Kripto Para Haberleri

Ünlü borsa BTC’nin 90 bin dolara, ETH’nin 15 bin dolara çıkacağını raporladı

Kripto para borsası Kraken kısa süre önce yayınladığı bir raporda, Bitcoin’in 90.000 doların üzerine ve Ethereum’un 15.000 dolara çıkacağını söyledi. Yine de borsa BTC’nin yükselmeden önce 10.000 dolarlık bir düşüş yapabileceğini de belirtti.

Kraken’ın aylık raporuna göre Bitcoin ve Ethereum boğada 2. aylarına girdi. Bugünde bu boğa hareketleri hissedildi. Bununla birlikte, borsa fiyatın yukarı yöne dönmeden önce tarih kendini tekerrür ederse BTC’nin potansiyel olarak 10.000 dolar değer kaybedebileceğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum = Boğa

Genel olarak 2021 Mart ayı en büyük iki dijital varlık olan BTC ve ETH’nin yeni rekorlar kırdığı olumlu bir ay oldu. Ünlü ABD’li borsa Kraken, sektörün gelişimi hakkındaki aylık raporunda Bitcoin’in nihayetinde %30 oranında arttığını ve art arda altıncı ayını yeşil renkte kapattığını belirtti.

Bu, BTC’nin Kasım 2012 ile Mayıs 2013 arasındaki arka arkaya 7 ay arttığı 2013 yılından bu yana görülen en uzun aylık galibiyet serisi oldu. Tarihsel veriler BTC’nin Nisan ayından sonra 2013 rekoruna ulaşacağını gösteriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  17 Aralık BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Kraken; “Bitcoin yeni aya kabaca 59.000 dolardan girerken %50’lik bir artış BTC’yi 90.000 dolara kadar çekecek.” dedi.

Konu Ether olduğunda ise borsa daha fazla boğa yanlısı oldu. Rapora göre Ethereum şu anda iki ana seviye arasında sıkıştığını söyledi: 1,462 dolar ve 2,695 dolar ve borsa 2.695 dolarlık seviyeyi bir sonraki büyük direnç testi olarak vurguladı. Ayrıca Kraken, logaritmik regresyon eğrilerine dayalı olarak bu piyasa döngüsü sırasında ETH’nin potansiyel zirvesini de tahmin etti. Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi bir önceki rallisi gibi hareket ederse ETH fiyatı Mart ayının son seviyelerinden yaklaşık %700 artarak 15.238 dolara çıkabilir.

Böyle bir yükseliş görünümünün gerçekten gerçekleşmesi durumunda, ETH’nin piyasa değeri BTC’nin 1,7 trilyon dolarlık olası piyasa değerini ezip geçecektir.

BTC ve ETH’de olası geri çekilmeler

Kraken, kripto para piyasasının geleceği konusunda genel olarak yükseliş eğilimi yanlısı olsa da son rapor iyimser tahminlerden herhangi biri gelmeden önce birkaç geri çekilme senaryosu konusunda uyarı yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Libra ile geleceğin para birimi ve yatırım aracı olabilir

Borsa, BTC’nin boğa piyasası desteğinin 2 haftalık hareketli ortalamada (20W-21W) oluştuğunu söyledi. Önceki döngülerde, lider kripto para birimi her ikisini de yükseliş yapmadan önce test etti, ancak devam rallide bu testi henüz yapmadı.

Ethereum’da ise 2 haftalık hareketli ortalamalar yılın başından bu yana sırasıyla 1.822 dolar ve 1.681 dolara denk geliyor ve yükseliyor. Yine de mevcut fiyat hareketi “potansiyel bir boğa piyasası düzeltmesinin %-29’dan %-36’ya kadar uzayabileceğini gösteriyor. İkinci haftalık hareketli ortalama ise olası bir düşüşün %-17’den %-25’e kadar uzayabileceğini iddia ediyor.

Bu yüzdeleri USD perspektifine koymak için Kraken, Bitcoin’in 44.165 dolar veya 48.702 dolara kadar düşebileceğini tahmin etti.

ETH’nin durumunda ise ayılar fiyatı yukarıda bahsedilen 1.462 dolarlık bölgenin altına çekerse ETH üç haneli fiyat bölgesine yaklaşabilir. Başka bir deyişle Ether’in yoluna devam edebilmesi için bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor; aksi takdirde %-50’den fazla düşüş riski var.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu