Anasayfa Altcoin Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı!

Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı!

Altcoin

Terra blockchain'in web sitesini dondurması dikkat çekti. Ekip, kullanıcıların web sitesinden uzak durmalarını talep etti.

Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı!

Terra blockchain, şüphelenmeyen kullanıcıları hedef alan kötü niyetli aktörlerin kimlik avı saldırılarının ardından web sitesini dondurdu.

Çalınan miktar belirtilmezken Terra, kullanıcılardan tüm sorunlar çözülene kadar siteden uzak durmalarını istedi.

Hacker'lar, Terra Web Sitesini Kimlik Avı Saldırısı İçin Kullanıyor

Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı!

Terra, 22 Ağustos 2023 tarihinde X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda, web sitesinin dondurulduğunu duyurdu ve eylemi "daha fazla kimlik avı dolandırıcılığının önlenmesi" için gerçekleştirdiğini belirtti. Duyuru, web sitesini etkileyen ve hacker'ların ziyaretçilere kimlik avı dolandırıcılığı yapmak için kullandığı bir güvenlik ihlâlinin ardından yapılan bir güncellemedir.

19 Ağustos tarihinde Terra, alan adının tam kontrolünü ele geçirmeye çalıştığı için kullanıcıları terra(dot)money alan adını kullanan herhangi bir siteyle etkileşimde bulunmamaları konusunda uyardı ve ertesi gün de benzer bir uyarı verdi.

Terra, etkilenen alan adlarını başarıyla dondurmayı başarsa da, müşterilere sorun çözülene kadar sitelerden uzak durmalarını tavsiye etti. Ayrıca, konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

Ekibimiz bu sorunu düzeltmek için gece gündüz çalışıyor ancak bazı üçüncü tarafların yanıtlarında gecikmelerle karşılaştık. Bu sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalışırken gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.

Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı!

Kimlik avı saldırılarının ardından kullanıcıların çeşitli blockchain'lere ve merkeziyetsiz uygulamalara erişmelerine imkân tanıyan Terra destekli bir cüzdan olan Station da güvenliği sağlamak için önemli değişiklikler yaptı.

Değişikliklerin bir kısmı, kimlik avı girişimlerini engellemek için Station Chrome uzantısının 7.4.4 sürümüne güncellenmesini ve ayrıca Microsoft Edge ve Firefox gibi diğer tarayıcı uzantılarının da güncellenmesini içeriyor. Station; ayrıca müşterilerinden, ekip tarafından güvenlikleri onaylanana kadar mobil ve masaüstü uygulamalarını kullanmamalarını istedi.

Yeni TFL CEO'su Artık Algoritmik Stablecoin Olmayacağını Bildirdi

Terra'nın web sitesi güvenlik ihlâli, Terra ekosisteminin olaylı çöküşünden bir yıldan fazla bir süre sonra gerçekleşti. Terraform Labs tarafından yayınlanan algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) ve yerel token LUNA değersiz hale geldi ve bu da milyarlarca dolar değerinde büyük kayıplara yol açtı.

Çöküşün ardından birkaç ay boyunca yetkililerden kaçtığı söylenen Terraform kurucu ortağı ve CEO'su Do Kwon tutuklandı ve şu anda Karadağ'da dört aylık hapis cezasını çekiyor.

Bu arada Terra çöküşünden ve kullanıcı kayıplarından Kwon'un sorumlu olduğuna inanan ABD ve Güney Kore, onun iadesini istiyor.

Temmuz ayında Terraform Labs, artık algoritmik stablecoin olmayacağını söyleyen Chris Amani'yi yeni CEO olarak atadı.

Ünlü Kripto Projesi Web Sitesini Dondurdu: Uzak Durun Uyarısı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik