Ünlü Kore Bankası Atomics Lab ile Anlaşma İmzaladı

1 Dakikada Okunabilir


Güney Koreli ünlü Kookmin Bankası (KB) blockchain teknoloji şirketi Atomics Lab ile dijital mal varlığı yönetimi ve bulunan çözümleri koruma konusunu ortaklaşa bir şekilde inceleyeceklerini belirten bir mutabakat bildirisine imza attı.

Mutabakat bildirisi 10 Temmuz 2019’da Seul’da imzalandı. Bildiriye göre ortaklar dijital market mal varlığı büyümesine ve kripto ile alakalı işlere odaklanacaklar.

Business Korea’ya göre Atomics Labs şirketi finansal sektör için blockchain geliştirmesine odaklı bir şirket ve yeni nesil kriptografi kullanarak blockchain temelli dijital mal varlığı koruma teknolojileri tasarlıyor.

İki şirket ortaklaşa bir şekilde Atomics Lab’in teknolojisi ve KB Kookmin Bankasının dâhili yönetim altyapısını ve veri korumam teknolojisine sahip dijital mal varlığı yönetim servisi tasarlayacak.

Bu iş birliğinde dikkat çeken bir diğer noktada bu ortaklığın blockchain ve finansal sektör arasında bir köprü görevi görecek olmasıdır.

Business Korea’ya göre KB Kookmin Bankası temel teknolojik odağını “Yapay Zeka, Blockchain, Bulut, Veri ve Ekosistem” olarak belirledi.

Aynı zaman da KB Kookmin Bankası geçen sene dijitale geçişe öncelik tanıdı.

KB Kookmin Bankası geçen sene Kore Mali Denetim Servisi FFS tarafından yapılan detaylı bir incelemeden geçti.

Banka ve bankaya ait kurumlardan biri olan Nonghyup Bankası FFS tarafından kara para aklanmasının önlenmesi yasaları gereğince bankaların kripto para ticari işlem yönetimleri denetlendi.

FSS’in uyguladığı geliştirmeler sadece gerçek kimlik doğrulama servisini kullanan hesaplara uygulandı. Bu geliştirmelerden kripto borsa hesapları etkilenmedi.

Kookmin Bankası KB kısa süre önce Kore Mali Denetim Servisi FFS tarafından kripto para imkanı sunan yerel bankalar yasası altında katı uygulamalar içeren bir kaç denetlemeden geçti.


error: Kopyalama Engellendi!