Anasayfa Sektörel Ünlü Yazılım Şirketi, Kripto Varlıklarını Satacak! İşte Nedeni...

Ünlü Yazılım Şirketi, Kripto Varlıklarını Satacak! İşte Nedeni...

Sektörel

Yazılım şirketi Meitu, kripto varlıklarını kademeli olarak satmayı planladığını duyurdu.

Ünlü Yazılım Şirketi, Kripto Varlıklarını Satacak! İşte Nedeni...

Hong Kong borsasında listelenen yazılım şirketi Meitu, kripto yatırımını kademeli olarak satmayı ve yapay zekâ (AI) işine odaklanmayı planlıyor. Bu hamle, Meitu'nun yapay zeka işinin şirket için önemli bir büyüme faktörü haline gelmesiyle gerçekleşti. Bu arada şirket, piyasanın ilgi gösterdiği yatırımının değerinin düşmesi nedeniyle artık kriptoya yatırım yapmayacak.

Meitu, Kripto Yatırımlarını Satıyor

Yerel basında 16 Ekim'de çıkan habere göre, Hong Kong'da listelenen ve yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın alan ilk firma olan Meitu, artık kriptoya odaklanmayacak ve kripto varlıklarını kademeli olarak satacak.

Meitu'nun kıdemli yatırımcı ilişkileri müdürü Kang Yicong, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kâr, büyük ölçüde şirketin makroekonomik değişiklikler nedeniyle şirketin kazançlarının önemli ölçüde dalgalanmasını önleyen abonelik sistemine atfedildi.

Yapay zekâ işi Meitu için bir büyüme faktörüdür ve şirket, zararı kâra dönüştürmek için buna odaklanacaktır. "Meitu Design Studio" gibi AI ürün abonelikleri, kâr katkısının zamanla artmaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Bazı şirketler, daha yüksek fiyatlarla model ve fotoğrafçı kiralamak yerine ürün tanıtımları için Meitu'yu kullanmaya başladı. Bu da şirketlerin harcamalarını azaltmalarına yardımcı oluyor.

ChatGPT, Yapay Zekâ Odaklılığını Getiriyor

Ünlü Yazılım Şirketi, Kripto Varlıklarını Satacak! İşte Nedeni...

ChatGPT'nin bu yıl piyasaya sürülmesi, yapay zekâ ürün ve çözümlerinde devrim yarattı. Meitu da yapay zekâya büyük yatırımlar yaptı. Meitu, kârını artırmaya devam etmek için Ekim ayında kurumsal yapay zekâ vizyon çözümü MiracleVision 3.0'ı piyasaya sürdü.

Kang Yicong, satıcıların tüketicilere makyaj testi ve cilt testi gibi hizmetler sunmasına yardımcı olmak için "Güzellik Endüstrisi" gibi yeni çözümlerle birlikte şirketin, kurumsal müşteri tabanını genişletmek için daha çok çalıştığını söyledi.

Kripto para piyasası, Meitu'nun kripto varlıklarını kârdan zarara düşüren bir düşüş evresine sahip. 2021 boğa piyasasındaki satın alma, stratejik bir yatırımdı.

Kaynak: CoinGape

Ünlü Yazılım Şirketi, Kripto Varlıklarını Satacak! İşte Nedeni... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar