Bitcoin Haberleri

Ünlü analist Will Woo, Bitcoin’in bir sonraki yönü hakkında çok önemli ifadeler kullandı

Bitcoin fiyatı bugün keskin bir düzeltme ile 16,400 dolara düştü. Ünlü analist Will Woo bu geri çekilmenin abartılmış bir boğa rallisinden sonra geldiğini söyledi.

Bitcoin düzeltme yapmadan önce türev marketlerinde aşırı fazla satın alım talebi olduğu görüldü. Türev marketleri alıcılar ve uzun süreli sözleşme sahipleri tarafından yönetiliyordu ve böylece BTC düşemiyordu. Bitcoin türevleri sakinleşmeye başladığından Will Woo, önümüzdeki birkaç haftanın Bitcoin fiyatında düzeltme yapmak için doğru bir aralık olacağını söyledi.

Bitcoin

Bitcoin’de konsolidasyon zamanı geliyor

Tüccarlar ve analistler bugünkü düşüşü haftalar önce bildi ve şu anda birkaç hafta boyunca konsolidasyon olacağını iddia ediyorlar. Bu keskin düşüş hesap defterlerini ve piyasayı bozdu. Hatta Coinbase bile kısa süreliğine kapandı.

Kripto para vadeli işlem piyasasının da tekrardan güçlenmesi, açık pozisyon miktarı arttırması ve tüccarların BTC açlığını arttırması için zamana ihtiyacı var. Bugün neredeyse 2 milyar dolarlık tasfiye yaşandı. 26 Kasım tarih kitaplarına Mart 2020 düşüşünden sonra en kötü düşüş olarak geçti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altın yatırımına talep Bitcoin'e rağmen azalmadı

Willy Woo:

Marginlerde long pozisyonlar short pozisyona dönene kadar baskı altında kalacaktır. Bu boğa hareketi çok fazla abartıldı. Borsalara girişler nötr’e döndü; spot satıcılar ile spot alıcıların sayısı eşitlendi. Bitcoin temel verileri hala iyi. Önümüzdeki birkaç ay 2021’e girmeden önce kripto para almak için çok güzel bir dönem olacak.

Bitcoin fiyatı artacak mı düşecek mi?

Tüccarlar bugünkü Bitcoin ve kripto paraların düzeltme yapmasının kripto para marketi için faydalı olduğunu söylüyor. CryptoHornHarris adlı analist ise aşağıdaki paylaşımı ile BTC’nin uzun bir süre boyunca oynaklık görmeyebileceğini söyledi.

CryptoHustle adlı anonim analist, Bitcoin’in konsolidasyon döneminde yeni bir en yüksek seviyeye çıkmak için güç toplayacağını söyledi. Ayrıca analist Bitcoin’in bu konsolidasyon döneminde sıkışması ile altcoinlerin ralli yaptıracağını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin düzeltme yaparken profesyonel tüccarlar ne yapacak?

CryptoHustle:

BTC’de ki bu konsolidasyon trendin başına gelebilecek en iyi şeydir. 1: Konsolidasyon ne kadar çok uzarsak 20 bin dolarlık seviyenin kırılması o kadar güçlü olacaktır. 2: BTC’nin konsolidasyon yapması altcoinlerin keskin bir şekilde yükselerek ralli yapacağı demektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu