Anasayfa Bitcoin Ünlü Milyarder, Bitcoin'i Sert Eleştirdi: Yıkıcı Bir Tehdit!

Ünlü Milyarder, Bitcoin'i Sert Eleştirdi: Yıkıcı Bir Tehdit!

Bitcoin

Milyarder yatırımcı Charlie Munger, Bitcoin'in yükselişini geleneksel finans için yıkıcı bir tehdit olarak görüyor.

Ünlü Milyarder, Bitcoin'i Sert Eleştirdi: Yıkıcı Bir Tehdit!

Berkshire Hathaway Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Charlie Munger, geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal'a verdiği bir röportajda, Bitcoin'i geleneksel finans için bir tehdit olarak nitelendirerek Bitcoin'e yönelik sert eleştirilerini yineledi.

Warren Buffett'ın uzun süredir iş ortağı olan Munger, kripto para biriminin artan popülaritesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. 99 yaşındaki milyarder yatırımcı, Bitcoin'in fiyatındaki son yükselişle ilgili endişelerini aktardı.

Uygar Bir Toplumda Para Biriminin Rolü

Munger, ekonomist Adam Smith'in öğretilerine atıfta bulunarak temel ekonomik ilkelere olan inancını dile getirdi. Munger'e göre; istikrarlı bir para birimi, takasları kolaylaştırmak ve müreffeh ekonomik sonuçlar elde etmek için bir mihenk taşıdır. Bir para biriminin geniş kabul görmesi için hûkümetlerin egemen desteği tarihsel olarak çok önemli bir rol oynamıştır.

Munger, tarihsel bir paralellik kurarak, avcı-toplayıcı toplumlardan gelişmiş uygarlıklara geçişte sağlam ve güvenilir bir para biriminin her zaman çok önemli olduğunu vurguladı. İster deniz kabukları, ister mısır taneleri, ister altın sikkeler ya da modern bankacılık sistemleri olsun, bir para biriminin güvenilirliği vazgeçilmezdir.

Berkshire Hathaway yöneticisi, Bitcoin'i onaylamadığını ifade etmek için canlı bir dil kullandı. Söz konusu isim, Bitcoin'i "uzun zamandır var olan bir tarife kokuşmuş bir şey atmaya" benzetti.

Munger'in argümanı, Bitcoin'in yapay ve düzenlenmemiş bir para birimi olarak, yüzyıllardır toplumların ihtiyaçlarına hizmet eden köklü bir finansal sistemi bozduğu yönündedir.

Ünlü Milyarder, Bitcoin'i Sert Eleştirdi: Yıkıcı Bir Tehdit!

Munger, Bitcoin Eleştirilerine Devam Ediyor

Munger'in kripto paralara, özellikle de Bitcoin'e yönelik şüpheciliği yeni bir şey değil. Sürekli olarak güçlü eleştiriler yapan Munger, Bitcoin'in şimdiye kadar gördüğü "en aptalca yatırım" olduğunu söylemiştir. 

Geçmişte Bitcoin'den "fare zehiri" olarak bahseden Munger,  kripto para biriminin değerine inanmadığını ifade etmiştir. Munger, bir zamanlar kripto para birimlerini "zührevi bir hastalığa" benzeterek bunların yasaklanmasını savunmuştur.

Dijital para birimlerine karşı kararlı duruşu ışığında Munger, röportajda yatırım tavsiyelerinde bulundu. Munger; ortalama bir yatırımcının, parasını endeks fonlarına yatırarak daha iyi hizmet alacağını söyledi. 

Kaynak: Cryptonews

Ünlü Milyarder, Bitcoin'i Sert Eleştirdi: Yıkıcı Bir Tehdit! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar