Bitcoin Haberleri

Ünlü analiz firması: “Bitcoin’de satış baskısı azalıyor!”

Bitcoin son 13 ayda %1.500 değer kazandıktan sonra yükseliş hareketi tükenme belirtileri gösterse bile, bu boğa koşusu daha bitmedi. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları hala lider dijital varlığı satın almak ve BTC’deki geniş boğa duruşlarını yinelemek istiyor.

Bu analohi, Bitcoin’in piyasa önyargısının zincir üzerindeki göstergelerine açıklayan blok zincir analitik firması Glassnode’dan geldi. Glassnode bu görüşüne, Bitcoin cüzdanlarının net pozisyon varlıklarına inceleyerek ulaştı. Geriye dönüp bakıldığında, cüzdan sahipleri Bitcoinlerini ne kadar az harcarsa, yükseliş hareketi o kadar yüksek olur.

Yeşil Kırmızı Yeşil…

Ünlü analiz firması: “Bitcoin’de satış baskısı azalıyor!” –
Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Net Konum Değişikliği

Moskovski Capital’in baş yatırım sorumlusu Lex Moskovski, “Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Net Konum Değişikliği” olarak adlandırılan söz konusu Glassnode metriğinin Ekim 2020’den bu yana ilk kez kırmızıdan yeşile döndüğünü söyledi.

Yukarıdaki tablodaki kırmızı çubuklar, lider kripto para biriminin cüzdanlarda durmak yerine cüzdan sahiplerinin cüzdanlarından BTC’leri çıkardığını gösteriyor. Öte yandan yeşil çubuklar ise daha fazla insanın Bitcoin’i başka adreslere aktarmak yerine saklamayı tercih ettiğini gösteriyor.

Modeli inceledikten sonra Lex Moskovski;

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  18 Ocak Bitcoin, Ethereum ve Chainlink Fiyat Analizi

Satış baskısı azalıyor.  Nominal değerde ele alındığında bu grafik, bir ay öncesine kıyasla bunun boğa olduğunu söyleyebilirim.

Neden Bitcoin?

Bu yorum Bitcoin fiyatının 60.000 doların üzerindeki bir önceki parabolik hareketini takip etmeye çalışırken geldi. Yükselen ABD tahvil getirileri, yatırımcıların güvenli liman varlıklarına olan kısa vadeli iştahını baltaladı ve Bitcoin düşmanı olarak tanınan ve son zamanlarda güç kaybeden ABD dolarını elde tutmak için daha çekici bir varlık haline getirdi.

Öte yandan Bitcoin, nispeten daha güçlü bir dolar karşısında bile yükseliş eğilimini sürdürdü. Bunun olumlu ipuçları, Nasdaq’da listeli istihbarat şirketi MicroStrategy’den gelen Bitcoin satın alımları, Mastercard, PayPal, Visa, Bank of New York Mellon, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi diğer finansal devlerin kripto para hizmet sektörüne giriş yapmasıdır.

Yatırımcılar ayrıca, ABD merkezli kripto para borsası olan Coinbase’in, Nasdaq’da doğrudan listeleme yaparak halka açılabilmesi için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan düzenleyici onay almasının ardından Bitcoin sektöründe büyüme olacağını düşünüyor. Hatta bu, Wall Street’te Bitcoin’in daha fazla yayılmasını ve birçok analist şu anda lider kripto para biriminin bu yılın sonunda 100.000 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu