Coin Rehberi

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

Kripto para sektöründeki uzmanlıkları ile bilinen ve yaptığı tahminler ile isimlerinden söz ettiren analistler, hangi altcoinlere yatırım yapılması gerektiği hakkında yorumlarda bulundular. Bu yazımızda analistler tarafından yatırım yapılması tavsiye edilen altcoinlere ve analistlerin görüşlerine yer verdik…

2020 Yıl Sonuna Kadar Patlama Yapacak Altcoinler

Uzmanların 2020 senesinin sonuna kadar patlama yapmasını beklediği altcoinleri ve bu altcoinlerin güncel fiyat durumlarını şöyle sıraladık:

 1. TRON (TRX): 0,025393 USD
 2. IoTeX (IOTX): 0,006050 USD
 3. Pundi X (NPXS): 0,000158 USD
 4. Cardano (ADA): 0,103297 USD

2020’de Alınması Gereken 10 Altcoin

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

Sektörü ilgi ile takip edenlerin en çok merak ettiği konuların başında da içerisinde bulunduğumuz 2020 yılı içerisinde hangi altcoinlerin alınması gerektiği geliyor. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlara göre, 2020 senesi içerisinde alınması gereken 10 altcoini, sizler için şu şekilde sıraladık:

 1. EOS (EOS): En dikkat çekici Blockchain protokollerinden olan EOS, uzmanların da 2020 yılı içerisinde alınması gereken altcoinler listesinin başında yer alıyor. Günlük hayatta kullanılan kişisel bilgisayarları örnek alarak çalışan EOS, bütün kaynaklarını token sahiplerine eşit olacak şekilde dağıtıyor.
 2. Tezos (XTZ): Ünlü yatırım bankası Morgan Stanley’de analistlik yapmış Arthur Breitman, 2020 senesinde alınması tavsiye edilen altcoinler arasında yer alan Tezos’u geliştirdi. Tezos, zincirleme yönetişim ile kendini düzenleme protokolü arasında bir birleşme sağlamayı amaçlıyor.
 3. Cosmos (ATOM): Uzmanların 2020’de alınmasını tavsiye ettiği bir diğer kripto para birimi de Cosmos olarak karşımıza çıkıyor. Şu sıralarda 5,29 dolarlık değeri ile piyasa sıralamasında kendisine 22. sırada yer edinen Cosmos ya da bilinen adıyla ATOM da bu yıl içerisinde alınması gereken altcoinlerden biri olarak gösteriliyor.
 4. Stellar (XLM): Stellar da uzmanların 2020 altcoin tavsiyeleri arasında yer alıyor. Şu sıralarda 0,082705 dolar gibi düşük bir değere sahip olan Stellar, sahip olduğu piyasa değeri sayesinde piyasa sıralamasının 17. sırasında bulunuyor. Bu da uzmanlar tarafından yatırım yapılacak en ucuz varlıklar arasında gösterilmesini sağlıyor.
 5. Ethereum Classic (ETC): Kripto para sektörünün lideri olan Bitcoin’in en büyük rakibi olarak lanse edilen Ethereum’un hard forku olan Ethereum Classic de 2020 yılı için önerilen altcoinlerden birisi. Ethereum’un fork uygulanmamış Blockchain’inden meydana getirilen ETC, şu sıralarda 5,15 dolar değeri ile işlem görüyor.
 6. MCO (MCO): Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve gizlilik, güvenlik gibi konulara büyük önem veren MCO da alınması gerekenler listesinde kendisine yer buluyor. Şu sıralarda 3,29 dolar değerine sahip olan MCO’nun, 2020 içerisinde alınması gerektiği, uzmanlar tarafından söyleniyor.
 7. Quant (QNT): Quant Network ekibinin Ethereum Blockchain tabanlı olarak geliştirdiği Quant da listenin bir başka dikkat çeken üyesi. Blockchain alanında köklü değişimler yapma hedefi ile geliştirilen Quant, şu sıralarda yüzde 1’in üzerinde bir artış göstererek 11,18 dolardan işlem görüyor.
 8. Ardor (ARDR): 2020 yılında alınması gereken altcoinlerden birisi de Ardor’dur. Kodlamaya gerek kalmadan kendisine ait bir ağ oluşturma amacında olan kurumlara veya işletmelere Blockchain ağı desteği veren Ardor, şu sıralarda 0,048638 dolar değerine sahip durumda.
 9. Ontology (ONT): Listenin bir diğer dikkat çekici üyesi de Ontology olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek performans gösteren gelen blok zinciri platformlarının tedarikçisi sıfatı ile kendisini tanıtan ONT, 0,558495 dolarlık değerine rağmen piyasa sıralamasında 38. sırada yer almayı başarıyor.
 10. Huobi Token (HT): Alınması gereken altcoinler listesinin son elemanı ise Huobi Token. Huobi Global borsasının yerel kripto para birimi olan HT, en çok tavsiye edilen altcoinlerin başında geliyor. Şu sıralarda 4,39 dolar değerine sahip olan Huobi Token, piyasa sıralamasında ise 25. sırada bulunuyor.

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

https://www.google.com/finance

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

Uzmanların, kripto para sektöründe yatırım yapacak olan, ancak yeterli deneyime sahip olmayanlara yaptıkları tavsiyeleri şöyle sıraladıklarını görüyoruz:

 • Yatırımlarınızı mutlaka bir plan çerçevesinde yapın.
 • Araştırmadan bir yatırım yapmayın.
 • Risk alabileceğiniz ölçüde yatırım yapın.
 • Yatırım yapacağınız borsanın güvenli olup olmadığından emin olun.
 • Özel anahtarlarınızı (Private Key) mutlaka kendiniz tutun.
 • Hesabınızda iki faktörlü doğrulama kullanmayı atlamayın.
 • Aceleci olmayın.
 • Yükseliş gösteren ama işlem hacmi düşük olan varlıklardan kaçının.
 • Coinin ucuzluğunun, kazanç sağlamayı kolaylaştıracağını düşünmeyin.
 • Emir defteri konusunda bilgi edinin ve işleyişini kavrayın.
 • Yüksek getiri garantisi veren varlıklardan uzak durmaya çalışın.
 • Fırsatı kaçırma korkusu olarak bilinen FOMO rahatsızlığına kapılmayın.

5 Ayrı Analistten Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2020

2020 senesi içerisinde altcoinlere yatırım yapma tavsiyesinde bulunan 5 ayrı analistin görüşlerini sizlerle paylaşıyoruz:

 1. Mark Fitzgerald (Raven Protocol): Kripto para sektörünün ünlü analistlerinden Mark Fitzgerald, 2020 senesinde yatırım tavsiye verebileceği altcoinin Raven Protocol olduğunu söyledi. Yapay zeka endüstrisinin geleceğine vurgu yapan Fitzgerald, Raven Protocol’un ucuzluğu ve yüksek hızı nedeniyle kesinlikle yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.
 2. Heslei Oliveira (IoTeX): Yaptığı analizler ile dikkat çekmeyi başaran Heslei Oliveira ise 2020 için IoTeX’e dikkat çekti. Gizlilik konusunda sunduğu çözümler ile Oliveira’nın dikkatini çekmeyi başaran IoTeX, 2020 senesi için yatırım tavsiyesinde bulunulan altcoinler arasında yer alıyor.
 3. Jeff Caceres (Unifinity): Başarılı analist Jeff Caceres ise 2020 yılında yatırım yapılabilecek altcoin tavsiyesinde Unifinity projesini öne çıkarıyor. Eğitim sistemi ile Blockchain teknolojisi arasında entegrasyon gerçekleştirme amacı bulunan Unifinity, bu amacı ile Caceres’in de gözüne girmiş durumda. Caceres, Unifinity’nin yakın zaman içerisinde büyük bir yükseliş göstereceğine inandığını söylüyor.
 4. Thomas Kor (HLP Token): Bir diğer ünlü analist Thomas Kor ise HLP Token’i yatırım tavsiyesi olarak sunuyor. Çarpıcı projeler yapmayı hedefleyen HLP Token, bu projeleri ile Thomas Kor’u etkilemişe benziyor. Kor, HLP Token’in bu projelerde başarıya ulaşması halinde büyük ses getireceğine inandığını belirtiyor.
 5. Destiny Adedoyin (EOS): Popüler analist Destiny Adedoyin ise kripto para birimlerine olan güvensizliği ile bilinmesine rağmen, EOS’a duyduğu güveni saklamıyor. Birçok kripto para biriminin deney aşamasını geçemediğini düşünen Adedoyin, EOS’u ise ayrı bir noktada tutarak, yatırım yapılabilecek altcoinler arasında gösteriyor.

2020’de En Çok Kazandıran Altcoinler

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

Kripto para derecelendirme şirketi CryptoRank, 2020 senesinin üçüncü çeyreğinde en iyi performans sergileyen kripto para birimlerini listeledi. Bitcoin’in sekizinci sırada kendisine yer bulabildiği listede yer alan altcoinler ve getirileri şu şekilde açıklandı:

 1. ChainLink: %115,1
 2. Binance Coin: %89,5
 3. Polkadot: %59,9
 4. Ethereum: %59,1
 5. Ripple: %37,3
 6. Cardano: %21,3
 7. Bitcoin: %17,6
 8. Litecoin: %11,9
 9. Bitcoin Cash: %2,22

Kripto Paralara Yatırım Yapma Nedenleri

Kripto paralara yatırım yapan kişilerin sayısının gittikçe artması, birçok kişide ‘Kripto Paralara Yatırım Yapma Nedenleri Nelerdir?’ sorusunu oluşturuyor. Bu sorunun cevabı olabilecek birçok neden bulunurken, sizlere bunları şu şekilde sıraladık:

 • Kripto paralara erişmek kolaydır ve her an her yerde işlem yapılabilir durumdadırlar.
 • Kripto paralar, kimlik hırsızlığı, sahtekarlık veya dolandırıcılık gibi durumlara karşı daha güvenlilerdir.
 • Kripto paraların işlem ücretleri, geleneksel borsalara oranla oldukça düşüktür.
 • Kripto paralar, yatırımlarınızın portföyünü genişletmek ve daha kapsamlı hale getirmek için önemli bir araçtır.
 • Kripto paralar ile yapılan işlemler oldukça kısa sürede gerçekleşir ve beklemenize gerek kalmaz.

Kripto Paralara Nasıl Yatırım Yapılmalı?

Kripto paralara ne şekilde yatırım yapılacağı da en çok merak edilen konulardandır. Bu yatırımları iki ayrı bölüme ayırabiliriz:

 1. Kısa Dönemli Kripto Para Yatırımı: Bu yöntem, fiyatının artış göstereceği düşünülen bir varlığın, kısa süreliğine alınması ve düşüş göstereceği hissedildiği anda elden çıkarılarak kazanç sağlanmasıdır. İtibari para piyasalarına kıyasla günlük iniş çıkışları daha fazla olan kripto para birimleri, kısa dönemli yatırımlara da oldukça uygundur.
 2. Uzun Dönemli Kripto Para Yatırımı: Uzun dönemli yatırım ise bir varlığın en az 1 yıl olmak kaydıyla elde tutulması ile yapılan yöntemdir. En önemli avantajları olarak kolay olması ve vakit harcamayı gerektirmemesi olan bu yöntem, yalnızca alınan varlığı boş zamanlar takip etmeye ve beklemeye dayanıyor.

Kripto Para Birimleri Nereden Alınır?

Kripto para birimleri, bu sektörde hizmet veren birçok kripto para borsası üzerinden alınabilir. Bu alanda liderliği elinde bulunduran Binance, geniş ticaret hacmi ve kolay arayüzü ile öne çıkıyor. Ülkemizde ise BtcTurk, Paribu başta olmak üzere kripto para birimlerinin alınabileceği birçok borsa bulunuyor.

Kripto Para Nedir?

Kripto para, dijital olarak geliştirilen ve kriptoloji yöntemi ile şifrelenen sanal bir para birimleri olarak tanımlanabilir. Birçok otorite tarafından geleceğin para birimi olarak tanımlanan kripto para birimleri, takas işlemlerinde kullanılabiliyor ve bu işlemleri güvenli, hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

https://coinmarketcap.com

Bitcoin Yükselecek mi?

Bitcoin’in son zamanlarda göstermiş olduğu yükselişi sürdürüp sürdüremeyeceği en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Şu sıralarda 12 bin dolarlık bölgede seyreden Bitcoin’in, boğa koşusuna oldukça yakın olduğu söyleniyor. Her ne kadar boğaların temkini elden bırakmaması durumunda düşüş yaşaması ihtimaller arasında yer alsa da birçok uzman tarafından Bitcoin’in yakın zamanda yükseliş yaşayacağı ve boğa koşusuna gireceği öngörülüyor.

Bitcoin Ne Kadar Yükselir?

Bitcoin’in geleceği hakkında yorumlarda bulunan analistler, beklenen boğa koşusuna giriş yapması ve direnç bölgelerini kırmayı başarması halinde Bitcoin’in, yakın bir zamanda 20 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayabileceğini söylüyorlar.

Bankalardan Kripto Para Birimleri Alınabilir mi?

Ülkemizde yer alan tüm bankalar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na bağlı olarak çalıştığı için hiçbiri kripto para birimi alım veya satım işlemi gerçekleştirmezler. Bunun nedeni ise kripto para birimlerinin henüz mevduat hesap kanunu içerisinde yer almıyor olmasıdır. Kripto para birimlerini almak isteyenler, bu amaç ile hizmet veren kripto para borsalarını tercih edebilirler.

Gelecek Vaat Eden Coinler

Günümüzde birçok yatırımcının, piyasanın içerisinde bulunduğu durgunluktan dolayı farklı arayışlar içerisinde olduklarını görüyoruz. Bu arayışlar doğrultusunda da ‘Gelecek Vaat Eden Coinler Hangileridir?’ sorusunun sıkça sorulduğunu görüyoruz. İşte gelecekte adından söz ettirebilecek ve pek fazla bilinmeyen bazı altcoinleri şöyle sıraladık:

 1. VIDT Datalink (VIDT): Listemizin ilk sırasında son dönemde yakaladığı yükseliş ile adını duyurmaya başlayan VIDT Datalink geliyor. Temmuz 2020’den itibaren büyük bir yükseliş yakalayan VIDT, yılın üçüncü çeyreğini geride bıraktığımız şu dönemde ise biraz düşüşe geçmiş görünüyor. Getirmeyi planladığı yenilikler ile dikkat çeken VIDT, yakın zamanda tekrar bir artış yakalayabilir ve gelecek dönemlerde daha iyi yerlere gelebilir.
 2. Cartesi (CTSI): Piyasa değeri henüz çok düşük olmasına karşın gelecek vadeden bir başka kripto para birimi de Cartesi olarak karşımıza çıkıyor. Merkezi olmayan uygulamalara işletim sistemi oluşturma amacıyla oluşturulan proje, kısa süre içerisinde büyük bir gelişim gösterebilir.
 3. Ferrum Network (FRM): Cartesi’nin ardından ise yine benzer amaçlar doğrultusunda geliştirilmiş olan Ferrum Network geliyor. Ağustos 2020’den bu yana yükseliş halinde olan Ferrum Network, geleceğin en çok gelişim gösterebilecek altcoinleri arasında yer alıyor.
 4. k (MLK): Listenin sıradaki ismi ise yakın zamanda piyasalara giriş yapmış olan Güney Kore merkezli MiL.k. Sadakat sistemi uygulamasına sahip olan ve kullanıcıların sadakat puanlarına göre ödül dağıtımı yapan MiL.k de gelecek vaat eden coinler arasında gösteriliyor.

“Dünyanın ve Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/dunyanin-ve-turkiyenin-en-buyuk-coin-borsalari/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu