Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Ünlü Bitcoin tüccarı Bitcoin’de neden boğa olduğunu açıkladı

Lider kripto para Bitcoin şu anda geleneksel piyasalar ile korelasyonunu azaltıyor gibi görünüyor. Bugün ünlü Bitcoin tüccarı Cole Garner, Bitcoin piyasasının kripto para market genelinden ayrılmasını gösteren boğa faktörleri hakkında tweetler attı.

Bitcoin’de neden boğa olunmalı?

Bitcoin tüccarı Cole Garner aşağıdaki Bitcoin, Ethereum, Altın ve S&P 500 grafiği paylaşarak BTC’nin kendine ait bir yolda gittiğini ve diğer varlıklar çabalarken olumlu getireler sunduğunu söyledi. Aşağı ki grafik aslında Arcane Assets CIO’su Eric Wall’a aittir. Eric Wall bu grafik ile günümüz trendini “alışılmadık” olarak tasvir etmiştir.

Cole Garner:

“BTC’nin geleneksel marketler ile korelasyonu azalıyor gibi duruyor. Bu durum önümüzdeki haftalarda da devam ederse kripto para tarihinin en büyük hikayesini göreceğiz.”

Ünlü Bitcoin tüccarı Bitcoin'de neden boğa olduğunu açıkladı

Bitcoin (turuncu), Ethereum (mavi), Altın (sarı) ve S&P 500 (kırmızı)

Özellikle Bitcoin’in uzun vadeli olarak S&P 500 ile korelesyonu da Mart ayı COVID-19 düşüşünden sonra altın ile yakınlaşmaya başlamıştır. Wiily Woo gibi diğer tüccarlar şu anki trendin güç kaybettiğini iddia ediyor.

Cole Garner’ın yukarıdaki iddiaların destekleyen en önemli şeylerden biri borsalarda sürekli vadeli işlemlerin fonlama oranının yükselişe geçmesidir. BTC’nin 12,000 doların üzerine çıkmasına rağmen bu artan fonlama oranları vadeli işlem tüccarlarının daha fazla long pozisyona girdiğini ve fiyatların yükselişe geçeceğini tahmin ettiğini göstermektedir.

Yukarıdaki iddiaya ek olarak geçen haftanın piyasa hissiyat analizleri kurumsal tüccarların BTC’de boğa yanlısı olduğunu gösteriyor.

Cole Garner ve diğer analistler 12 bin doların üzerinde BTC’nin önünün açık olduğunu söylüyor.

 “Borsaların hesap defterlerinde 12 bin doların üzerinde hava açıktır..”

Geçtiğimiz haftalarda görülen diğer boğa faktörleri de BTC balinalarının para akışını azaltması ve böylece Bitcoinlerini satmak istemediklerini söylemesidir. Borsaların elindeki BTC miktarı fiyatların artmasına rağmen azalmaktadır.

Ünlü Bitcoin tüccarı Bitcoin'de neden boğa olduğunu açıkladı

https://www.google.com/finance

Cole Garner’ın Twitter paylaşımında, Twitter piyasa hissi doğru bir ölçek ise şu anki fiyat hareketlerini çok az kişi beklemiştir. Garner, “çok az kişi bu durum için hazırlık yaptı” dedi.

“Son dakika! Analist, Yearn.finance Coin için en kötü senaryoyu açıkladı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-analist-yearn-finance-coin-icin-en-kotu-senaryoyu-acikladi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu