Anasayfa Rehber Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

Rehber

Unus Sed Leo nedir? LEO nedir? Kripto para projesinin tüm özelliklerini rehberimizde bulabilirsiniz.

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

LEO Coin Nedir?

Unus Sed Leo (LEO), Bitfinex isimli kripto para borsasının ana şirketi olan iFinex'in yerel tokeni olarak karşımıza çıkıyor. Unus Sed Leo, Ezop'un "Domuz ve Dişi Aslan" fablında yer alan Latince bir ifadedir.

Bitfinex borsası 2016 yılında hacklenmiş ve ödeme işlemcisi Crypto Capital'ın fonları ise 2018 yılında Portekiz, ABD ve Polonya makamları tarafından ele geçirilmiştir. LEO, bunun üzerine fonların yatırımcılara iade edilmesi amacıyla yaratılan bir utility token olmuştur.  

Token, 2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülmüştür. Bitfinex borsası tarafından Tether (USDT) olarak 1 milyar dolar değerindeki LEO tokenlerinin yüzde 100'ünün özel satışı gerçekleştirilmiştir. Unus Sed Leo nedir? ve LEO nedir? sorularına yanıt ararken kripto para projesinin çalışma sistemi ile devam edebiliriz.  

LEO Coin Nasıl Çalışır?

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

Unus Sed Leo, geri alım ve yakım programı ile tasarlanmıştır. iFinex, dolaşımdaki arz tükeninceye kadar LEO'yu aşamalı olarak piyasadan geri satın alacaktır. Kripto para birimi, sonsuza kadar sürmeyecek olması ile ön plana çıkıyor. Token, bütün ilk ve maksimum arzın iFinex şirketi tarafından geri satın alınıp yakılacağı bir geri alım ve yakım mekanizmasına dayanıyor. Burada şirketin net kârının bir yüzdesi kullanılıyor.

Utility token, kripto para borsası Bitfinex için temel olarak bir indirim tokeni işlevini görüyor. LEO, ana hesaplarda ve alt hesaplarda para yatırma ve para çekme dâhil olmak üzere alınan ücretlerden indirim sağlamak amacıyla kullanılıyor. Söz konusu indirimler; hesap sahibinin kullanıcı durumu seviyesine, bir önceki aya göre hesapta tutulan LEO miktarına ve borsada gerçekleştirilen ticaretin türüne göre değişiklik gösteriyor.  

LEO, borsa için bir indirim tokeni olmasının yanı sıra bütün iFinex ürünleri için bir pazaryeri işlevini de görüyor. Platformdaki token sahipleri, iFinex'te yer alan diğer birçok ürüne erişim sağlamak amacıyla utility token kullanabiliyorlar.  

LEO, iki blockchain platformunda bulunuyor. Bu platformdan birincisi Ethereum iken ikincisi ise EOS olarak ön plana çıkıyor. Bu da herhangi bir gün LEO'yu Ethereum tokeni ya da EOS tokeni olarak gönderebileceğiniz manasına geliyor. Token arzının yüzde 64'ü Ethereum üzerinde iken yüzde 34'ü ise EOS üzerinde yer alıyor.

Her iki blockchain üzerinde de akıllı sözleşmeler etkinleştirilmiştir. İkili zincir özelliğinin yanı sıra söz konusu zincirlerin üzerinde akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesi, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (Dapps) inşa etmelerine ve her iki zincirde mevcut olan çeşitli kullanım alanları için tokeni Dapp'lere uygulamalarına imkân tanıyor. Bu özellik, geliştiricilerin oluşturdukları ve her iki zincirde de var olan akıllı sözleşme zincirler arası yeteneklere katkıda bulunuyor.  

Bitfinex, dağıtılabilen veri akışları ve dağıtık pazar yerleri oluşturmak amacıyla token üzerine bir protokol ekleyeceğini duyurmuştur. Böylece tokenin, Bitfinex Pulse platformunun ve piyasa dağıtım planının belkemiği haline geleceği ifade edilmiştir.  

Bu platform, haber akışı toplayıcı ve bilgi dizinidir. Platform vasıtasıyla kaliteli içeriği okuyup yayınlayabilir ve alım satım stratejilerinizi de topluluk katılımı ile paylaşabilirsiniz. Unus Sed Leo nedir? ve LEO nedir? sorularına yanıt ararken şimdi de kripto para projesinin avantajlarına bir göz atalım.  

LEO Coin Avantajları Nelerdir?

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

LEO avantajları şu şekilde özetlenebilir:

LEO, Bitfinex için borsa tokeni işlevini görüyor. Token, alım satım platformunda alıcı ücretlerinin ve lending (borç verme) ücretlerinin düşürülmesini destekliyor. LEO sahipleri, aynı zamanda kripto para çekme ve kripto para yatırma ücretlerinde yüzde 25 indirim hakkına sahip oluyorlar.  

Borsa, 50 milyonun üstünde LEO tutan herhangi bir kullanıcının ek ücret ödemeye gerek olmadan 2 milyon dolar çekmesine olanak sağlıyor. Ana şirket iFinex tarafından sunulan diğer bütün ürünler ve hizmetler de LEO token sahibi herhangi bir kullanıcı için indirimli fiyat alıyor.  

EOS blockchain; üzerine inşa edilmiş kripto varlıkların, Ethereum'a kıyasla daha hızlı bir şekilde işlem görmesini sağlıyor. EOS üzerindeki işlem neredeyse anında gerçekleşiyor. Ethereum da hızlı olsa da EOS daha hızlıdır.

Tokenlerin iki blockchain üzerinde mevcut olması, yatırımcıların tokenleri gönderirken ya da alırken her iki zincire bağlı avantajlardan faydalanmalarını mümkün hale getiriyor. Bu, her iki topluluktan da yatırımcıları LEO topluluğuna çekiyor.

Şirketten bir geri alım ile güvence altına alınan fonların güvenliği söz konusudur. Tokenler; aynı zamanda son derece güvenli ve ölçeklenebilir blockchainler üzerinde konuşlandırılıyor. Bu da fon transferini hızlı ve güvenli bir hale getiriyor.  

Bitfinex güvenlik modeli tarafından garanti edilen bir fon güvenliği de bulunuyor. Bu da token sahiplerinin, varlığın tutulmasına bağlı indirimlerden faydalanmak amacıyla genel olarak bu tokenleri borsada saklamak zorunda olmalarından kaynaklanıyor.  

LEO Coin Nasıl Alınır?

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır?

Günümüzde Bitcoin (BTC) ile birlikte çok sayıda dijital para birimi kullanıma sunulmuş durumda. Bunlardan biri olan LEO coin, Bitfinex platformu üzerinden satın alabileceğiniz bir varlıktır. LEO coin; burada ABD Doları (USD); Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında işlem görüyor.  

LEO coin satın almak için OKX ve Gate.io gibi kripto para borsalarını da kullanabilirsiniz. LEO coin, daha önce FTX borsasında da işlem görüyordu ancak borsanın artık iflas etmiş durumda olduğunu biliyoruz.  

Leo Leo coin satın aldıktan sonra kendi araştırmalarınıza ve risk yönetiminize göre yatırım yapabilirsiniz. Bu piyasa ile yeni ilgilenmeye başlıyor olsanız bile kolay bir şekilde Leo coin satın alabilir ve yatırım dünyasına adım atabilirsiniz. Unus Sed Leo nedir? ve LEO nedir? sorularına yanıt ararken son olarak kripto para projesinin güvenilirliğine bir bakalım.  

LEO Coin Güvenilir mi?

LEO token, Ethereum ve EOS blockchainlerine dayalı olması bakımından güvenilir bir imaj sunuyor. Bitfinex, mevcut arz miktarı ve kaç tane LEO token yakıldığı ile ilgili güncel bilgiler sunan bir pano yayınlıyor. Çubuk grafiği, LEO yakımlarını günlük olarak karşılaştırıyor. Bu rehberin hazırlandığı sırada arz 931,673,244.90 iken yakılan LEO token miktarı ise 68,326,755.10 olarak gösteriliyor.  

Borsa topluluğunu güçlendirmek amacıyla tasarlanmış bir token olan LEO, az önce belirttiğimiz sebeplerden dolayı güvenilir olabilir. Yine de kripto para piyasasının değişken olduğu düşünüldüğünde her an her duruma karşı hazırlıklı olmanızda fayda olacaktır.  

Unus Sed Leo (LEO) Nedir, Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)