Kripto Para Haberleri

Ünlü İsimlerde Dolandırıldı! Oyuncu Esin Çelik 150 Bin TL’sini Kaptırdı

Türkiye’de kripto para birimleri ile dolandırılma vakalarına bir yenisi daha eklendi. Kısa süre önce dolandırıcıların sahte bir Binance Destek Twitter hesabı açarak milyonlarca Türk lirası çaldığından bahsetmiştik. Bu seferde Çılgın Dershane ve Şevkat Yerimdar gibi filmlerde oyunculuk yapan Esin Çelik yüksek gelir elde etmek için verdiği 150 bin lirasını dolandırıcıları kaptırdığını bildirdi. Başarılı oyuncu dolandırıldığını fark edince yetkililere şikâyette bulundu.

Çılgın Dershane ve Şevkat Yerimdar gibi filmlerde oyunculuk yapan Esin Çelik geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin gündeminde yer alan kripto para birimlerine girdi.  Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre; Arkadaşlarıyla bir ortamda Fazıl K., isimli biri ile tanışan oyuncu birikmiş parasını değerlendirmek istediğini söyleyince dolandırıcının ağına takıldı. Arkadaş ortamında bulunan Fazıl K., genç oyuncunun parasını Bitcoin satın alarak değerlendirebileceğini söyleyince yüksek miktarda gelir elde edeceğini düşünen genç oyuncu güven kazandığı genç adamla iş birliği yapmaya karar verdi…

Haftalık 1.300 lira kazanç vaadi ile kandırıldı

İlk etapta 50 bin lira karşılığında haftalık bin 300 lira kazanacağını düşünen Esin Çelik parayı kendisine verilen banka hesap numarasına gönderdi. İki hafta boyunca yatırdığı para karşılığında bin 300 lira kazanan Çelik, sermayeyi artırmaya ve daha çok para kazanmak için harekete geçti. 100 bin lira yatırıp haftalık kazancının iki katına çıkaran genç kadın bir süre sonra beklediği kâr payını alamadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  FED'in ödeme sistemi FEDNOW bankaları tehdit ediyor

btc

Esin Çelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Başsavcılığa Başvurdu

Fazıl K., iddiaya göre borsanın kötü durumda olduğunu söyleyerek genç oyuncuyu oyalamaya başladı. Daha sonra parasını geri isteyen Esin Çelik bir süre daha geçmesine rağmen parasını geri alamadığını öne sürerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Dolandırıldığını iddia eden oyuncunun şikâyeti sonrası olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu