Anasayfa Sektörel Ünlü Borsa, Artık Daha Az Tokeni Destekleyecek: İşte Nedeni...

Ünlü Borsa, Artık Daha Az Tokeni Destekleyecek: İşte Nedeni...

Sektörel

Kripto para borsası OKX, yeni FCA kurallarına uygun olarak daha az tokeni destekleyecek.

Ünlü Borsa, Artık Daha Az Tokeni Destekleyecek: İşte Nedeni...

Küresel kripto para borsası OKX'in bir yan kuruluşu olan OKX UK, yakın tarihli bir blog yazısında, İngiltere'deki yeni Finansal Davranış Otoritesi (FCA) kurallarına yanıt olarak desteklediği token sayısında önemli düzenlemeler yapmaya karar verdiğini duyurdu.

OKX UK, Yeni FCA Kurallarına Uyuyor

OKX UK, başlangıçta ticaret için çok çeşitli kripto para birimleri sunarken şimdi seçimini sadece 40 tokene indirdi. Belirli tokenleri delist etme kararı, FCA'nın yönergelerine uyum sağlamak ve uyumsuzluktan kaynaklanabilecek potansiyel yasal sorunları önlemek için alındı.

OKX, kullanıcı korumasını daha da artırmak ve yatırımcıların kripto para birimi ticaretiyle ilgili risklerin farkında olmalarını sağlamak için açık ve belirgin risk uyarıları uyguladı. Bu uyarılar dikkat çekici ve gözden kaçması imkansız olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu uyarılardan biri şöyledir: "Yatırdığınız tüm parayı kaybetmeye hazır değilseniz yatırım yapmayın. Bu, yüksek riskli bir yatırımdır ve bir şeyler ters giderse korunmayı beklememelisiniz."

Bu uyarılar, kripto yatırımlarının doğası gereği değişken ve spekülatif olduğunu hatırlatmaktadır. OKX, bu tür uyarıları belirgin bir şekilde sergileyerek sorumlu yatırımları teşvik etmeyi ve bireyleri kaybetmeyi göze alamayacakları fonları taahhüt etmekten caydırmayı amaçlamaktadır.

Ünlü Borsa, Artık Daha Az Tokeni Destekleyecek: İşte Nedeni...

OKX, Hizmetlerine Devam Edeceğini Taahhüt Ediyor

FCA'nın yeni düzenlemeleri, özellikle risk farkındalığına ve şeffaflığa vurgu yaparak, kripto para borsalarının kullanıcılarıyla nasıl iletişim kurması gerektiğine odaklanıyor. Amaç, kullanıcıların kripto ticareti ile ilişkili risklerin ve ödünleşimlerin tam olarak farkında olmalarıdır. Bu, şeffaflık ve risk açıklamasının çok önemli olduğu geleneksel finans uygulamalarıyla uyumludur.

Bybit gibi bazı kripto borsaları bu yeni düzenlemeler nedeniyle İngiltere pazarından çıkmayı tercih ederken, OKX kullanıcılarına bağlı kalmaya devam ettiğini belirtti. Borsa, İngiltere'deki müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya devam edecek ve genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için ürün ve hizmetlerini iyileştirmeye yatırım yapacak.

Benzer şekilde popüler kripto para borsası Binance de İngiltere'nin revize edilmiş Finansal Promosyonlar Rejimine uyum sağlamada önemli bir adım olarak buradaki müşterileri için ayrı bir domain başlattı.

Kaynak: CoinGape

Ünlü Borsa, Artık Daha Az Tokeni Destekleyecek: İşte Nedeni... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar