Ethereum Haberleri

Ünlü analistten tahmin edilemeyecek Ethereum tahmini!

Ethereum boğa hareketi geçtiğimiz hafta sonunda doğrulandı. ETH / USD bugün yükselişine devam etti ve 595,10 dolara dokunarak birkaç aylık en yüksek seviye rekorunu kırdı. Ethereum fiyat artışı, altcoinlerin yükselişinden sonra geldi. Yine de analistler aşırı fazla satın alınan BTC,ETH ve bazı altcoinlerde kısa vadeli olarak düzeltme geleceğini söylüyor.

Ethereum yükselişi nasıl başladı?

Ethereum, geçtiğimiz hafta sonunun zayıf likiditesini kullandı ve ETH / USD çifti dün kritik 550 dolarlık direncin üzerine çıktı. O zamandan beri yükseliş hareketi soğudu ve fiyat şimdi Bollinger Bands içinde iyi bir bölgede işlem görüyor. Ethereum’da bu keskin yükseliş, boğaların zayıf hafta sonu likiditesini kullanması ile başladı. Ne kadar ETH’de yükseliş hareketi dünkü gibi olmasa da fiyat şu anda yükselmektedir.

ethereum-drop

Tarihsel olarak, Bitcoin rallilerinden sonra altcoin fiyatlarının yükseldiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden günümüz Ethereum fiyat tahminleri 528 dolar ve 550 dolarlık ardışık dirençlerin kırılması ile geldi. Lider altcoin Etherum, aşırı satın alınsa da boğa koşusuna devam etti.

Dünkü en yüksek seviye 581 dolar görüldükten sonra, tüccarlar ETH’den kar almak için 548 dolara doğru küçük bir düzeltme yaptı. Bununla birlikte, saatlik grafiklerdeki büyük yeşil mumlar yatırımcılara ETH / USD’nin uzun vadeli bir boğa koşusunda olduğunu söylüyor. Yatırımcılar, daha düşük destek seviyelerinde agresif alımları beklemelidir.

Ethereum balinaları boğa koşusunu destekliyor

Bugün Ethereum’da boğalar, yükseliş trendini devam ettirmek için hala likidite ve hacme sahip olduklarını gösterdi. Bollinger Bantlarında ki kırılmadan sonra, fiyat Bollinger Bantlarının üst ucuna yakın bir yere kadar düzeltme yaptı. ETH / USD çifti, ralliye devam etmeden başka bir düzeltmeye gidecek ve bundan sonra fiyat ilerleyen günlerde 2020’nin en yüksek seviyesi olan 625 dolara çıkabilir.

Ethereum’da teknik göstergeler ETH’nin aşırı alım bölgesinde olunduğunu gösteriyor. Yükselişe geçen hareketli ortalamalar da yorgunluk belirtileri olduğunu gösteriyor. Ayrıca, RSI ve MACD boğa koşusunun doğal olarak yavaşladığını gösteren aşırı alınmış sinyalleri veriyor.

Ethereum’da bir düzeltme gelmesi için ayıların rallide uzun ve güçlü bir düşüş baskısı yaratması gerekiyor. ETH fiyatı düşüşe geçerse ilk destek 511 dolardadır. ETH bu seviyenin altına gerilerse büyük bir satış baskısı gelebilir ve ETH 488 dolarlık bir sonraki desteğine doğru geri çekilebilir. Bununla birlikte böylesine devasa bir düşüş hareketi pek de olası görünmüyor.

ETH / USD 4 saatlik grafik

ETHUSD-4-saatlik-grafik
TradingView ETH / USD: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

4 saatlik ETH / USD grafiği, birçok kripto para analisti tarafından açıklanan yükseliş yanlısı Ethereum fiyat tahminini yansıtıyor. Boğalar 504 doların üzerinde ETH satın almaya başladı ve 20 günlük EMA’ya kadar ETH satın almaya devam etti. Zikzak çizen güçsüz fiyat hareketi, büyük hafta sonu boğa koşusu için mükemmel bir ortam hazırladı. ETH fiyatı, Bollinger Bantlarından çıktığı için 550 dolarlık direncinin üzerine çıktı.

Ethereum 3 yıllık bir aradan sonra ilk kez 580 dolara çıktı. ETH fiyatı 500 dolarlık psikolojik seviyeyi geçtiğinden dolayı lider altcoin yeni bir en yüksek seviyeye çıkmak için en büyük dirençlerinden birini kırdı. Bugünkü %6’lık artış, altcoin’in hala boğa koşusunda devam etmekte ısrarcı olduğunu gösteriyor. Kasım ayı itibarıyla Ethereum, 2020’de %284 değer kazandı ve böylece Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

90 dolardan 590 dolara…

Ethereum, Mart ayının en düşük seviyesi olan 90 dolardan itibaren meteorik bir yükseliş yaşadı. Haftalık ve günlük grafikler, ETH / USD için neredeyse parabolik bir artış olduğunu gösteriyor. Buna karşılık Bitcoin, 2020’de sadece %155 oranında değer kazandı.

Ethereum

Kripto para piyasasında yeni bir alt sezona hazırlanırken yatırımcılar güvenebilecekleri kripto paraları arıyorlar. Ethereum ise uygun getiriler sağlayabilen güvenilir bir ekosistem vaat ediyor. Yaklaşan ETH 2.0 lansmanı ETH’de boğa koşusunu daha da güçlendiriyor. ETH 2.0‘ın Aralık ayının ilk haftasında çıkması bekleniyor. ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra analistler 2021’in sonunda ETH / USD için tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüleceğini söylüyor.

Ethereum fiyat tahmini…

Ethereum’da 600 dolarlık direnç seviyesi tüccarlar arasında kâr alıp çıkma tepkisini arttıracağından dolayı bu seviyenin korunması çok önemlidir. Ethereum, 2018’de de 600 dolarda zorlanmıştır. 600 dolardan büyük oranda bir satışın gelmesi durumunda ayılar fiyatı ilk olarak 547 dolara ve daha sonra 480 dolara çekebilir.

Haftalık teknik göstergeler hala ETH’nin aşırı satın alındığını gösteriyor bu yüzden içinde bulunduğumuz Kasım ayının son haftası ETH / USD’de daha fazla yükselme olup olmayacağının anahtarını elinde tutuyor. Boğalar yükseliş hareketini sürdürürse, fiyat günlük zaman diliminde 700 dolara yükselebilir. Ethereum 700 doları da geçerse 900 dolara çıkabilir ve bu seviyenin üzerinde çok fazla direnç seviyesi yoktur. Kısaca Ethereum 700 ve 900 doları geçerse yeni bir en yüksek seviye rekoru kırabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu