Anasayfa Sektörel Ünlü Borsa, Hindistan'da Genişliyor: 24 Milyon Dolarlık Yatırım...

Ünlü Borsa, Hindistan'da Genişliyor: 24 Milyon Dolarlık Yatırım...

Sektörel

Ünlü bir kripto para borsası, Hindistan'da genişleme kararı alarak 24 milyon dolar değerinde yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Ünlü Borsa, Hindistan'da Genişliyor: 24 Milyon Dolarlık Yatırım...

Yakın tarihli bir blog yazısında Gemini, 24 milyon ABD dolarına eşdeğer 200 INR tutarında önemli miktarda yatırım yapma niyetini açıkladı.

Bu yatırımın iki yıl içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Söz konusu yatırımın öncelikli hedefi; Gemini'nin, Hindistan'ın Gurgaon kentinde bulunan teknoloji geliştirme merkezi olacak.

Bu merkezin tanıtımı ilk olarak Mayıs ayında kamuoyuna duyuruldu. Gemini, Campus Cyber Greens'in Cyber Hub'ında bir ofisin resmî açılışını duyurdu. Bu, kripto ve teknoloji yenilikleri için önde gelen bir merkezdir. 

Gurgaon, şu anda Gemini'den 70'in üstünde profesyonele ev sahipliği yapıyor. Borsa, ayrıca bölgedeki çeşitli pozisyonlar için devam eden işe alım çabalarını da açıkladı.

Ünlü Borsa, Hindistan'da Genişliyor: 24 Milyon Dolarlık Yatırım...

Hindistan Kripto Merkezi Haline Gelebilir mi?

Kripto para sektörünün önde gelen çok sayıda oyuncusu, Hindistan pazarında ilerleme kaydetmektedir. Yakın tarihli bir gelişmede; Chainalysis'in Küresel Kripto Benimseme Endeksi, "Hindistan'ın bölgedeki en önemli kripto para piyasası olarak konumunu korumaya devam ettiğini ve tabandan benimsemeye öncülük ettiğini" açıkladı.

Hindistan, ayrıca tahmini işlem hacmi açısından diğer büyük ekonomileri geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci kripto pazarı haline geldi.

Gemini Asia Pacific CEO'su Pravijit Tiwana, firmanın neden Hindistan'da genişleme kararı aldığını açıkladı:

Gemini özünde bir startup'tır. Hindistan hükûmeti, startup'ların gelişmesine imkân tanıyan sağlam bir destek çerçevesi oluşturdu. Hindistan hükûmeti, 2016 yılında 'Startup India' girişimini başlatarak şu anda dünya çapında üçüncü sırada yer alan gelişen bir startup ekosistemi için gerekli koşulları yarattı.

Bununla birlikte hükûmetin kripto para sektörüne ilişkin muğlak tutumu göz önüne alındığında bölgeye yönelik son ilgi şaşırtıcıdır.

Ünlü Borsa, Hindistan'da Genişliyor: 24 Milyon Dolarlık Yatırım... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan