Bitcoin Haberleri

Usta Trader, Bitcoin Boğa Piyasasının Kısa Zaman İçinde Biteceğini Söylüyor

ABONE OL:

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %10 düşüş yaşadı ve hala 60.000 doların üzerindeki ret bölgesinin altında işlem görüyor. Bitcoin fiyatının son düzeltme hareketi uzun vadeli 2 adet hareketli ortalamanın ölüm kesişimi yapmasına yaklaştırdı. Böyle bir model tetiklenirse Bitcoin’in boğa marketinde tepe yaptığı kanıtlanacaktır.

Başarılı bir analist kısa süre önce tamamen verilere dayanarak boğa marketinin sona ermeye yaklaştığını söyledi. Böyle bir şey gerçekten olursa analist tüccarların kripto paralarını satması için ne kadar zamanları olduğunu söyledi. Yine de böyle bir sinyal gelmezse Bitcoin fiyatı eşi benzeri görülmemiş bir yükseliş trendinde olduğunu kanıtlayacaktır.

Kâhin analist Pi analizi ile Bitcoin boğa marketinin tepesini buldu

Bitcoin fiyatı 2020’nin Kara Perşembe gününden bugüne kadar %1.500 oranında değer kazandı. BTC geçtiğimiz hafta 60.000 doların üzerine çıktı.

Piyasa değeri açısından lider kripto para olan Bitcoin 2017’deki zirve seviyesinin üzerinde 3 kez gidip gelmişti. Son günlerde ise Bitcoin benzer bir şekilde 60.000 doların üzerinden %10’luk bir düzeltme yaptı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin dışındakilerin geleceği yok mu?

Bitcoin’in son fiyat hareketleri bazı analistlerin boğa marketinin sona ermeye yaklaştığını söylemesine neden oldu. Hatta bazı analist boğa döneminin bittiğini bile iddia ediyor. Ayılara güç veren bir diğer gösterge de 111 günlük hareketli ortalamanın sadece “2x 350 hareketli ortalamanın” %3.6 gerisinde olmasıdır. Bu metrik Bitcoin’in tarihinde daha önce tepe seviyelerini göstermiştir.

NunyaBizniz adlı dikkatli bir analiste göre Bitcoin yukarıdaki gibi bir fiyat hareketi içinde olduğunda PositiveCrypto’nun “Pi Cycle Top Indicator” ya da “Pi Döngüsü Tepe İndikatörü” modeline göre BTC’nin yeni bir ayı hareketi başlatması için 4 ve 10 günü vardır.

2017 boğa rallisi tepe yaptıktan sadece bir gün sonra BTC grafiklerinde ölüm kesişimi görülmüştür, rallinin tepe seviyesine ulaşmasından 10 gün önce ise aynı metriğin %3.6 geride olduğu tespit edilmiştir. 2013’te de benzer bir şey görüldü; 2013 rallisi tepe yapmadan önceki 1 hafta içinde metrik %3.6’lık geride kalmıştır. Hatta o sırada Bitcoin’de ölüm kesişimi ise sadece 1 haftalık bir zaman dilimi içerisinde gelecek gibi duruyordu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Bitcoin fiyatı 19.000 dolara yaklaşıyor! Fiyat nasıl yükselişe geçti?

Pi Döngüsü Tepe İndikatörü modelinin tek anomalisi 2011’de yaşandı. BTC’de ölüm kesişimi tepe seviyesinin gelmesinden 40 gün sonra görüldü. Ama 2011’de iki hareketli ortalama da 2017 ve 2013 gibi %3.6 geride kaldı. Bu yüzden günümüzde ne olacağı bilinmemektedir.

Bu Bitcoin’in çoktan tepe yaptığını ya da tepe yapmaya çok yakın olduğunu gösteriyor olabilir. Yine de güncel boğa marketi çok güçlü ise ve lider kripto para 2011’deki gibi fiyat keşif dönemi içinde ise tekrardan bir anomali oluşabilir. Tüm bunları zaman içinde göreceğiz.

Güncel boğa marketinin bitimine çok az bir süre kaldı ise aynı metrik Bitcoin düşüşe geçmeden önce yeni bir tepe seviyesinin ulaşılacağını gösteriyor. Durum böyle ise belki de yeni tepe seviyesi BTC satmak için çok büyük bir fırsat olabilir. Yine de Nunya Bizniz adlı analist Bitcoin yorumu hakkında yanılıyor ise Bitcoin 2011’deki gibi bir şaşırtmaca yaparak çok daha fazla yüksek seviyelere çıkabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu