Anasayfa Sektörel Ünlü Kripto Platformu Saldırıya Uğradı! Hacker Fidye Talep Etti

Ünlü Kripto Platformu Saldırıya Uğradı! Hacker Fidye Talep Etti

Sektörel

Thunder Terminal, 192.000 dolarlık hack'e maruz kaldı. Hacker tarafından fidye talep edildiği öğrenildi.

Ünlü Kripto Platformu Saldırıya Uğradı! Hacker Fidye Talep Etti
Hızlı İçerik

Thunder Terminal, kısa süre önce bir hack'e maruz kaldı. Olayın ciddiyetine rağmen platform, kullanıcılara fonlarının güvenliği konusunda güvence verdi ancak hacker farklı bir iddiada bulundu ve fidye talep etti.

Merkeziyetsiz platform Thunder Terminal, 192.000 dolarlık harici bir istismarla karşı karşıya kaldı. Bu da ağındaki 14.000'den fazla cüzdandan 114'üne yetkisiz erişimle sonuçlandı.

Thunder Terminal, "Kullandığımız üçüncü taraf hizmet tehlikeye girmiş gibi görünüyor." dedi ve daha sonra istismarın hızla kontrol altına alındığını ve tespit edildikten sonraki dokuz dakika içinde durdurulduğunu iddia etti. 

Thunder Terminal, konu ile ilgili olarak şunları aktardı:

12:11:47 UTC'de Thunder cüzdanları aracılığıyla şüpheli para çekme işlemleri gönderilmeye başlandı. Kötü niyetli bir aktör, oturum belirteçlerini çekmek ve kullanıcılar adına para çekme işlemlerini gerçekleştirmek için kullandıkları bir MongoDB bağlantı URL'sine erişim sağladı.

Hiçbir özel anahtar ya da cüzdan ele geçirilmedi. İstismar, sızdırılan oturum belirteçleri nedeniyle sunucumuzun yetkili olarak kabul ettiği para çekme talepleri yoluyla gerçekleşti.

Platform, ayrıca mekanizmayı ve cüzdanların nasıl korunduğunu açıklayarak, "Herhangi bir özel anahtar saklamıyoruz. Bu nedenle saldırganın herhangi bir cüzdana erişimi yok. Masaüstü cüzdanları etkilenmedi." ifadelerini kullandı:

Olay sonucunda yaklaşık 86 Ethereum (ETH) ve 439 Solana (SOL) token kayboldu. Thunder Terminal, "kaybedilen tüm fonların tam olarak iade edileceği" ve "etkilenen kullanıcılara yüzde 0 ücret imkânı ve her birine 100 bin dolar kredi verileceği" sözünü verdi.

Gönderiye göre; şirket, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile temasa geçti, para çekme işlemleri için iki faktörlü kimlik doğrulama eklemeyi planladı ve kapsamlı bir teknik denetimden geçti.

Thunder Terminal, "Platforma erişim, mümkün olan en kısa sürede yeniden sağlanacaktır." dedi.

Hacker Fidye İstedi

Ünlü Kripto Platformu Saldırıya Uğradı! Hacker Fidye Talep Etti

Fakat bilgisayar korsanı, platformun güvenlik açıklamasına karşı çıkarak farklı bir iddiada bulundu ve "Hepsi yalan. Tüm kullanıcı verileri elimizde. 50 ETH karşılığında verileri sileceğiz." dedi. 

Bazı kullanıcılar endişelerini dile getirerek Thunder Terminal'in gönderisine yanıt verdi ve "Özel anahtarları güvendeyse 114 cüzdan nasıl ele geçirildi?" diye sordu. Bir başkası ise "Fonlar, başka birinin cüzdanında güvende." şeklinde cevap verdi.

Bu arada platform, "Kullanıcı fonlarını iade etmesi halinde hacker ile müzakere etmeye hazırız. Aksi takdirde bu suçu ABD yargı sisteminin sonuna kadar takip etme niyetindeyiz." açıklamasını yaptı. 

Kaynak: Cryptonews

Ünlü Kripto Platformu Saldırıya Uğradı! Hacker Fidye Talep Etti içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar