Uzman: SEC ETF konusunda bilgi toplama modunda görünüyor

1 Dakikada Okunabilir


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF’si ve kripto para birimleri söz konusu olduğunda son derece geç karar veriyor. Ülke ekonomisine zarar vermeyen bu geç karar dünya ekonomisinde ise herhangi bir belirgin soruna sebep olmuyor. Ancak yatırımcıların kripto para birimlerine bakış açısı konusunda bazı sorunlara sebep olabiliyor. Yatırımcılar, yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilmesi gereken kararların verilmemesinden dolayı büyük oranda endişe ediyor.

Kripto para yatırımcıları kısa bir süredir beklenen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilecek Bitcoin ETF’si kararı hakkında ciddi sorunlar olup olmadığı konusunda merakla bekleyip Bitcoin ETF’si hakkında karar beklerken SEC bunu yapmıyor.

ETF.com genel müdürü Dave Nadig konuştu

ETF.com genel müdürü Dave Nadig, ETF Edge isimli basın kaynağına yaptığı son açıklamasında ABD merkezli SEC’in ETF hakkında henüz bilgi toplama modunu sürdürmekte kararının kesin olduğunu açıkladı. SEC yöneticilerinin ETF konusunda bazı bilgi eksiklikleri olduğunu açıklayan genel müdür Nadig, geç kalan kararların bu nedenle olduğunu açıkladı.

SEC’in hala bilgi toplama modunda olduğu çok açık. Teknik olarak, son tarihler var, ama dürüst olmak gerekirse, [SEC] istediği her şeyi yapabilir, kendinden bilgi sahibi olduğuna emin olduğu ana kadar bu konudaki tavrında ısrar edebilir veya kendi bildiğini okuyarak dünyada beklenen kararlara geç ve hiç yanıt vermeyebilir. SEC bilgi toplama modu ile hareket ediyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!