Kripto Para Haberleri

Uzman analistler uyardı! Tartışmalı ABD seçimleri Bitcoin için iyi mi kötü mü?

Seçim draması devam ederken Bitcoin 14.000 doların üzerine çıktı. Koridorun her iki tarafındaki partiler, ABD Başkanlık seçiminin her iki yönde de sorun olacağından emin olsalar da bu hafta seçimlerin gerçekten zor geçti: Joe Biden basın saatinde öndeyken, Donald Trump’ın hala zafere giden yolu açık.

Aynı zamanda, Trump kavga etmeden bir kaybı kabul etmeyeceğini açıkça ortaya koydu. Trump kampanyası, Joe Biden’ın yüzde puanından daha az bir farkla kazandığı Wisconsin eyaletinde bir yeniden sayım talep etti; Trump ayrıca, Michigan’da oy sayımını durdurmak için dava açacağını söyledi.

2020 Seçimi ‘Anayasa Krizi’ mi Çıkaracak?

Pennsylvania eyaleti, çarşamba günü yapılan oy pusulalarını durdurma davasıyla hedef alındı. Buna ek olarak herhangi bir resmi sonuç açıklanmadan önce, Trump kampanyası Pennsylvania’nın Seçim Gününden sonraki üç güne kadar alınan oyları sayma planına itiraz eden bir davaya Yüksek Mahkeme’de müdahale etti.

Yine Çarşamba akşamı, New York Times şunları yazdı: Donald Trump’ın ekibi Georgia eyaletini yasal hedefler listesine ekledi. Bu dava, Cumhuriyetçi bir anket gözlemcisinin belirli bir yerde uygun olmayan oy pusulalarının sayılabileceği yönündeki iddialarından sonra geldi.

Seçim draması devam ederken, davaların sayısı ve oy sayımını durdurmaya yönelik diğer girişimlerin sayısı büyük olasılıkla artacaktır.  Nitekim Komodo’nun Baş Teknoloji Sorumlusu Kadan Stadelmann, “Başkanlık yarışında hala kararsız olan bir avuç eyalet olduğu göz önüne alındığında, gerilim kesinlikle yüksektir.” dedi

crypto-currency

Kadan Stadelmann, Komodo’nun Baş Teknoloji Sorumlusu:

“Postayla gönderilen oy pusulalarının sayılması ve önemli eyaletlerdeki olası davalar günlere veya haftalara kadar uzayabilir ve bu da anayasal bir krize yol açabilir. Bu yüzden, sonuçlardan yana olmadıkları takdirde hiçbir parti seçim sonucunu kabul etmeyecektir.”

Bu kripto paralar için ne anlama geliyor?

Kadan Stadelmann, genel olarak “siyasi belirsizlik ve ekonomik belirsizliğin el ele gittiğini” söyledi. Ancak bu sefer Stadelmann “finansal piyasalar üzerinde olumsuz bir etki olacağını kesin olarak belirlemek zor. Tarihsel olarak S&P 500 oynaklığı, piyasaların gelecekteki yönetim politikalarının olasılığını sık sık yeniden fiyatlandırması nedeniyle bir seçimden sonra daha yüksek olmuştur.” dedi

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Şirketler Ürünlerin Bitcoin Fiyatını Nasıl Belirlemelidir?

Bu hafta şimdiye kadar, seçim draması hisse senedi fiyatlarını olumsuz etkilemiş gibi görünmüyor, aslında tam tersi oluyor gibi görünüyor. Bazı analistler, hisse senedi fiyatlarındaki yukarı doğru hareketin, büyük ölçüde Joe Biden’in Başkan adayı olmak için gereken 270 delegeyi kazanmasına yaklaştığını söyledi. Kripto para piyasalarında yukarı doğru hareketler oldu. Geçen hafta boyunca, Bitcoin fiyatı istikrarlı bir şekilde 13,200 dolardan 14,341 dolara yükseldi. Aynı süre zarfında, tüm kripto paraların toplam piyasa değeri 394 milyar dolardan 410 milyar dolara yükseldi.

Yükselişe rağmen Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselişinin Biden’in başkanlık yarışındaki mevcut liderliği veya son derece tartışmalı bir seçim tehdidinin ve olası bir sivil kargaşa tarafından beslenip beslenmediği belirsiz bir konudur.

Arca Yatırım Direktörü Jeff Dorman, Bitcoin’de yükseliş hareketinin büyük olasılıkla Biden’in lider konumda olmasından kaynaklandığına inandığını söyledi.

jeff-dorman

Jeff Dorman:

“Özellikle risk varlıkları söz konusu olduğunda piyasalar belirsizlikten nefret eder. Bu nedenle, belirsizliği ortadan kaldıran her şey piyasalar tarafından olumlu karşılanıyor. Çoğu yatırımcı olumsuz sonuçlarla başa çıkabilir, ancak belirsiz sonuçlarla başa çıkmakta zorlanır. Bu nedenle, artık seçim çoğunlukla bitti ve Biden için bir zafer göründüğü için, bu belirsizlik bulutu ortadan kalkıyor ve insanlar işe geri dönüyor.”

Arca, geçtiğimiz ay bu düşünce ile ilgili bir rapor yayınladı. Raporda; “Belirsizliği gideren her türlü haber piyasa katılımcıları tarafından olumlu karşılanacak gibi görünüyor. Bu noktada, Marslı bir başkanı seçebilirsin ve risk varlıkları belirsizlik ortadan kalkacağı için ralli yapacaktır.”

Başkan kim seçilirse seçilsin daha fazla destek paketi geliyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı, seçimin görünen belirsizliği nedeniyle aslında son haftalarda ve aylarda geri çekilmiş olabilir. Şimdi işler biraz daha net göründüğüne göre, BTC belirsizlik perdesinin dışına çıkıp yeni zirvelere yükselmeye devam edebilir.

Jeff Dorman, “Belirsizlik ortadan kalktığında, kimin seçildiğine bakılmaksızın daha fazla destek paketi geleceğinin gerçeği ortaya çıkıyor ve bu da ABD dolarını zayıflatıyor. Bu, BTC için bir yükseliş hareketidir” dedi. Yine de CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demirors, “Sonuç ne olursa olsun kasa açıkları kaçınılmazdır.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Bitcoin sonunda 16,000 doların üzerine çıktı!

Meltem Demirors:

“Başka bir deyişle, daha ​​fazla destek paketi kaçınılmazdır. Hangi başkan seçilirse seçilse, harcama ve para basımı devam edecektir. Yatırımcıların karşılaştığı gerçekler sadece marjlar ve detaylarda farklıdır. Öngörülebilir geleceğe kadar faiz oranları sıfırda kalacaktır. Enflasyon TÜFE’de değil varlık fiyatlarında devam ediyor.”

“Bu nedenle, Bitcoin seçime değil özellikle hisse senetleri ve konut stoğundaki varlık fiyatlarındaki çarpıcı artışlarda görüldüğü gibi devam eden iki çeyrek ekonomik ve GSYİH daralmasına ve hızlı finansallaşmaya yanıt verdi ve yanıt vermeye devam edecektir.”

Kripto paralar için Trump veya Biden Zaferi Ne Anlama Gelir?

SafeX’in Kurucusu Daniel Dabek, kripto para endüstrisinin madencilik sektörü için bir Biden zaferinin olumlu olabileceğini söyledi: “Joe Biden, ABD ile Çin arasındaki gümrük vergilerinin kaldırılması konusunda açıklamalar yaptı ve bu ABD madencileri için çok önemlidir.”

Daniel Dabek:

“Bu, madenciler için bir kez daha rekabet avantajı sağlayacaktır. Bunun kripto para alımını ve pazarlamasını artıracağına inanıyorum. Biden, Bitcoin 0,01 dolardan 1,200,00 dolara yükseldiğinde Başkan Yardımcısıydı.”

Trump başkanlığı da büyük bir Bitcoin rallisi gördü: Blockchain.com’dan Garrick Hilleman, “Trump başkanlığı sırasında kripto paralar olağanüstü derecede bir performans gösterdi: Trump 2016’da ilk seçildiğinde, Bitcoin fiyatı yaklaşık 700 dolardı. Bugün Bitcoin 20 kat artışla 14.000 doların üzerinde duruyor.”

Daniel Dabek, Bitcoin Trump yıllarında yukarı doğru ilerlerken tüm kripto para piyasası 900 milyar dolardan 13 milyar dolarlık zirve piyasa değerine yükseldi. Bu nedenle, altcoinlerde ve kripto para piyasalarında Trump liderliğine ve muhteşem büyümeye karşı bir neden vardır” dedi.

Her İki Durumda da ABD’de Politik Çıkmazlar Devam Edecektir

meltem-demirors-bitcoin

Meltem Demirors: “Cumhurbaşkanlığı seçiminin siyasi açıdan çok da önemli olmadığını, çünkü Cumhuriyetçi partinin Senatodaki kontrolünü elinde tuttuğunu, Demokratların Meclis’in kontrolünü elinde tuttuğunu ve tıkanıklığın devam edeceğini” söyledi.

Blockchain.com Araştırma Başkanı Garrick Hileman Amerika Birleşik Devletlerini yıllardır rahatsız eden politika tıkanıklığının devamı hakkında:

“Bir Biden galibiyeti ve Cumhuriyetçilerin Senatoyu elinde tutmaya devam etmesi, muhtemelen hükumeti bölünmüş kılacaktır. Aynı zamanda, kripto paralar bölünmüş ABD hükumetin mevcut ortamında iyi performans gösterdi ve kripto paraların bu senaryo altında iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyorum.”

Seçimlerin Bitcoin Üzerinde ki Gerçek Etkisi Ne Kadar Olacak?

Gerçekte, politika tıkanıklıkları ve partileşme bir yana dünyada hala Amerikan hükumetinden daha büyük güçler var: Örneğin, şu anda COVID-19 salgını hala dünyanın büyük bir bölümünde yayılıyor. Diğer bir deyişle, Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceği, bir sonraki ABD başkanlık koltuğuna kimin oturağı tarafından tamamen belirlenmeyecek. Bu nedenle Bitcoin’in sonraki hamleleri, büyük ölçüde önceden ayarlanmış olan rotaya göre belirlenecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'i düşüren tek neden ABD-Çin gerginliği olmayabilir!

Örneğin, Bitcoin tarihinin çeşitli dönemlerinde kesinlikle hisse senedi piyasalarıyla birlikte hareket etmiştir. Bitcoin, itibari para birimleri başarısız olduğunda gücü ve kullanımı artan bir ‘güvenli liman’ varlığı olarak da tanımlanır.

Komodo’dan Kadan Stadelmann:

 “Bu seçimin kripto para piyasalarını olumlu yönde etkilediğini görüyoruz. Bir şey olursa, genç nesiller Bitcoin’in geleneksel pazarlardan ayrıldığı gerçeğini fark etmeye başlıyor. Genç nesillere ek olarak, büyük şirketler bile Bitcoin trenine atlıyor. Tarih bize, bu geleneksel ekonomik ve parasal sistemler etrafında belirsizlik ortaya çıktığında ve bu finansal sistemlere güvenin azaldığında yatırımcılar ve diğer büyük kurumsal oyuncuların kriptoyu güvenli bir sığınak olarak gördüklerini göstermiştir. Son zamanlarda Grayscale gibi büyük kurumsal yatırımcıların kriptoya doğru geçiş yapmaya başladığını gördük.”

Uzman analistler uyardı! Tartışmalı ABD seçimleri Bitcoin için iyi mi kötü mü? –

https://www.google.com/finance

Dünyada Tonlarca Nakit Var, Ama Yatırım Fırsatları Zayıflıyor

Arca CIO’su, Jeff Dorman, Bitcoin’in ötesinde, “Dijital varlıklar alanının geri kalanının küçük hacimli teknoloji şirketlerine daha çok benzediğini ve bugün FB, GOOG, AAPL ve diğer büyük teknoloji hisse senetleri yükselişe geçse de seçimin bunların yükselişini tetiklemediğini” belirtti. Küçük şirketler veya gelişen teknolojiler gerçekten seçimleri takmıyor. Dolayısıyla, altcoinler için Bitcoin rallisinin çok az etkisi var veya hiç yoktur” dedi.

Yine de Dorman, nihayetinde dünyada tonlarca nakit olsa da yatırım fırsatlarının gün geçtikçe zayıfladığına inandığını açıkladı.

Jeff Dorman:

“Devlet tahvilleri değersizdir. Hisse senetleri pahalıdır. Ticari gayrimenkul, COVID tarafından tehdit ediliyor. Bu yüzden nakit koymak istediğinizde, yatırım fırsatları azalıyor, başka bir yere bakmanız gerekiyor. Kripto paralar, iyi anlaşılmayan veya aşırı yatırım yapılmayan, gelişmekte olan teknolojik büyüme gören birkaç alanından biridir. Bu, varlıklar büyümesi için harikadır ve projelere daha fazla yatırıma yol açacak ve daha fazla getiri sağlayacaktır.”

“ABD seçimleri öncesinde ve sonrasında Bitcoin ne olur?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/abd-secimleri-oncesinde-ve-sonrasinda-bitcoin-ne-olur/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu