Ünlü isme sahte ICO cezası!

1 Dakikada Okunabilir


Son derece popüler iki Amerikan ünlüsü, aleyhlerinde açılan bir dava ile başları dertli görünüyor. Ünlü boksör Floyd Mayweather ve müzik yapımcısı DJ Khaled, yatırımcılar tarafından sahte olduğu ortaya çıkan bir ICO’yu tanıtmaya yardımcı olmak suçlarından dolayı yerel yasalar uyarınca dava edildiler. Amerikan yasalarına göre dava edilen ünlü isimlerin sonuç olarak davada bir ceza almayacak oldukları öngörülmüştü.

13 Mayıs’ta açılan davada, bu 2 ismin tanıtımları durdurdukları ve ICO tanıtımına devam etmedikleri açıklandı. Sosyal medyada tanıtım yapan 2 ünlü de sahte ICO konusundan dolayı kendilerini takip eden isimlerce dava edildiler.

Ancak yargıç, bu iki ünlü tarafından yapılan sosyal medya tanıtımı nedeniyle dava açan yatırımcıların, belirteçleri aldıklarının ifadesini destekleyen kanıtlar sunmadıklarına karar vermiştir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) parlamentoya yasadışı yollarla reklam veren ICO’ları geçen Kasım ayında engellemek için gerekli bir takım yasal kararlara imza attı ve henüz tam olmasa da ABD’de ICO konusu kripto paralara göre daha düzenli görünüyor.Toplamda 150 bin dolar kazanan her iki isimde bunu ICO tanıtımı sonrasında aldıklarını açıkladı.

Yargıç Robert Scola davanın başına başkanlık etti, davacıların Mayweather’ı Twitter’da takip ettiklerini veya ICO ile ilgili olarak yaptıkları tweetleri gördüklerini ancak bunları kesin olarak kanıtlayamadıkları ifade edildi.

Yargıç ile anlaşma yapan ünlü isim Mayleather 600.000 dolardan fazla para cezasına çarptırıldı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!