Anasayfa Altcoin Uygulamasıyla Adından Söz Ettiren Borsa, Token Çıkaracak!

Uygulamasıyla Adından Söz Ettiren Borsa, Token Çıkaracak!

Altcoin

Ticaret uygulamasının resmî lansmanını gerçekleştiren kripto para borsası HashKey, HSK adlı kendi utility tokenini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Uygulamasıyla Adından Söz Ettiren Borsa, Token Çıkaracak!

Hong Kong merkezli kripto para borsası HashKey, ticaret uygulamasının resmî lansmanıyla perakende ticaret sektörüne girdi. Söz konusu uygulama, Hong Kong'daki ilk lisanslı sanal varlık borsası uygulaması haline geldi.

HashKey'in Operasyon Direktörü Livio Weng, yeni uygulama hakkında bilgiler paylaştı ve uygulamanın hem profesyonel yatırımcılara hem de perakende kullanıcılara hizmet vermek için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan onay aldığını belirtti. 

"Perakende kullanıcılara hizmet vermeye başladığımızdan bu yana büyük işlem hacmi kaydettik." diyen Weng, 30 Ekim'de 100 milyon doların üzerinde kayda değer bir günlük işlem hacmini açıkladı. Perakende ticaret platformunda gezinirken uygulamanın önemini vurgulayan Weng, "Genel olarak konuşursak araştırmamıza göre kullanıcıların yaklaşık yüzde 85'i, uygulamalar aracılığıyla ticaret yapıyor." dedi.

HashKey, Hong Kong'un yeni Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı lisanslama sistemini uygulamaya koymasının ardından lisans alan ilk şirket oldu. Borsa, önceki lisanslarını yükseltti ve perakende kullanıcılara ticaret hizmetleri sağlama izni aldı.

Uygulamasıyla Adından Söz Ettiren Borsa, Token Çıkaracak!

HashKey EcoPoints (HSK) Yakın Zamanda Tanıtılacak

HashKey Exchange, HSK adlı kendi utility tokenini tanıtmaya hazırlanıyor. Weng'e göre; bu ERC-20 token, HashKey ekosisteminde katkıda bulunanları teşvik etmek için bir araç işlevini görecek ve "tüm ekosistemin büyümesini sağlamayı" amaçlayacak. Whitepaper'a göre; borsa, ekosistemin büyümesi için yüzde 65, personel teşvikleri için yüzde 30 ve şirketin sigorta kasası için yüzde 5 olmak üzere toplam 1 milyar HSK token basmayı hedefliyor.

Kesin tarih henüz teyit edilmemiş olsa da HashKey, HSK tokenini 2024 yılının ortasına kadar platformunda listelemeyi hedefliyor. Bu hamle, HashKey'in perakende ticaret hizmetlerini genişletme ve Asya'da birbirine daha bağlı bir dijital varlık ortamını teşvik etme yönündeki hedefiyle uyumludur.

Gerçek Dünya Varlık Tokenizasyonunun Olasılıkları

Gerçek dünya varlıklarının (RWA) tokenize edilmesine ilişkin tartışmalar yoğunlaşırken HashKey, lisanslı statüsünden yararlanmak için bir fırsat gördü. Weng, "'Etkin RWA peşinde koşmak istiyorsanız bunu lisanslı borsalar aracılığıyla yapmanız gerekir." dedi.

HashKey, potansiyel olarak önemli piyasa değişiklikleri getirebilecek iki önemli RWA vakasını araştırıyor. "Şu anda RWA vakaları için SFC ile görüşüyoruz." diyen Weng, görüşmelerin ikinci yarı aşamasına ilerlediğini belirtti.

HashKey Exchange uygulaması resmî olarak 1 Kasım 2023 tarihinde App Store ve Google Play'de kullanıma sunuldu. Borsa, dünyadaki 17 ülke ve bölgeden banka transferlerini desteklemekte ve Hong Kong doları (HKD) ve ABD doları (USD) cinsinden para yatırma işlemlerini kabul etmektedir.

Kaynak: Cryptonews

Uygulamasıyla Adından Söz Ettiren Borsa, Token Çıkaracak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik