Coin Rehberi

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? rehberimize başlamadan önce ilk olarak USD Coin (USDC) Nedir? USD Coin (USDC) Ne İşe Yarar? ve USD Coin (USDC) Nereden Alınır? sorularına bakalım:

USD Coin (USDC) Nedir?

USD Coin (USDC) 1’e 1 oranında ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin yani sabit koindir. Dolaşımda bulunan her bir USD Coin (USDC) rezervlerde saklanan 1 dolara eşittir. Bu eşitlik oranı rezervlerde bulunan nakit para ve ABD Hazine Bonoları ile sağlanır. USD Coin (USDC) geliştiricisi The Centre Consortium USDC’nin düzenlenmiş finansal kurumlar tarafından çıkarıldığını açıklamıştır.

USD Coin (USDC) 2018 Eylül ayında çıkmıştır. USD Coin (USDC) kurucusu The Centre Consortium’un iki adet kurucu üyesi vardır. Bunlar eşler arası ödeme hizmeti şirketi Circle ve kripto para borsası Coinbase’dir. Genel olarak USD Coin (USDC) birçok kripto para cüzdanı, borsası ve benzer hizmet sağlayıcıları için küresel bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

USD Coin (USDC) en büyük rakibi Tether (USDT) sabit koinidir. USD Coin (USDC) şu anda toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 13. kripto para birimidir. USDT ise toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 6. kripto para birimidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ICO Yatırımlarının Riskleri Nelerdir ?

Usd Coin

USD Coin (USDC) Ne İşe Yarar?

USD Coin (USDC) 1 dolara sabitlenen bir kripto para birimi olduğundan dolayı tüccarlar tarafından diğer kripto paralarasın satın alımında kullanılır. Yani USDC ile Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları satın alabilirsiniz. Buna ek olarak USDC, kripto paralardan çıkış yapıldığında güvenli bir liman varlığı olarak da kullanılabilir.

USD Coin (USDC) kendini “dijital çağ için dijital para” olarak tanımlamaktadır. USD Coin’in birkaç kullanım alanı vardır; kripto para tüccarlarının yüksek oynaklıktan korunmasına güvenli liman olarak işe yarar, kurumların dijital varlık ödemelerinde kullanılabilir ve merkezi finans ve oyun sektöründe kullanılabilir.

USD Coin (USDC) Nereden Alınır?

USD Coin (USDC) listelendiği kripto para birimi borsalarından alınabilir. Bunlar arasında; Binance, Coinbase Pro, Uniswap v2, Kraken, Poloniex, KuCoin ve Huobi Global gibi borsalar yer almaktadır.

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır?

Peki, USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? USD Coin (USDC) listelendiği kripto para birimi borsalarından satın alınabilir. Yine de USD Coin (USDC) şu anda Türk kripto para borsalarında yer almamaktadır. Yine de Binance üzerinden USD Coin (USDC) satın alabilirsiniz.

Binance Borsasından USD Coin (USDC) Nasıl Alınır?

Binance borsasından USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? Binance üzerinden USD Coin (USDC) diğer kripto paralar, Tether (USDT) ve bazı itibari paralar karşılığında alınabilir. USD Coin (USDC) Binance üzerinden 5 adımda satın alınabilir:

 1. Binance borsa hesabınıza girişi yapın.
 2. Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. “Coin Adı Ara” kısmına “USDC” yazın ve üzerine tıklayın.
 4. Yeni açılan USDC ticaret sayfasında bulunan sağ taraftan USD Coin (USDC) alabilirsiniz.
 5. USD Coin (USDC) satın alım işleminizi “Açık Emirler” kısmında takip edebilirsiniz, emriniz gerçekleştirildiğinde hesabınıza USD Coin (USDC) geçecektir.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Visa, USD Coin Hamlesi için Hazır

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

https://www.binance.com/tr/trade/USDC_USDT

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

USD Coin (USDC) Nasıl Saklanır?

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? öğrendik. Şimdide USDC’nin nasıl saklanabileceğine bakalım: USD Coin (USDC) desteklendiği kripto para cüzdanlarında saklanabilir. Bunlar arasında borsa cüzdanları, sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar yer almaktadır. Borsa cüzdanları ve sıcak cüzdanlar ticaret yapmaya devam eden kişiler için tavsiyedir. Soğuk cüzdanlar ise daha çok uzun vadeli olarak USD Coin (USDC) saklamak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

USD Coin (USDC) Nasıl Çalışır?

USD Coin (USDC) 1 dolara sabittir. Bu sabitlik rezervlerde saklanan nakit paralar ve ABD Hazine Bonoları ile sağlanmaktadır. Teknik olarak dolaşımda sınırsız miktarda USDC bulunabilir. USD Coin (USDC) aslında Ethereum ağına dayanan bir ERC-20 tokenidir. USD Coin’in güvenliği ve güvenilirliği rezervler tarafından desteklenir.

1 USD Coin (USDC) Kaç TL?

1 USD Coin (USDC) 1 dolara sabittir. Bu açıdan 1 USD Coin (USDC) şu anda 8.31 Türk lirasına denk gelmektedir.

Usd Coin

USD Coin (USDC) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

USD Coin (USDC) banka rezervleri ile desteklendiğinden dolayı hemen satılıp paraya çevrilebilir. Bu işlem USDC’nin piyasa değeri ile en büyük kripto paralardan biri olmasından dolayı gayet hızlı gerçekleşecektir.

USD Coin (USDC) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

USD Coin (USDC) aldıktan sonra bir kripto para cüzdanı kullanarak USDC’lerinizi saklayabilirsiniz. Centre’a göre en iyi ERC-20 destekli USD Coin (USDC) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 • AlphaWallet
 • Atomic Wallet
 • BitGo
 • Citowise
 • Cobo
 • Coinbase Wallet
 • Coinomi
 • CoolWallet S
 • com
 • Dexwallet
 • Elph
 • EXODUS
 • Fireblocks
 • Guarda Wallet
 • imToken
 • Ledger
 • Tokenary
 • Trust Wallet
 • ZenGo
 • Zeux
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Lisk Coin (LSK) Nedir, Nasıl Alınır?

Kredi Kartı ile USD Coin (USDC) Alabilir miyim?

Evet, kredi kartı ile USD Coin (USDC) satın alabilirsiniz. USD Coin (USDC) 1 dolara sabit bir kripto para olduğundan dolayı bu işlem çok hızlı olacaktır. Ayrıca çoğu kripto para borsası artık kredi kartı ile USD Coin (USDC) satın alma desteğine sahiptir.

USD Coin (USDC) Cüzdanı Nasıl Açılır?

USD Coin (USDC) cüzdanı açmak için kulalnmayı seçtiğiniz kripto para cüzdanının web sitesine girin ve yeni bir hesap açın. Güvenlik bilgilerini doldurduktan sonra USD Coin’lerinizi yeni kripto para cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Ledger gibi bir donanım cüzdanı kullanmak istiyorsanız güvenilir bir satıcıdan Ledger soğuk cüzdanını alın, Ledger web sitesinde yeni hesap açın ve yeni donanım cüzdanınız kutusundan çıkan kurulum rehberini adım adım izleyin.

USD Coin (USDC) Geleceği

Diğer kripto para girişimlerinin aksine USD Coin (USDC) düzenleyicilerin onayını almış ve kripto para sektöründe tanınmış Circle ve Coinbase tarafından desteklenmektedir. Bu, USD Coin’in küresel gelişiminin yolunu yapmıştır. Hem Circle hem de Coinbase başarılı şirketler olduğundan dolayı USD Coin (USDC) sabit koininin geleceği açıktır.

USD Coin (USDC) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

USD Coin (USDC) Centre ve Coinbase gibi tanınmış kripto para şirketleri tarafından desteklendiğinden dolayı USD Coin (USDC) satın al işlemi güvenlidir.

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik. Bu rehberde görmek istediğiniz daha fazla detay varsa bize yorumlarda ya da Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 11 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu