Coin Fiyatı

UNUS SED LEO (LEO) Fiyatı ve Grafiği – 1 UNUS SED LEO (LEO) Kaç TL Kaç Dolar?

UNUS SED LEO (LEO) Nedir?

UNUS SED LEO (LEO), iFinex platformu için oluşturulmuş bir hizmet tokenidir. Fakat KuCoin Shares ya da Binance Coin gibi benzer tokenlerin aksine, Bitfinex borsasında yaşanan finansal krize bir yanıt olarak ortaya çıktı. Farklı hükümetlerin Crypto Capital Corp fonlarına el koymasıyla birlikte 850 milyon dolarlık bir kayıp gerçekleşti. Crypto Capital Corp, geleneksek bankacılık sistemini kullanmakta zorluk çeken iFinex’in 2018 senesinde kullandığı bir finansal hizmetler şirketiydi.

LEO tokeni, ismini iFinex şirketinin sloganından aldı. Söz konusu isim, Ezop Masalları’ndan biri olan “Domuz ve Dişi Aslan”dan türetildi. Latince olan UNUS SED LEO’nun anlamı “Bir ama aslan” olarak ifade ediliyor. Masal, kısaca bir domuzun çocuklarının sayısı ile övünmesinden ve bir aslana kaç tane çocuğunun olduğunu sormasından bahseder. Bunun üzerine aslan da bir tane çocuğunun olduğunu ama onun da “aslan” olduğunu söyler. Söz konusu masal, nicelik ve bireysel gücün üzerinde niteliğin bulunduğuna dikkat çeker.

LEO tokenleri, 2019 senesinin Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Yüzde 34’ü EOS blok zincirinde ve yüzde 66’sı da Ethereum blok zincirinde olacak şekilde 1 milyar token oluşturuldu. Bitfinex, tokenleri satın almak ve yakmak amacıyla topladığı işlem ücretlerinin yüzde 27’sini kullanıyor. Söz konusu tokenlerin hepsi en sonunda yakılacaktır. Bu yönüyle LEO, neredeyse diğer bütün kripto para birimlerinden oldukça farklı bir yere sahiptir. Özetle, LEO, Bitfinex bütçesini yenilemek, müşteriler için fırsatları genişletmek ve iFinex ekosistemini geliştirmek gibi 3 farklı amacın belirlenmesi üzerine oluşturuldu.

Bitfinex’te işlem yapan LEO sahipleri önemli avantajlara sahip oluyor. Mesela Ethfinex ve Bitfinex komisyon ücretleri, LEO sahipleri için yüzde 15 düşürülüyor. Söz konusu indirim, sabit coinler de dâhil olmak üzere bütün kripto para birimleri için geçerli. Bunun için hesapta sadece bir coin olması yetiyor.

Kripto para biriminde 5.000 USDT’den fazlasını tutan alıcılar için komisyon yüzde 10 daha düşürülüyor. Eşler arası ödünç verme ücretlerinde de yüzde 5’e kadar indirim yapılıyor. Yatırımcılar, LEO’da tutulan her 10,000 USDT için aylık olarak yüzde 0,05 indirim sahibi oluyor. Bir önceki ay süresince LEO’da 1 milyon USDT tutulması durumunda yüzde 5’lik maksimum indirime ulaşılıyor.

UNUS SED LEO (LEO) Hangi Borsalarda Bulunur?

UNUS SED LEO (LEO); Bitfinex, OKEx ve Gate.io gibi borsalarda bulunur. Yaygın işlem çiftleri arasında LEO/USD, LEO/USDT, LEO/BTC ve LEO/ETH vardır.

Bitfinex borsası, LEO satın almak için oldukça uygun bir yerdir. Tokendeki ticaret hacminin önemli bir bölümünün Bitfinex borsasında gerçekleşmesi aslında hiç de şaşırtıcı değil. Yüksek hacimli alternatiflerden biri de Estonya merkezli Omgfin borsasıdır. LEO, Bitfinex’in hizmet tokeni olması nedeniyle KuCoin ve Binance gibi diğer büyük borsalarda listelenmiyor.

UNUS SED LEO (LEO) Fiyatı ve Grafiği – 1 UNUS SED LEO (LEO) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika UNUS SED LEO (LEO) Fiyatı 2021

UNUS SED LEO (LEO) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda ise UNUS SED LEO (LEO) fiyatı şu anda TL seviyesinde. UNUS SED LEO (LEO), 25 Aralık 2019 tarihinde 0,8036 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. UNUS SED LEO (LEO), 14 Mayıs 2021 tarihinde ise 3,92 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

UNUS SED LEO (LEO) Piyasa Değeri

UNUS SED LEO (LEO) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. UNUS SED LEO (LEO) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 1,355,725,603 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 41 olan LEO’nun toplam arzı 985,239,504 LEO olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 953,954,130 LEO yer alıyor.

UNUS SED LEO (LEO) Hacmi

24 saatlik UNUS SED LEO (LEO) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. UNUS SED LEO (LEO) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 11,099,707 dolar olarak kayıtlara geçmişti.

UNUS SED LEO (LEO) Grafiği

UNUS SED LEO (LEO), tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,8036 dolar seviyesinde işlem gördüğü 25 Aralık 2019’da 823,260,064 dolarlık piyasa değerine ve 6,074,928 dolarlık işlem hacmine sahipti. 2020 senesinde açılışı 0,82 dolar ile yapan UNUS SED LEO (LEO), 10 Şubat 2020 tarihinde 1 dolar seviyesine ulaştı. UNUS SED LEO (LEO), 2020 senesini 1,36 dolar ile kapatmasının ardından 23 Şubat 2021 tarihinde 2 doların üstüne çıktı.

UNUS SED LEO (LEO), 8 Mayıs 2021 tarihinde 3 dolara ulaştıktan sonra 14 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 3,92 doları gördü. UNUS SED LEO’nun (LEO) piyasa değeri aynı tarihte 3,177,051,299 dolar olarak gerçekleşirken, işlem hacmi ise 7,638,106 olarak kayıtlara geçti. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören UNUS SED LEO’nun (LEO) piyasa değeri dolar iken, işlem hacmi ise dolar olarak gerçekleşiyor.

UNUS SED LEO (LEO) grafiği şu şekilde:

UNUS SED LEO (LEO) Alınır mı?

Wallet Investor, UNUS SED LEO (LEO) için “önemli bir uzun vadeli yatırım” ifadesini kullanıyor. İyi oranda kâr elde etmek isteyenlere LEO öneriliyor. LEO’nun bir sene içerisinde 3,608 dolara kadar ulaşabileceği ifade ediliyor. Yani bir sene içerisinde yüzde 40’tan fazla bir kâr elde edileceği, bu nedenle LEO’ya yatırım yapmanın kârlı olacağı belirtiliyor.

Uzun vadeli bir artışa da işaret eden Wallet Investor, 27 Haziran 2026 tarihinde LEO’nun 9,265 dolara kadar ulaşabileceğini aktarıyor. Haliyle şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 350 doları geçebilir.

İlgili İçerik: Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

UNUS SED LEO (LEO) Madenciliği

UNUS SED LEO (LEO) madenciliği yapılmıyor. Öte yandan, staking de gerçekleştirilmiyor. Bütün tokenler halihazırda piyasaya sürüldü ve toplam arz da 1 milyar token ile sınırlandırıldı. Öte yandan, tokenlerin sürekli olarak yakılması sonucu dolaşımda bulunan arz da istikrarlı bir biçimde azalıyor. Bu nedenle LEO tokenleri sadece borsalar üzerinden satın alınabilir.

LEO, herhangi bir kripto para birimine kıyasla oldukça istikrarlı görünüyor. Söz konusu istikrarın ve LEO’nun değerindeki artışın önünü açan bazı durumlar var. Bunlardan biri Bitfinex’in popülaritesi. 2016 senesinde yaşanan Tether skandalına ve diğer birçok baskıya rağmen Bitfinex, dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Yatırımcılar LEO’yu işlem ücretlerini düşürmek üzere bir araç olarak kullandıkları için söz konusu tokenin istikrarına da katkıda bulunmuş oluyorlar.

Komisyonlarda görülen azalma, Bitfinex iştiraklerine yönelik faydalar ve düşük borçlanma maliyetleriyle birlikte LEO tokeninin kullanılabilirliğinin arttığını ve yatırımcılar için daha çekici bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bitfinex tarafından sık sık tokenlerin yakılmasıyla birlikte tokenlere yönelik talep artarken, arz ise azalıyor. Söz konusu dinamik nedeniyle LEO tokenlerinin fiyatı artmaya devam edecek.

UNUS SED LEO (LEO) Yorumları

UNUS SED LEO (LEO) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

LEO hakkında en ilginç olan şey, insanların kripto para birimlerine yönelik güvenlerinin azaldığı bir dönemde piyasaya sürülmesi ve güvenlerini tazelemelerine imkân tanımasıdır. O kadar hızlı bir şekilde büyüdü ki kısa bir süre içerisinde arzı 1 milyar doları aştı. Bu inanılmaz. Ayrıca birçok şirket de LEO tokeni ile işlem yapıyor. Bu yüzden kesinlikle güvenilir bir sistem olduğunu söyleyebilirim. 2021 senesinden sonra çok daha fazla tercih edileceğini düşünüyorum.

Büyük bir destek ve hizmet sağlayan bir kripto para birimi olduğunu söyleyebilirim. Arzı azaltmaya yönelik bir şekilde tasarlanmış. Bu da ilerleyen dönemlerde fiyatının artmasını sağlayacak. LEO, kripto para birimlerinin sahip olduğu potansiyeli gösterebilecek en iyi örneklerden biri.

İlgili İçerik: Unus Sed Leo (LEO) Yorum ve Tahminleri 2021

UNUS SED LEO (LEO) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından 2021 senesinin kalanına yönelik yapılan tahminlere göre, UNUS SED LEO (LEO), Temmuz ayında ortalama 3,18 dolar, Ağustos ayında ise ortalama 4,03 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 3,84 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen UNUS SED LEO (LEO), Ekim ayında ortalama 3,53 dolar, Kasım ayında ortalama 3,38 dolar ve Aralık ayında ise ortalama 3,88 dolara denk gelebilir.

Gov Capital tarafından yapılan günlük tahminlere baktığımızda ise, UNUS SED LEO (LEO), 1 Temmuz’da 2,203 dolar, 1 Ağustos’ta 2,028 dolar, 1 Ekim’de 2,090 dolar, 1 Kasım’da 2,121 dolar ve 1 Aralık’ta 2,232 dolar seviyesinde işlem görebilir. UNUS SED LEO (LEO), 1 Ocak 2022 tarihinde ise 2,252 dolara kadar ulaşabilir.

UNUS SED LEO (LEO) Güvenilir midir?

UNUS SED LEO (LEO), Ethereum ve EOS blok zincirlerine dayanıyor. Bitfinex, hem mevcut arz hem de yakılan token miktarı hakkında güncel bilgiler sunan bir pano yayınladı. Sütunlu grafikler, yakılan LEO miktarını günlük olarak karşılaştırıyor. LEO için güvenilir bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, ilerleyen zamanlarda LEO için en düşük fiyatın 9,8 dolar olması beklenirken, en yüksek fiyatın ise 11,86 dolar olacağı tahmin ediliyor. LEO fiyatının gelecekte artacağı, bu nedenle kârlı bir yatırım olarak görülmesi gerektiği aktarılıyor. Bir sene içerisinde LEO fiyatının 3,91 dolara kadar yükselebileceği, yani mevcut LEO fiyatının neredeyse 2 katının görülebileceği ifade ediliyor.

LEO fiyatının 2 sene sonra 5,11 dolar, 3 sene sonra 5,38 dolar, 4 sene sonra 6,85 dolar, 5 sene sonra 8,39 dolar, 6 sene sonra 9,86 dolar ve 7 sene sonra ise 11,43 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

UNUS SED LEO (LEO) Nereden Satın Alabiliriz?

UNUS SED LEO (LEO), Bitfinex, OKEx ve Gate.io gibi borsalardan satın alınabilir. Bitfinex borsası, LEO satın almak için en mantıklı borsalardan biri. Estonya’da bulunan ve Omgfin olarak bilinen merkezi borsadan da LEO satın alınabilir. Bitfinex hizmet tokeni olan LEO, KuCoin ve Binance gibi büyük borsalarda listelenmiyor.

LEO tokeninin hem Ethereum hem de EOS blok zincirlerinde yer alması nedeniyle tokeni saklamak için cüzdan bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Fakat indirim ve avantajlardan faydalanmak istiyorsanız varlıklarınızı Bitfinex cüzdanında tutmalısınız. Bu da bilgisayar korsanlığı konusunda endişe duyan ve merkezi borsalara pek de güvenemeyen insanlar için mümkün görünmüyor.

UNUS SED LEO (LEO) Fiyatı ve Grafiği – 1 UNUS SED LEO (LEO) Kaç TL Kaç Dolar?

1 UNUS SED LEO (LEO) Kaç TL?

1 UNUS SED LEO (LEO), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. UNUS SED LEO (LEO), şu ana kadar en yüksek 34,10 TL seviyesini gördü. En düşük seviye ise 7,00 TL olarak gerçekleşti.

1 UNUS SED LEO (LEO) Kaç Dolar?

1 UNUS SED LEO (LEO), şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. UNUS SED LEO (LEO), şu ana kadar en yüksek 3,92 dolar seviyesini gördü. En düşük seviye ise 0,8036 dolar olarak kayıtlara geçti.

UNUS SED LEO (LEO) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan yıllık tahminlere göre, UNUS SED LEO (LEO) fiyatının 2022 senesinde 4,18 dolar, 2023 senesinde 5,07 dolar, 2024 senesinde 6,13 dolar, 2025 senesinde 6,96 dolar, 2026 senesinde 8,64 dolar, 2027 senesinde 9,55 dolar ve 2028 senesinde ise 10,95 dolara kadar ulaşacağı öngörülüyor.

Wallet Investor, UNUS SED LEO (LEO) fiyatının bir sene içerisinde 3,608 dolara ve 5 sene içerisinde ise 9,265 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. Şu anda yapılacak olan 100 dolarlık bir yatırımın, 2026 senesinde 350 doları geçebileceğine dikkat çekiliyor.

Gov Capital tarafından yapılan tahminlere göre ise UNUS SED LEO (LEO), 1 Ocak 2022’de 2,252 dolar, 1 Ocak 2023’te 5,127 dolar, 1 Ocak 2024’te 9,168 dolar, 1 Ocak 2025’te 13,631 dolar, 1 Ocak 2026’da ise 18,918 dolar seviyesinde işlem görebilir.

UNUS SED LEO (LEO) Ne Zaman Çıktı?

UNUS SED LEO (LEO), 2019 senesinin Mayıs ayında çıktı. LEO’nun nasıl ortaya çıktığına bakacak olursak ilk başta Bitfinex’e değinmemiz gerekir. 2012 senesinde kurulan Bitfinex, en eski kripto para borsalarından biri. Gölge bankacılık şirketi Crypto Capital Corp’un fonlarına ABD, Portekiz, Birleşik Krallık ve Polonya dâhil olmak üzere çok sayıda hükümet tarafından el konulmasının ardından Bitfinex 850 milyon dolarlık bir kayıpla karşılaştı.

ABD savcıları, Bitfinex’in ana şirketi olarak bilinen iFinex’in yasa dışı bir şekilde Crypto Capital Corp’a para aktardığını ve söz konusu şirketin 850 milyon dolarlık kaybı da Tether Ltd.’nin rezervleriyle saklamaya çalıştığını iddia etti.

Bunun üzerine hem Bitfinex hem de iFinex, yatırımcıların gözünde oldukça kötü bir pozisyona düştü. iFinex, UNUS SED LEO tokeninin oluşturulup piyasaya sürüldüğünü ve Tether fonlarındaki 850 milyon dolarlık açığın da kapatılacağını açıkladı. Böylece 2019 senesinin Mayıs ayında UNUS SED LEO tokeni ortaya çıkmış oldu.

UNUS SED LEO (LEO) Kurucusu Kim?

UNUS SED LEO (LEO) kurucusu iFinex’tir. Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı mali kaybı kapatmak için harekete geçen iFinex, LEO tokenini ortaya çıkardı. 340 milyonu EOS blok zincirinde ve 660 milyonu ise Ethereum blok zincirinde olmak üzere toplam 1 milyar LEO tokeni basıldı.

Tokenler, 2019 senesinin Mayıs ayında özel satış yöntemiyle satılırken, aynı senenin Haziran ayında ise her biri 1 USDT oranında satıldı. Böylece 1 milyar dolar toplanarak zarar karşılanmış oldu. Bu proje, en nihayetinde bütün tokenleri yakmak amacıyla tasarlandı. Bitfinex, tokenleri satmak ve yakmak için kârının yüzde 27’sini kullanıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 4 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu