Analizler

Ünlü analist kısa vadeli Bitcoin tahminini açıkladı, geç olmadan okuyun!

Bitcoin neden artıyor?

Aziz Kenjaev:

Bitcoin yıllık getirisi %160 ile 2020’nin lider varlığı oldu. JP Morgan gibi lider firmalarda bulunan analistler Bitcoin’in önümüzdeki 3 yıl içinde 2 ya da 3 kat artabileceğini iddia ediyor.

Altın merkez bankaları tarafından merkezleştirildiğinden ve Bitcoin’in merkezi olmadığından dolayı Bitcoin her geçen gün daha fazla yatırımcının ilgisini çekiyor. Böylece yatırımcılar hükumet kurumlarından gelebilecek oynaklıktan kaçınıyor. 2019 yılında Charles Schwab’ın bulgularına göre genç yatırımcılar Disney ya da Netflix hisselerinden daha çok GBTC hisselerini tercih ediyor.

Piyasa analistleri BTC/USD’nin yükseleceğini ve 2020 bitmeden Bitcoin’in 20,000 doları geçeceğini söylüyor. Bitcoin’de yeni bir en yüksek seviye hala ulaşılabilir durumdadır.

21 Kasım’da Bitcoin 18,974 dolara çıkarak bir yıllık en yüksek seviyesine ulaştı. Neredeyse 19,000 dolara dokunan BTC 17,626,21 dolarda destek buldu ve buradan yükselişine devam etti.

Bitcoin fiyat analizi

https://www.overbit.com/en/contracts/xauusd

Aziz Kenjaev:

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi Bitcoin dün EMA50’den ve 18 Kasım dinamik destek seviyesinden destek buldu. Bu makalenin yazımı sırasında Bitcoin 18,672 dolarlık direncinin altında 18,630 dolarda işlem görmektedir.

Bitcoin fiyat hareketinde izlenilmesi gereken iki model vardır. Bunlardan biri büyüyen köşegendir. İkincisi paralel yükselen kanaldır. Bu iki modelde boğa rallisinin devam edeceğini göstermektedir.

Bitcoin’in önünde 2 tane çok önemli direnç bulunmaktadır. Bunlardan ilki geçtiğimiz günlerde gördüğümüz 18,974 dolarlık en yüksek seviye ve 19,000 dolar arasındaki bölgedir. İkinci direnç ise 19,685 dolardadır.

1 saatlik grafikte MACD sinyal çizgisine yaklaşmıştır ve EMA50 ve MA100’de güçlü bir destek oluşmuştur. Yine de 18,672 dolarlık direnç daha önce kırıldığından dolayı Bitcoin’in yükselişine devam edebilmesi için bu seviyenin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu