Kripto Para Haberleri

Ünlü CEO; Çin ve ABD arasındaki kripto para uçurumu hakkında konuştu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin kripto para ve blok zincirinin benimsenmesi açısından Çin’in çok daha fazla gerisine düşme riskini aldığını söyledi.

Ünlü CEO’su, şirketi için uzun süredir beklenen halka arzın önünde ABD düzenleyicilerinin kripto para birimlerinin öncelikle yasadışı işlemler için kullanıldığına inanmakta yanlış olduğunu iddia etti. Sektörün, yasal çerçeveler söz konusu olduğunda geleneksel finansla aynı alanda ele alınmasını istediğini de sözlerine ekledi.

Brian Armstrong’un açıklamaları:

Brian Armstrong: Dijital varlıkların esas olarak yasa dışı işlemler için kullanıldığı inancı, belki de Bitcoin’in bazı karanlık web pazarlarında neredeyse on yıl önce kullanılmasından bu yana yıllardır devam ediyor. Düzenleyiciler bunu iyi bir saldırı noktası olarak kullandılar ve ABD merkezli bekçiler ise bu saldırıların ön saflarında yer aldı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen terörizmin finansmanı, saadet zinciri, yasadışı mallar satın alma ve aradaki her şey için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük çapta kullanıldığına dair iddiaları defalarca dile getirdi. Doğal olarak, FinCEN oldukça kısıtlayıcı bir yasa önerdi ama bu yasalar süresiz olarak ertelendi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Mode Globalden Bitcoin hamlesi! Bu hamle fiyata nasıl yansır?

Bugün doğrudan listelenmeye hazırlanan en büyük ABD merkezli kripto borsasının CEO’su Brian Armstrong, bir CNBC röportajında ​​bu endişelere değindi. Bununla birlikte, nakit ve hatta yüksek düzeyde düzenlenmiş bankacılık sektörünün yasa dışı işlemlerde kriptodan daha sık kullanıldığını iddia etti.

Hatta Brian Armstrong, yakın zamanda başlatılan Crypto Council for Innovation tarafından bugün yayınlanan ve tüm dijital varlık işlemlerinin “%1’inden azının” yasadışı köklere sahip olduğunu belirten bir rapora atıfta bulundu. Eşzamanlı olarak, PwC tahminleri bu yüzdenin geleneksel piyasalarda ve daha özel olarak nakit ile 4 kattan daha fazla olduğunu gösterdi.

PwC:

Elimizdeki veriler, kripto paraların gerçekten benzersiz bir derecede suç finansmanı için kullanılmadığını gösteriyor. Aslında veriler, bu bakımdan nakit paradan daha iyi.

Brian Armstrong: Bize eşit davranın

Brian Armstrong özellikle şirketi bugün halka açılacağı için hem Coinbase ve aynı zamanda tüm endüstri için yeterli düzenlemenin önemine bir kez daha parmak bastı. Başarılı CEO ABD’nin kripto para alanını diğer finans sektörleri gibi ele alması gerektiğini öne sürdü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yasal sınırlamalar kripto para borsalarını zorlayabilir

Brian Armstrong:

En azından geleneksel finansal hizmetlerle eşit şartlarda muamele görmek istiyoruz ve kripto para alanında olduğumuz için herhangi bir cezamız yok.

Kraken CEO’su Jesse Powell’a da katılarak Brian Armstrong, nominal GSYİH’ya göre dünyanın en büyük ülkesinin kripto para ve blok zincirinin benimsenmesi açısından Çin gibi diğer ülkelerin daha da gerisine düşme riski taşıdığını söyledi.

Brian Armstrong:

Çin, kripto para birimini ve blok zincirini gerçekten büyük bir şekilde benimsedi, buna yaklaşık altı yıl öncesinden başladılar ve önemli ölçüde ilerideler.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu