Anasayfa Sektörel Ünlü Milyarder, Cüzdan Hack'inde 870.000 Dolar Kaybetti!

Ünlü Milyarder, Cüzdan Hack'inde 870.000 Dolar Kaybetti!

Sektörel

Mark Cuban, MetaMask hack'inin kurbanı oldu. Ünlü milyarder 870.000 dolar kaybetti.

Ünlü Milyarder, Cüzdan Hack'inde 870.000 Dolar Kaybetti!

Milyarder Mark Cuban, son sıcak cüzdan hack'inin kurbanı oldu. Raporlara göre, milyarder Cuban'a ait bir MetaMask cüzdanından yaklaşık 870.000 dolar boşaltıldı.

Saldırının ilk tespiti, bağımsız blockchain araştırmacısı @WazzCrypto'nun dikkati sayesinde 15 Eylül'de saat 8 civarında UTC'de gerçekleşti. Cuban'ın yaklaşık beş ay boyunca hareketsiz kalan cüzdanlarından biriyle ilişkili olağandışı bir faaliyet fark ettiler.

Etherscan'ın işlem kayıtlarına göre; USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve Lido Staked Ether (stETH) dahil olmak üzere çeşitli varlıkların 10 dakikalık kısa bir zaman dilimi içinde cüzdandan hızlı bir şekilde çekilmesi söz konusuydu.

İlginç bir şekilde, daha sonra 2 milyon dolar değerinde USDC daha çekildi ve alternatif bir cüzdana aktarıldı. Bu işlem dizisi, Cuban'ın portföyündeki varlık transferlerini düzenliyor olabileceğine dair şüpheleri artırdı.

Mark Cuban Hırsızlığı Doğruladı

Birkaç saat sonra milyarder Mark Cuban, DL News'e aylardır ilk kez MetaMask'e giriş yaptığını doğruladı. DL News tarafından temasa geçildiğinde, Cuban başlangıçta son cüzdan faaliyetlerinden habersizdi. Söz konusu isim, aylardır ilk kez MetaMask'a giriş yaptığını ve birisinin eylemlerini izlediğinden şüphelendiğini açıkladı.

Bununla birlikte, Cuban'ın kayıpları, mevcut oranlarda yaklaşık 9.000 dolar değerinde olan 5 Ether'in ötesine geçti. Toplamda, 10 farklı kripto para biriminde yaklaşık 870.000 dolarlık zarara uğradı.

Ünlü Milyarder, Cüzdan Hack'inde 870.000 Dolar Kaybetti!

DL News tarafından temasa geçildiğinde Cuban, "MetaMask'ın içinde bir şeyler olan bir versiyonunu indirdiğimden oldukça eminim." dedi. Bu hack olayının, telefonundan temizlemek için hesabına gittiğinde gerçekleştiğini söyleyen Cuban, "MetaMask birkaç kez çöktü. Öylece durdum. Sonra sen bana e-posta gönderdin. Ben de OpenSea'deki NFT'lerimi kilitledim. Hesaptaki tüm Polygon'umu transfer ettim." açıklamasını yaptı. 

Çok sayıda dolandırıcı, sahte MetaMask uzantıları veya uygulamaları oluşturarak kullanıcıları özel anahtarlarını veya tohum cümlelerini ifşa etmeleri için kandırıyor. Bu kötü niyetli kişiler yetkisiz erişim elde ettiklerinde, kullanıcıların kripto para cüzdanlarını zahmetsizce boşaltabiliyorlar. Cuban, "Yalnızca ele geçirilen hesabı kullandığım için diğer hesaplarımın hiçbiri etkilenmedi." ifadesini kullandı. 

Cuban, Coinbase tarafından kimlik doğrulama için kullanılan "dongle "ı kullanarak kalan varlıkları Coinbase'e başarıyla taşıdığını da sözlerine ekledi. Ünlü milyarder, kripto tokenlerin yüzde 99'unun iflas edeceğine inanıyor.

Kaynak: CoinGape

Ünlü Milyarder, Cüzdan Hack'inde 870.000 Dolar Kaybetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik