Anasayfa Sektörel Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir!

Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir!

Sektörel

Ripple'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, 2024 yılı için kripto para ortamı ile ilgili beklentilerini paylaştı.

Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir!

Ripple'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, 2024 yılında kripto para ortamının geleceği hakkında öngörüler paylaştı.

Alderoty, Ripple'ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan hukuki anlaşmazlığı, yargının kripto düzenlemeleri üzerindeki etkisi ve ABD Kongresi'ndeki potansiyel yasama zorlukları hakkındaki tahminleri tartıştı.

Alderoty, Ripple'ın SEC ile olan davasının 2024'te olası çözümünü öngörüyor ve SEC'in ısrarcı "uygulama yoluyla düzenleme" stratejisine karşı uyarıda bulunarak bunun kripto endüstrisi için potansiyel sonuçlarına dikkat çekiyor.

Alderoty, yargının SEC'in aşırı erişimini engellemede önemli bir rol üstleneceğini öngörüyor ve devam eden yasal anlaşmazlıkların ABD Yüksek Mahkemesinde bir çatışmaya dönüşebileceğini öne sürüyor.

Düzenlemelere Yönelik İhtiyaç Konusunda Fikir Birliği Beklentisi

Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir!

Düzenlemeler konusunda Alderoty, ABD'li kanun yapıcılarının kripto düzenlemelerine duyulan ihtiyaç konusunda hemfikir olmalarını bekliyor. Bununla birlikte uygulamada bir tıkanıklık bekleyen Alderoty, diğer ülkeler düzenleyici netlik ve yenilik konusunda ilerleme kaydederken bunun ABD merkezli kripto para şirketlerini savunmasız bırakabileceğini öngörüyor. 

SEC-Ripple Labs Davası

Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir!

SEC, 2020 yılında Ripple Labs ile mevcut ve önceki CEO'larına karşı dava açtı. SEC, yöneticilerin o dönemde kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP'nin ilk halka arzını gerçekleştirdiklerini iddia etti.

Davaya göre Ripple, ABD'deki ve dünya çapındaki yatırımcılara kayıt dışı menkul kıymet tekliflerinde XRP tokenleri satarak fon topladı.

Fakat Temmuz ayında Ripple, SEC'e karşı yasal bir zafer elde etti ve bir yargıç Ripple Labs lehine özet karar vererek "XRP tokeninin bir menkul kıymet değil, yalnızca dijital varlık borsalarındaki programatik satışlarla ilgili olduğuna" karar verdi.

Bununla birlikte SEC, federal yargıcın "Howey testinde belirlenen koşulları karşıladığı için XRP'nin kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul kıymet olduğuna" karar vermesiyle kendi başına bir zafer elde etmeyi de başardı.

Büyük ABD borsaları o zamandan beri XRP'yi yeniden listeledi. Bu da tokenin değerinde yılbaşından bu yana yüzde 83'lük etkileyici bir artışa yol açtı.

Kripto analistleri ve hayranları; Ripple'ın SEC ile olan yasal anlaşmazlığının, onun ABD'deki büyümesini ve kabulünü engellediğini savunuyor. XRP yanlısı avukat John Deaton, son üç yılda elde edilen kanıtların bu iddiayı desteklediğini belirterek davanın silah haline getirildiğini ileri sürdü.

Ripple'ın küresel başarısına rağmen Deaton, davanın XRP'nin ABD'de benimsenmesine zarar verdiğini söylüyor.

Ünlü İsim Açıkladı: 2024 Yılında Kripto Alanında Bunlar Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik