diğer indikatörlerin olduğu 4 saatlik ADA grafiğine bakalım:

0,10830 dolarda güçlü bir direnç vardır. Bu seviyenin üzerinde 0,11307 dolarda ve aylık en yüksek seviye olan 0,11383 dolarda direnç bölgesi oluşmuştur. Cardano 0,10830 doların üzerinde kapanış yaparsa bir aylık en yüksek seviye ADA’nın boğa rallisini durduramayabilir. Ama Cardano 0,10830 doların altında kapanış yaparsa ADA tekrardan 0,98810 doları ve 0,9500 doları test edecektir.

Hem günlük hem de 4 saatlik grafiklerde MACD indikatörü ADA/USD çiftinin boğa olduğunu söylemektedir. Bu iki zaman aralıklarında hareketli ortalamalarda yükseliş trendini sağlam bir şekilde desteklemektedir. Yine de sadece indikatörler kullanılmadan, destek ve direnç seviyeler dikkate alınarak ticaret yapılmalıdır.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano Merkezi Olmayan Gelecek İçin Bir Sonraki Adımı Atıyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu