Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü analist uyardı! PayPal’ın kripto sektörünü desteklemesiyle güvenlik zafiyetleri artabilir

ABONE OL:

Ödemeler devi PayPal, kısa süre içinde ABD müşterilerinin kripto paralar ile alışveriş yapabileceğini söyledi. PayPal her geçen dakika kripto para ile sunduğu hizmetleri geliştirmeye odaklanıyor.

Geçen ay PayPal Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için alışveriş desteği ekleyeceğini ve kullanıcılarının bu kripto paraları alabileceğini ve saklayabileceğini açıklamıştı. Ayrıca bu kripto paralara sahip olmak istemeyen kişiler kripto paralarını PayPal’a geri satabilecek. PayPal’ın yeni hizmetini çok fazla kişi denemek istiyor, bu yüzden ödemeler devi yeni kripto para servisinin testlerini tüm ABD geneline yaydı.

Bitcoin fiyatı artıyor

PayPal’ın Bitcoin’i tekrardan medyaya taşıması ile Bitcoin’in fiyatı son haftalarda hızla yükseliyor.

Ünlü analist Oliver Knight, Bitcoin’in fiyatındaki bu yükselişin başka bir nedeni olarak geçen yılki büyük yatırımları öne sürdü ve Muhtemelen iki faktörden biri bu büyük yatırımlardır, dedi. Knight, “Bun yükselişin ne kadar devam edebileceğini bilmiyorum. Bitcoin’in 100.000 dolara çıkacağını söylemiyorum ancak esas olarak PayPal haberlerine dayanarak, birkaç ay öncesine göre Bitcoin’de kesinlikle çok daha parlak bir görünüm var. Bitcoin rallisinin ne kadar süreceği konusunda spekülasyonlar sürüyor, ancak kesin olan bir şey var. Lider kripto parayı kitlelere ulaştıracak gibi görünen PayPal’ın endişelerinin en başında güvenlik geliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD'de kripto para yatırımları arttı

https://www.google.com/finance

PayPal’ın kripto para güvenliği yeterli mi?

Son birkaç yılda, dünya çapında bir dizi yüksek profilli kripto para borsası siber saldırıların kurbanı oldu ve kötü niyetli bilgisayar korsanları bu süreçte kullanıcıların sanal cüzdanlarını boşaltarak paralarını çaldı. Hırsızlar ayrıca hesaplarına erişim sağlamak için tasarlanmış kimlik avı e-postalarıyla hala kripto para meraklılarını hedef almaya devam ediyor.

PayPal, blockchain ile ilgili ödeme süreçlerinde deneyimsiz olanlar da dahil olmak üzere daha fazla insanın kripto para piyasasına girmesi için kapıyı açtığından dolayı yeni bir ekonomik siber suç dalgasını başlayabilir.

PayPal, kripto para uzmanlarının ‘saklama hizmeti’ dediği şeyi sunmuyor, bu da kullanıcıların satın aldıkları kripto paraları başka bir yerde kullanmak için platformun dışına aktaramayacağı anlamına geliyor.

Bu konu hakkında Oliver Knight:

Sundukları hizmet saklama dışı bir hizmettir, bu nedenle esasen başka bir borsaya gidersem ve 100 dolarlık Bitcoin yatırırsam, bununla ne istersem yapabilirim. Bu parayı dijital cüzdanıma çekebilirim, bir kâğıt cüzdana çekebilirim ya da bir çöle gömebilirim ama PayPal’ın yeni hizmetinde tüm saklama PayPal’ın elinde olacak.

Yukarıdaki açıklamalarına ek olarak Oliver Knight, saklama olmayan bir hizmet sunan PayPal’ın kripto para hizmetini kullanan kişilerin hesapların normal itibari para birimlerine sahip olan hesaplar ile aynı derecede güvenliğe sahip olacağını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kurumsal yatırımcılar Bitcoin konusunda endişeli

Oliver Knight:

Kripto paralarda da güvenlik PayPal hesabınızda çok sayıda normal para birimi olmasıyla aynı olacak. Şifreniz çalınırsa risk altındasınız, ancak Bitcoin açısından PayPal kullanımı gerçekten oldukça kolay kolay yapacak. Güvenlik söz konusu olduğunda, PayPal, infosec topluluğu arasında oldukça yüksek saygı görüyor. Kitle kaynaklı güvenliğin ilk uygulayıcılarından biri olan PayPal, hata ödül programını 2012’de başlattı ve o zamandan beri güvenliğini geliştirdi.

Oliver Knight ayrıca, kripto paraları yeni öğrenen kişilerin uyanık olmasını ve PayPal’ın kullanımı kolay platformunun, kullanıcılara daha geniş kripto para pazarında güvenli bir şekilde gezinme konusunda yanlış güven vererek sorunlara neden olabileceği konusunda uyardı.

Oliver Knight:

Birisi PayPal’a giderse, biraz Bitcoin satın alırsa ve gerçekten çok kolay diye düşünürse, bir borsaya gider ve özel anahtarını kaybederse bu Bitcoini geri almanın hiçbir yolu yoktur.

“Ünlü analist açıkladı! Ethereum 2.0 fiyatı nasıl etkileyecek?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-acikladi-ethereum-2-0-fiyati-nasil-etkileyecek/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu