Anasayfa Sektörel Ünlü Kripto Güvenlik Şirketi, Hong Kong'da Hizmetlerini Başlattı!

Ünlü Kripto Güvenlik Şirketi, Hong Kong'da Hizmetlerini Başlattı!

Sektörel

Standard Chartered'a ait kripto güvenlik şirketi Zodia Custody'nin Hong Kong'da hizmetlerini başlattığı bildirildi.

Ünlü Kripto Güvenlik Şirketi, Hong Kong'da Hizmetlerini Başlattı!

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered'a ait kripto güvenlik şirketi Zodia Custody, Hong Kong'da hizmetlerini başlattı. Zodia Custody'nin Hong Kong'a girmesi, geçen ay Singapur'a genişleme planlarını duyurduktan sonra Asya-Pasifik bölgesine attığı son adımı işaret ediyor.

2020 yılında kurulan Zodia Custody, finansal kurumlara sağlam kripto depolama çözümleri sunarak dijital varlıklarının güvenliğini ve emniyetini sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Hong Kong'da Kriptoya Kurumsal Talep

Zodia CEO'su Julian Sawyer; Hong Kong'un, kripto para hizmetlerine olan talebin ağırlıklı olarak perakende müşteriler yerine kurumsal oyuncular tarafından yönlendirildiği benzersiz bir ortam sunduğunu söyledi.

Sawyer, Hong Kong'un dijital varlıklara yönelik ilerici tutumunu vurgulayarak, hem Hong Kong hükûmetinin hem de düzenleyicilerin dijital varlıkları gelecek olarak gördüklerini ve Hong Kong'u bu gelişen sektörde gelişen bir merkez olarak konumlandırmaya istekli olduklarını belirtti.

Zodia'nın Hong Kong'a doğru genişlemesi, Asya-Pasifik bölgesinde güçlü bir varlık oluşturmaya yönelik daha geniş bir stratejinin parçasıdır.

Şirket; geçtiğimiz aylarda hizmetlerini Japonya, Singapur ve Avustralya'ya genişleterek kurumsal kripto gözetimi alanında önemli bir oyuncu haline geldi.

Zodia Custody; yalnızca Standard Chartered'ın bayrağı altında değil; Northern Trust ve Japonya merkezli SBI Holdings gibi tanınmış kurumlarla mülkiyeti paylaşıyor.

Zodia için Hong Kong, Asya-Pasifik yolculuğundaki son varış noktasıdır çünkü şirket, dört pazardaki müşterilerin taleplerini karşılamayı hedeflemektedir.

Sawyer, kripto para biriminin kurumsal tarafıyla ilgilenmek isteyen bu yetki alanlarının hem içerisindeki hem de dışarısındaki müşterilerden artan bir ilgi olduğunu doğruladı.

Hong Kong Kripto Merkezi Olmaya Çalışıyor

Ünlü Kripto Güvenlik Şirketi, Hong Kong'da Hizmetlerini Başlattı!

Hong Kong'un kripto varlıklarını benimsemesi, özellikle 2021'de Bitcoin ticareti ve madenciliğinin yasaklanması da dâhil olmak üzere Çin'in katı kripto karşıtı politikaları ışığında dikkate değerdir.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bu yılın başlarında dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve sunarak proaktif adımlar attı.

Bu çerçeve, şirketlerin kayıt için başvurmalarını ve kripto hizmetlerini düzenlenmiş bir şekilde sunmalarını sağlıyor. Şu anda sadece iki firma - OSL Digital ve Hash Blockchain - SFC'den lisans almış durumda.

Zodia'nın Hong Kong pazarına açılımı aşamalı olacak ve başlangıçta sınırlı sayıda kripto varlığa sahip Hong Kong müşterilerine hizmet verecek.

Şirket, finans bölgesi içerisinde düzenleyici onay olasılığını araştırmak için hem SFC hem de Hong Kong Para Otoritesi ile görüşüyor.

Kaynak: Cryptonews

Ünlü Kripto Güvenlik Şirketi, Hong Kong'da Hizmetlerini Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik