Bitcoin Haberleri

Ünlü CEO Bitcoin’in uzun vadede %2600 yükseleceğini açıkladı

Bitcoin son birkaç gün içinde neredeyse 19,000 dolara çıkmasıyla çoğu analist lider kripto paranın 500,000 dolara kadar yükselebileceği hakkında açık yer olduğunu söylemeye başladı.

Bitcoin-Altın

Bitcoin’de 500,000 dolar mümkün mü?

Kurumsal yatırımcılar şu anda Bitcoin’e geçiş yapıyor. ARK Investment’s CEO’su Catherine Wood tüm kurumsal şirketlerin ortalama bir miktarda Bitcoin alması durumunda BTC fiyatının çok keskin bir şekilde yükseleceğini söyledi.

Catherine Wood:

Bitcoin 400,000 dolar ve 500,000 dolar arasına çıkabilir.

Catherine Wood kurumsal şirketlerin Bitcoin’i dijital altın olarak gördüklerini ve enflasyon irsklerine karşı korunmak için yatırımlarını artırdıklarını söyledi. Ünlü CEO Bitcoin’de yaşanan bu durumu kurumsal şirketlerin mal mülk ve gelişmekte olan piyasalara adım atması ile karşılaştırdı. CEO, şirketlerin o zamanlarda %0,5’lik bir yatırım ile başladığını ve daha sonra yatırımlarını sırasıyla %1’e ve %5’e çıkardıklarını söyledi.

Bitcoin şu anda kurumsal yatırımcılar tarafından dijital altın ve enflasyon risklerine karşı korunma olarak görülüyor. Bitcoin’in dijital altın olduğu iddiasını Covid-19 ile güç kaybeden dolar’da destekliyor. ABD’nin çıkardığı destek paketleri ve diğer ülkelerden gelen nicel genişleme politikaları itibari paraların güç kaybetmesine neden oluyor. Bu durum MicroStrategy ve Square gibi kamuya açık şirketlerin neden Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklamaktadır. MicroStrategy ve Square geçtiğimiz Ağustos ayında şirket paralarının bir kısmı ile Bitcoin almıştır.

BTCUSD Bitcoin (BTC) Fiyatı - 1 Bitcoin Kaç TL Oldu

Catherine Wood:

Bitcoin tedariki 21 milyon BTC ile sınırlıdır. Şimdiye kadar 18,5 milyon BTC çıkarılmıştır. Kurumsal yatırımcılar tamamen Bitcoin’e geçerse fiyatlar çok kesin bir şekilde artacaktır.

Bitcoin son günlerde 19,965 dolara yükselerek 2020’nin en yüksek seviyesine ulaştı. Yine de BTC pazar gününü 18,437 dolardan kapadı. Geçtiğimiz ay BTC en yüksek performansa sahip kripto para oldu. BTC şu anda yıllık olarak %158 ve mart ayı düşüşlerinden itibaren %380 değer kazandı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu