Anasayfa Altcoin Ünlü Şirket, Short Ether Strategy ETF'ini Piyasaya Sürüyor!

Ünlü Şirket, Short Ether Strategy ETF'ini Piyasaya Sürüyor!

Altcoin

ProShares'in Short Ether Strategy ETF'inin Kasım ayında işlem görmeye başlayacağı öğrenildi.

Ünlü Şirket, Short Ether Strategy ETF'ini Piyasaya Sürüyor!

Önde gelen borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcılarından ProShares, kısa bir süre önce büyüyen portföyüne Ether (ETH) vadeli işlem ETF'lerinden oluşan bir üçlü ekledi. En son eklenen ProShares Short Ether Strategy ETF (SETH), Kasım ayında işlem görmeye başlayacak ve kripto para ve yatırım dünyasında dalgalar yaratacak.

NYSE Arca borsasında listelenmesi planlanan ProShares Short Ether Strategy ETF (SETH), 13 Ekim Cuma günü yapılan bir başvuruda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, günlük S&P CME Ether Vadeli İşlemler Endeksi'nin performansıyla ters orantılı günlük yatırım sonuçları sunmak üzere tasarlandı.

Geleneksel açığa satış stratejilerinin aksine SETH ETF, Ether kripto para biriminin doğrudan açığa satışını gerçekleştirmiyor. Bunun yerine Ethereum piyasasındaki fiyat düşüşlerinden yararlanmayı amaçlayarak, yatırımcıların pozisyonlarını korumaları ve açığa satışın karmaşıklığı ve riskleri olmadan piyasa oynaklığından yararlanmaları için benzersiz ve yenilikçi bir yol sunuyor.

ETH fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 1.540 dolar civarında seyrediyor. ProShares, Ethereum piyasasındaki düşüşlerden kâr elde etmek isteyen yatırımcılar için değerli bir yatırım aracı sunmak üzere bu piyasa dinamiklerinden yararlanmayı amaçlıyor.

ProShares Short Ether Strategy ETF (SETH) için tescil beyanının 15 Ekim 2023 tarihinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu dönüm noktasının ardından ProShares, ETF'i Kasım ayı başında piyasaya sunmayı ve kripto para tabanlı ETF tekliflerine son eklemeyi yapmayı hedefliyor.

Ünlü Şirket, Short Ether Strategy ETF'ini Piyasaya Sürüyor!

ProShares, ETF'lere Daha Önce Adım Atmıştı

ProShares'in kripto para ETF'lerine girişi yeni değil. Şirket, Haziran 2022'de Short Bitcoin Strategy ETF'ini ve ardından ProShares Bitcoin Strategy ETF'ini tanıttı. Bugüne kadar ProShares Bitcoin Strategy ETF yaklaşık 850 milyon dolar varlık toplarken, Short Bitcoin Strategy ETF yaklaşık 75 milyon dolar biriktirdi. Bu rakamlar, geleneksel yatırım kanalları aracılığıyla dijital varlıklara maruz kalmanın bir yolu olarak yatırımcılar arasında kripto para tabanlı ETF'lere yönelik artan ilgiyi vurgulamaktadır.

Ünlü Şirket, Short Ether Strategy ETF'ini Piyasaya Sürüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar