Coin Fiyatı

USD Coin (USDC) Fiyatı ve Grafiği – 1 USD Coin Kaç TL Kaç Dolar?

1 USD Coin (USDC) Kaç TL? USD Coin (USDC) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para dünyasında ticaret yapanlar, genellikle dolar üzerinden işlem yapmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda da dolara endeksli olarak sabitlenen stabil paralar tercih sebebi oluyor. Bu stabil paraların en yaygın olanlarından birisinin de USD Coin olduğunu görüyoruz. USDC olarak da bilinen USD Coin hakkında tüm merak edilenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz…

1 USD Coin (USDC) Kaç TL
1 USD Coin (USDC) Kaç Dolar
1 USD Coin (USDC) Kaç Euro
USD Coin 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
USD Coin 24 Saatlik En Düşük TL
USD Coin 24 Saatlik En Yüksek TL
USD Coin 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
USD Coin Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam USD Coin Miktarı

 

 

 

USD Coin (USDC) Nedir?

USDC Coin ya da kısaca USDC, Circle adlı şirket tarafından yaratılan ve 1 dolara sabitlenmiş olarak hazırlanan bir kripto para birimidir. Ethereum tabanlı olarak yani ERC-20 olarak geliştirilen USDC, 1 dolara sabitlenmesi nedeniyle stabil para kategorisi içerisinde kendisine yer buluyor. Stabil para olmasından dolayı USD Coin’in herhangi bir spekülasyondan etkilenmesi ya da manipüle edilmesi mümkün olmuyor.

USD Coin (USDC) Ne İşe Yarar?

USD Coin, kripto para sektöründe Amerikan Doları ile işlem yapmak isteyenler için daha kaliteli ve hızlı bir dijital işlem imkanı sunuyor. Aynı zamanda USDC, stabil para kategorisinde yer alması nedeniyle, dijital paraların merkeziyetsizlik ve güvenlik gibi bazı değerlerini de korumaya yardımcı oluyor.

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır?

USDC Coin, işlem gördüğü borsalar üzerinden alınabilen bir dijital varlık olarak karşımıza çıkıyor. Henüz Türk Lirası ile işlem yapılması mümkün olmayan USD Coin’i, dünya üzerindeki en büyük borsa olarak tanınan ve Türkçe dil desteği bulunmasının yanı sıra kimlik onayı gerektirmeyen Binance borsası üzerinden alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Binance içerisinde bir üyeliğiniz bulunması gerekir. Üyeliğiniz varsa veya yeni üyelik oluşturduysanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra şu adımları izleyebilirsiniz:

  • ‘Funds’ ya da ‘Fonlar’ olarak karşınıza çıkan menüden ‘Deposit’ seçeneğini seçmelisiniz.
  • Burada karşınıza çıkan bölümden, almak istediğiniz kripto para birimi türünün belirlemelisiniz.
  • Kripto para birimi seçimi yapmanızın ardından para yatırma işleminizin son adımı olan adres bölümü sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Bu bölümde, transfer işleminizi yapmak istediğiniz ‘Deposit Adresi’ tam olarak girmelisiniz ve mutlaka kontrol etmelisiniz.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Classic (ETC) Fiyatı ve Grafiği - 1 Ethereum Classic Kaç TL Kaç Dolar?

Bütün bu işlemleri yapmanızın ardından, yatırdığınız kripto para birimine göre değişmekle beraber, kısa süre içerisinde hesabınızda coinlerinizi görebilirsiniz.

1 USD Coin (USDC) Kaç TL Yapar?

1 USD Coin (USDC), TL olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda USDC fiyatı, 1 Amerikan Dolarına sabit olmasından dolayı, doların Türk Lirası karşılığı takip edilerek de öğrenilebilir.

1 USD Coin (USDC) Kaç Dolar Yapar?

USD Coin (USDC) şu anda dolardan işlem görmektedir.

1 USD Coin (USDC) Kaç Bitcoin Yapar?

1 USD Coin’in şu sıralarda Bitcoin olarak karşılığının BTC olduğunu görüyoruz.

USD Coin (USDC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

USD Coin madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. Boston merkezli bir şirket olan Circle tarafından, 1 dolara sabit olacak şekilde piyasaya sunulan USDC, işlem görmüş olduğu borsalardan kolaylıkla alınabilir.

USD Coin (USDC) Neye Göre Düşer?

USD Coin (USDC), stabil bir kripto para olmasından dolayı, herhangi bir spekülasyondan etkilenmez ve manipüle edilemez. Bu nedenle USD Coin’in değerinin düşmesi söz konusu değildir.

USD Coin (USDC) Fiyatı

USD Coin fiyatı 1 dolara eşit olmasından dolayı, doların Türk Lirası karşılığı olan TL olduğunu görüyoruz.

USD Coin (USDC) Grafiği

USD Coin grafiği göz gezdirdiğimizde, bir stabil para türü olmasından dolayı, çok dalgalanmalı olmadığını görebiliyoruz. Ara sıra çok ufak şekilde 1 doların altına ya da üstüne çıktığı görülse de USD Coin, fiyatı sabit olarak işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değeri olarak ise USD Coin’in özellikle 2020 yılının Haziran ayından bu yana düzenli bir yükselişe sahip olduğunu görüyoruz.

2018 Ocak ayında piyasalarda yerini almasıyla beraber piyasa değeri devamlı artış eğiliminde olsa da Haziran 2020’de bu yükselişini çok daha keskin yapması dikkat çekiyor. 24 saatlik işlem hacmi grafiğinde ise USD Coin’in ilk büyük yükselişini 2019 senesinin Mayıs ayında yaptığını görüyoruz. Bu tarihten itibaren dengeli bir şekilde seyreden işlem hacmi, Şubat 2020’de ise tekrar bir yükselişe geçmiş olarak görülüyor ve bunu takiben Mart 2020’de rekor seviyesine ulaşmış olarak karşımıza çıkıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cosmos (ATOM) Fiyatı ve Grafiği - 1 Cosmos Kaç TL Kaç Dolar?

USD Coin (USDC) Piyasa Değeri

USD Coin piyasa değeri şu sıralarda, TL olduğunu görüyoruz. USD Coin piyasa değerinin Amerikan Doları cinsinden karşılığının ise USD olduğunu söyleyebiliriz.

USD Coin (USDC) Analizleri

USD Coin hakkında yapılan analizlerin birçoğunda, 3 milyar dolara yaklaşan piyasa değerine ve global olarak 7 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olmasına dikkat çekiliyor. Bunun yanı sıra kurucu şirketi olan Circle’ın, Goldman Sachs adıyla tanınan dünyanın en önemli bankalarından birisiyle ortaklığının olması da geleceği adına önemli bir referans noktası olarak gösteriliyor. Aynı zamanda Circle’ın, en son satın almış olduğu Poloniex adlı borsaya da USD Coin’i eklemiş olması ve işlem ücretlerini minimumda tutması, USD Coin’in çok kısa sürede daha da yaygınlaşabileceğini gösteriyor.

USD Coin (USDC) Yükselir mi?

USD Coin, sabit bir para olması nedeniyle olumlu veya olumsuz herhangi bir spekülasyondan etkilenemez ve buna ek olarak manipüle edilmesi mümkün olmaz. Buradan yola çıkarak, USD Coin’in değer kaybı yaşayamayacağı gibi yükselmesinin de mümkün olmadığını belirtebiliriz.

USD Coin (USDC) Nasıl Çalışır?

USD Coin, Ethereum tabanlı olarak geliştiren bir sabit paradır. Stablecoin olarak da adlandırılan bu sabit para kategorisinde yer alan USDC, aynı zamanda yüksek bir güvenlik düzeyine sahiptir ve 1 dolara eşit kabul edilerek işlem görür. Bu da diğer kripto paralardan farklı olarak manipüle edilebilmesinin önüne geçer. Kurucu şirketi olan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire tarafından, maliyeti az, güvenliği yüksek bir para olarak, global bir kullanıma sahip olması amacıyla ortaya çıkarılmıştır.

USD Coin (USDC) Nereden Alınır?

USD Coin, işlem gördüğü borsalar üzerinden kolaylıkla alınabilir. Bu borsaların en büyüğü olarak gösterilen Binance’ı tercih edebilirsiniz. Hem dilimizi destekleyen hem de kimlik onayı gerektirmeden işlem yapılabilen Binance, aynı zamanda dünya üzerindeki borsalar arasında en geniş ticaret hacmine de sahip. USD Coin’in Türk Lirası ile alınması ise şu an için mümkün değil.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Polkadot (DOT) Fiyatı ve Grafiği - 1 Polkadot Kaç TL Kaç Dolar?

USD Coin (USDC) Güvenilir mi?

USD Coin’in yazılımı ve sistemi son derece yüksek bir güvenliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu sektörde yer alan her kripto parada olduğu kadar USD Coin’de de birtakım riskleri göze almak veya bu riskleri göz önünde bulundurarak önlemleri almak gerekiyor.

USD Coin (USDC) Neye Göre Artar?

USD Coin, herhangi bir durumdan etkilenerek artabilen bir para değildir. Stablecoin olarak da adlandırılan sabit para kategorisinde bulunan ve 1 Amerikan Dolarına eşit olarak işlem gören USDC, hiçbir şekilde manipüle edilemez ve çıkan spekülasyonlardan etkilenmez. Bu da artmasının veya azalmasının mümkün olmadığını gösterir.

USD Coin (USDC) Haberleri

USD Coin (USDC) hakkında çıkan haberlerden bazılarını şu şekilde derledik:

USD Coin Artık Coinbase Commerce Tarafından Destekleniyor

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olan Coinbase borsasına bağlı olan Coinbase Commerce, artık Circle şirketinin stablecoin’i olan USD Coin’i destekleyecek. Kripto para dünyasında önemli bir yere sahip olan Coinbase, son blog yazısında Coinbase Commerce hakkındaki gelişmeleri aktardı.

Yazının içerisinde USD Coin kullanıcılarının hiçbir işlem ücreti ödemeden Coinbase Commerce aracılığıyla USDC kullanabilecekleri belirtildi. Tether ile büyümeye başlayan stablecoin piyasası, USD Coin’in de ortaya çıkışıyla büyük bir ilgi görmeyi başardı. Bu doğrultuda Coinbase de Ethereum tabanıyla geliştirilen USD Coin’i destekleme yoluna giderek, sektörden geri kalmamaya çalıştı.

USD Coin’in Piyasa Değeri Yükselmeye Devam Ediyor

Kripto para dünyasının gelişmekte olan yönlerinden olan stablecoinlerin başında gelen USD Coin, yükselişini sürdürüyor. Circle şirketi tarafından geliştirilen ve Coinbase ile ortaklaşa yürütülen USDC, son yükselişi ile piyasa değerini 300 milyon doların üzerine çıkarmayı başardı. Piyasa değerinin göze çarpan bu yükselişinin ardından USD Coin’i altı yeni şirket daha desteklemeye başladı ve böylelikle USDC destekleyen şirketlerin sayısı 100’ü buldu.

Tether’ın ortaya çıkışıyla başlayan sabit coin sektörü, USD Coin ile beraber büyümeye devam ediyor. Kendisine Tether’ı rakip gören ve en büyük kripto para borsalarının desteğini arkasına alan USD Coin, son yükselişi ile beraber piyasa değerinde de rekor kırmayı başardı. 300 milyon doların üzerine çıkan piyasa değeri sonrası da daha da dikkat çeken USD Coin, sabit coin sektörüne olan ilginin de artmasında önemli rol oynamış oldu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu