Anasayfa Sektörel Ünlü Kripto Şirketinde Neler Oluyor? Peş Peşe Ayrılıklar...

Ünlü Kripto Şirketinde Neler Oluyor? Peş Peşe Ayrılıklar...

Sektörel

Paradigm adlı kripto risk sermayesi şirketinden iki üst düzey yetkilinin bu ay ayrılacağı öğrenildi.

Ünlü Kripto Şirketinde Neler Oluyor? Peş Peşe Ayrılıklar...

Kripto risk sermayesi şirketi Paradigm'dan gelen bir e-postaya göre; şirketin mali işler direktörü Nathan Apsel ve şirketin genel danışmanı Reena Jashnani-Slusarz'ın, Eylül ayı ortasına kadar ayrılması bekleniyor.

E-postada Apsel ve Jashnani-Slusarz'ın ayrılışının, şirketin önemli bir büyüme kaydettiği iki yılı aşkın hizmet süresinin ardından gerçekleştiği belirtiliyor.

O zamandan bu yana Paradigm'in büyüklüğü iki katına çıktı, ilk girişim fonunu başlattı, açılış niteliğindeki LP Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı ve Hukuk ve Finans ekiplerini genişletti.

COO Alana Palmedo, e-postada "Her ikisine de muazzam katkıları ve Paradigm'i bugünkü haline getirmemize yardımcı oldukları için teşekkür etmek istiyorum. Hukuk ve Finans ekiplerimiz sizin sayenizde çok güçlü!" ifadelerini kullandı. 

Şirket, bu kişilerin ayrılmasıyla ilgili özel bir neden sunmadı. Konuya aşina kaynaklar; şirketin, hukuk ekibini Baş Hukuk Sorumlusu Katie Biber'in liderliğinde sürdüreceğini iddia etti. Paradigm'a bir yıldan uzun bir süre önce katılan Biber, hukuk departmanını denetlemeye devam edecek.

Kaynaklar, ayrıca Paradigm'ın önümüzdeki aylarda yeni bir CFO açıklayacağını da belirttiler. Bu, şirketin personel azaltmadan veya genel operasyonlarında önemli değişiklikler yapmadan büyüme yörüngesini sürdürmeyi hedeflediği anlamına gelebilir.

Politika ekibinde Alex Grieve gibi son işe alımlar ve Cookie Wiese'nin İnsan Kaynakları Lideri olarak dâhil olması, Paradigm'ın genişleme ve gelişme konusundaki kararlılığını sürdürdüğü fikrini daha da güçlendiriyor.

Ünlü Kripto Şirketinde Neler Oluyor? Peş Peşe Ayrılıklar...

Paradigm, SEC-Kripto Çatışmasında Ağırlığını Koyuyor

Geçtiğimiz ay Paradigm; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun, kripto varlıklar için ikincil piyasaları düzenleme yetkisine itiraz etti.

Şirket, SEC'in kripto para borsası Bittrex'e karşı açtığı davada, düzenleyicinin kripto ikincil piyasaları üzerindeki yetkisini genişletme girişimine meydan okuyan bir amicus özeti sundu.

Mahkemeye sunulan yasal belgede; Paradigm, SEC'in Bittrex ve diğer kripto borsalarına karşı iddialarının, token satıcılarına karşı açtığı önceki davalardan temelde farklı olduğunu savundu.

Daha önce Coinbase'i desteklemek için benzer bir amicus özeti sunan Paradigm, SEC Başkanı Gary Gensler'i ikincil piyasaları düzenleme konusundaki tutarsız duruşu nedeniyle eleştirdi. Şirket, Gensler'in 2021 yılında "kurumun bu piyasaları düzenleme yetkisinin olmadığını" kabul ettiğini savundu.

Fakat SEC, şimdi bu yetkiye sahip olduğunu iddia ediyor ve buna uymayan şirketlere karşı geriye dönük cezalar istiyor. Yatırım şirketi, kripto para birimi başlangıçta bir ICO'da satılmış olsa bile, SEC'in "varlığın kendisinin bir yatırım sözleşmesi oluşturduğunu" iddia etmek için yasal bir dayanağa sahip olmadığını dile getirdi. 

Kaynak: Cryptonews

Ünlü Kripto Şirketinde Neler Oluyor? Peş Peşe Ayrılıklar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu