Anasayfa Bitcoin Ünlü CEO'dan Nakit Tabanlı BTC ETF Tahmini! Onay Yakın mı?

Ünlü CEO'dan Nakit Tabanlı BTC ETF Tahmini! Onay Yakın mı?

Bitcoin

Sky Bridge CEO'su Anthony Scaramucci, nakit tabanlı Bitcoin ETF'inin gelecek hafta onaylanabileceğini dile getirdi.

Ünlü CEO'dan Nakit Tabanlı BTC ETF Tahmini! Onay Yakın mı?

Sky Bridge CEO'su Anthony Scaramucci, geçtiğimiz günlerde X üzerinden bir paylaşımda bulundu ve nakit tabanlı Bitcoin ETF'inin önümüzdeki hafta onaylanabileceğini söyledi.

Scaramucci, bunun bir tatil haftası olduğunu ve dolayısıyla ETF onay haberlerinin kutlamaların arasına gömülebileceğini dile getirdi. Scaramucci, şöyle dedi: "Klasik haber dump'ı. Piyasa bunu beklemiyor. Hazır olun." 

ABD'deki yatırımcılar, uzun süredir Bitcoin ETF için bekliyorlar. Dileklerinin gerçekleşmesi ise yakın gibi görünüyor. Scaramucci, daha önce spot BTC ETF için Ocak ayı başında onay tarihi öngörmüştü. Söz konusu isim, bir podcast'te konuşurken son tarihin 10 Ocak 2024 olabileceğini söyledi. Fakat Sky Bridge'in kurucusu, tutumunu değiştirmiş olabilir ve artık daha erken bir tarih öngörüyor olabilir.

Birçok spot BTC ETF başvurusu sahibi, ayni yöntem yerine "yalnızca nakit" yaklaşımını tercih etti. Firmalar, önce varlığı satın almak yerine hisse oluşturmak için nakit toplayacak ve BTC satın alacak.

SEC, Aralık'ta Spot Bitcoin ETF Onayı Verecek mi?

Ünlü CEO'dan Nakit Tabanlı BTC ETF Tahmini! Onay Yakın mı?

Bloomberg analizine göre; bir veya daha fazla spot Bitcoin ETF, 10 Ocak 2024'e kadar onaylanabilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 2023'teki kararı için her bir son tarihi erteledi. Analistler, mali gözlemcinin gelecek yılın başında onayla çıkacağını öngörüyor.

Fakat Scaramucci'nin de haklı olduğu bir nokta olabilir. SEC, yatırımcılar ve traderlar tatil kutlamalarıyla meşgulken kararını açıklayabilir.

Bununla birlikte SEC'in teknik nedenlerden dolayı spot Bitcoin ETF kararını bir kez daha erteleme olasılığı da mevcut. SEC, Ripple'a açtığı davada aleyhte bir karar ile karşı karşıya kaldı. Kurum, henüz kripto para piyasasını yönetecek donanıma sahip olmadığını hissedebilir.

Ünlü CEO'dan Nakit Tabanlı BTC ETF Tahmini! Onay Yakın mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar